hastalık

Kan yoluyla bulaşan ve bağışıklık sistemini çökerterek hastanın ölümüne neden olan, şuan tıbbın çaresini bulamadığı bir virüs hastalığıdır AIDS. Bu hastalık tıp literatürüne 1981 yılında girmiştir. Aids'in o günden bugüne hastalığın homoseksüellere ve Afrika kökenli siyahlara karşı, bu kesimin temizlenmesi için laboratuar şartlarında hazırlanan bir biyolojik silah olduğu iddia edilmektedir.

Her ne kadar bu iddialar kesin bir dille reddettilsede Hiv virüsünün(AIDS virüsü) genetik çalışmalar sonucu üretildiğine dair şaşırtıcı bilgiler bulunmaktadır.

Uzmanlar Aids'in Afrika'daki maymunlardan ortaya çıktığı şeklinde bir önermesi bulunmaktadır. Fakat bazı tıp çevrelerine göre bu ihtimal çok düşük ve gerçek dışıdır. AIDS'in ortaya nasıl çıktığı araştırıldığında, ABD'de 1978 ve1981 yılları arasında binlerce homoseksüel gönüllü üzerinde yapılan hepatit B deneylerine kadar bu hastalığın görülmediği söylenmektedir. Acaba hastalık ,bu deneyler sırasında deneklere virüs vermek suretiyle bilerek bulaştırdı mı?

1981 yılında yayınlanan raporda ilk 26 AIDS hastasının, eskiden sağlıklı ve hepsinin homoseksüel olduklarını işaret ediyordu ve bu rapor iddiaları güçlendirmektedir. 
Aids hastalığı çıkmadan önceki 10 yıl süresince Amerikan hükümetinin izniyle vücudun dayanıklılık sistemini tahrip edecek bir kanser virüsü yapılması için hayvanlar üstünde çalışmalarda bulunulduğu bilinmektedir. Acaba üstünde çalışılan virüs Aids virüsü müydü? Amerikadaki yetkili merciler sürekli kamuoyuna bu hastalığın maymunlardan ortaya çıktığını fikrini pompalamakta olup, buna delil olarak Afrikalılarda bu hastalığın daha çok görünmesini gösteriyordu. Fakat gerçek şu ki Afrika'daki ve Haiti'deki Aids vakalarının ortaya çıkmasıyla Manhatten'daki homoseksüel AIDS hastalarının baş göstermesi, aynı zaman dilimine rastlıyordu. Daha da ötesi Uganda'da cinsel olarak pasif olan yaşlılar üzerine yapılan araştırma, deneklerin hiç birinin HIV virüsü taşımadığını ortaya koymuştur. Yoksa Afrikalı maymun hikayesi uydurma mı?

AIDS Afrika ve New York'ta nasıl aynı anda ortaya çıktığı cevabı verilememiştir. Aynı şekilde ortaya çıkan bu hastalığın tedavisini yapmak ve gerçekleri açıklamak isteyen doktorlar tamamen susturulmuş, çalışmaları askıya alınmış, ve bir kısmı şüpheli şekilde de ölü bulunmuştur. Bunlardan en ünlüsü doktor Stocker ve kardeşidir. Doktor Logan hyperthermia tekniği ile tedavi yoluna gitmeyi denemiş, iki hastasını bu teknik ile tedavi etmiş, biri HIV virüsünden tamamen kurtulmuştur. Bu teknikte hastanın kanı 5 saat boyunca yüksek derecede ısıtma suretiyle hastalıktan kurtulma yoluna gidilmektedir. Başarıya ulaşan doktor Logan 50 kadar hastada bu tekniği deneme yoluna gitmiş, bunu hastanesinde bildirmiş ve hemen çalışması durdurulmuştur. Hükümet çevrelerince yalancı konumuna düşürülmüş, tıp çevreleri tarafından aşağılanmış, kariyeri zedelenmiştir. 

1969 yılında Pentagon sözcüsü, kongrede verdiği ifadede yaşanan gelişmelerin kendilerini biyolojik savaş alanında çalışmalar yapmaya ittiğini ifade etmektedir. Peki neden böyle ölümcül bir iş ile uğraşıldı. Aids hastalığının genellikle kimlere bulaştığı incelendiğinde sorunun cevabı verilecektir.
Tabii ki nedeni derin Amerika'nın sevmediğin Afro Amerikalılar yani zenciler, homoseksüeller yani toplumun dışladığı insanlardır. Genellikle hastalık cinsel yolla bulaştığı için homoseksüel ve zenci hastalar ölmekte ve onlara göre toplum temizlenmektedir