Top Ad unit 728 × 90

Amerika Kıtasını Müslümanlar mı Keşfetti ?
İngiliz Yazar Gavin Menzies’e göre Çinli Müslüman kaptan Zheng He 1421’den 1423’e kadar süren seferinde ; Avusturalya, Yeni Zellanda, Amerika, Antartika ve Kuzay geçidi’ni keşfetmiş, Magellan’dan önce dünyayı dolaşmış ve Amerikayı Kolamb’tan önce keşfetmiştir.Acaba bu gerçekten böle mi olmuştur.
Şu an gündemde olan tartışma batılı kaynaklar tarafından hemen yalanlanmaya başlandı .Onlara göre Bir Müslüman denizci böyle bir yolculuk yapmış olamazdı;peki gerçekten bu böyle mi?peki Zheng He kimdir?Zheng he Çin sarayına devşirme olarak getirilmiş bir çocuktur.Zekası sayesinde sivrilmiş ve Çin İmparatoru tarafından Donanmanın başına getirilmiş Müslüman Çinli bir Amiraldir.
Çin İmparatoru bu yıllarda Hint okyanusundaki etkinliğini sağlamak ve Çin’in gücünü dünyaya göstermek için 317 gemilik dev bir filo yaptırmış ve sefere göndermek için başına en sadık adamı Amiral Zheng He’yi getirdi.Filo o kadar büyüktü ki dünya 2. Dünya savaşına dek  o denli büyük bir filo görmemişti.
Zheng He’nin filosu muazzam büyük gemilerden oluşuyordu.Dayanıklı gemilerde toplamda 27870 mürettebatla beraber çeşitli hediyeler ve tehcizat vardı. Gemiler bugün ki uçak gemileriyle aynı görevi yapıyor yapıları nerdeyse birbirine benziyordu.
Yani bu gemiler dünyayı dolaşacak kapasitede ve donanımdaydı.Resmi tarihe göre bu donanma sadece liman ziyaretleri yapmış ülkelerarası alışverişte bulunmuş ve Hint okyanusundaki korsanları temizlemiştir.Peki dahası?
Tüm dünyayı dolaşmış ve haritalandırdığı varsayılmaktadır.Bugünki ABD’nin California kıyılarını keşfetmiş olup Avusturalya’yı ziyaret etmiş ve haritalandırmıştır.İddi ya göre Avustralyayı keşfeden James Cook’ta Zheng He’nin haritalarından olduğu söylenir.Aynı haritaları Magellan da kullanmıştır.
1428 yılına ait bu yerleri gösteren Çin haritaları bulunmuştur.Asya da bulunan ve keşfedildiğinde Amerikada da olan Asya tavuğu,mısır,patates,Hindistancevizi iddilara kaynaktır.Ayrıca Yapılan araştırmalarda da Kızılderililer ve Çinliler arasında DNA benzerlikleri bulunmuştur.Ayrıca California ve Los Angeles’te Çinlilere ait iskeletleri ve denizde Çin gemilerine ait kalıntılar bulunmuştur.
Her ne kadar Batılı kaynaklar bu iddiaları 17. Yüzyılda Amerikaya yaşanan büyük Çinli göçüne dayandırsa da bugün yapılan araştırmalar Amerika Kıtasını Zheng He’nin keşfettiğidir.Hatta Bugün ABD Kongre kütüphanesinde KubİLAY KAAN dönemine ait bugün ki Amerika kıtasını gösteren bir harita vardır ve Zheng He bu haritadaki boylam yalnışlıklarını düzeltip Amerika’yı keşfetmiştir.

Bugün gösteriyor ki Batı kendini üstün göstermeye çalışsa da gerçekler tarih yoluyla açığa çıkmaya başlamıştır.
Amerika Kıtasını Müslümanlar mı Keşfetti ? Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 18:14 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.