Top Ad unit 728 × 90

Kennedy Suikasti


Joseph Kennedy ve ailesi tarihe uğursuzluklar ailesi olarak geçmiş bir ailedir.
Aslen İrlandalı olan baba Kennedy Boston'un sayılı zenginlerin dendir.Baba Kennedy büyük oğlu Jor Jr Kennedy'i çok istediği başkanlığa büyük uğraşlar sonucu getirdiğinde yıl 1960 ı gösteriyordu.
Oğlu John F Kennedy Demokrat partiden 35. ABD başkanı seçilmişti.
Kennedy'nin başkan seçilmesinde 2. Dünya savaşında gösterdiği kahramanlık,yakışıklığı,güzeller güzeli eşi ve karizması etkin rol oynuyordu.herkes Kennedylere hayrandı.Başkanlığıyla ülke adeta şaha kalktı.Ekonomi gelişti, işsizlik azaldı, refah arttı.22 kasım1963'te adeta ülkeye ve Kennedylere Nazar deydi. Başkan Kennedy Denver'da üstü açık arabada uzun namlulu silahla suikaste uğradı ve korumasıyla öldürüldü binlerin gözü önünde. Olaydan sonra Lee Harwey Oswald isimli saldıgan yakalandı ve polis adliyeye götürürken Jack Ruby tarafından öldürüldü.
Olayın ardından gerçeği araştırmak için Warren komisyonu kuruldu fakat kafalar dahada karıştı çünkü komisyonun teorisi kavisli bir merminin iki kişide 7 yara açması ve ateşleyenin, Başkanı Küba politikaları yüzünden vurduğuydu.
Olayda ki Çelişkiler ve Çelişkiler:
-Tek yerden atış yapılarak Tek kurşunla araçtaki 2 kişi ölmüş 2 kişi yaralanmış denildi oysaki onlarca tanık iki yerden defalarca ateş edildiğini ifade etmişlerdir.
-Başkanın ilk Otopsisi çömez bir doktora CIA gözetiminde yaptırılmıştır.
-Vurulma anında çalılıklardan ateş edildi diye oraya koşan polis memuru , kendisini gizli servis elemanı olarak tanıtan kişilerce engellenmiştir.
-Suikasti gerçekleştiren Oswald tamamen karakutu ve ifadeler ve tanıklar gösteriyor ki suikasti işlemesi ve aynı anda kaçması imkansız olup silahı depoya nasıl soktuğu belirsiz.Üstünü değiştirmeye giderken polis tarafından durdurulmak istenince polisi öldürdüğü söylenir fakat kendisi başkan dahil kimseyi öldürmediğini ifade etmektedir.
Peki neden öldürüldü? İşte iddialar
- Başkan yardımcısı Johnson'un Kennedy'i sevmemesi ve başkan olmak istemesi.
-Kübalılar özellikle başarısız olan Domuzlar körfezi Çıkarmasının başarısızlını başkana bağlıyor ve Castro ya taviz verildiğini düşünmekteydiler.
-KGB'nin öldürdüğuü iddiası Oswald'ın Rusya da 1 yıl kadar yaşaması ve bur Rus ile evli olması bu iddiayı güçlendiriyor.
-Barışsever Kennedy'nin Vietnamdan çekilme kararı ve bununla birlikte silah satıcılarının suikasti işlediği öne sürülüyor.
-Cia ve mafyanın sevmedikleri başkandan kurtulmak istemesi.Bir nevi derin devlet reaksiyonu.
-Marilyn Monroe ile yasak aşkı ve kadınlara olan düşkünlüğü nedeniyle devletin namusunu temizlediği de iddialardan biridir.
-Aslında komünist olduğu ve gizlice komünist lerle anlaşması üzerine öldürüldü iddiası
İddialar çok olsa da suikast işlenmiş ve ardından aday olan kardeşi de suikaste uğramıştır. Kennedy ailesiyle ilgili herşeyin üstü örtülmüş hatta cenazesi bile denize gömülmüştür.Bu suikast gizli güçler tarafından birazda acemice işlenmiş ve sırlarla doludur. Bu yüzden Kennedy suikasti tarihin en büyük sırlarından biri olmuştur
Bu olayı biraz daha deşmek isteyenlere Oliven Ston'nun JFK adlı filmini ve Mançuryalı adam isimli filmleri izlemenizi tavsiye ederim.

Kennedy Suikasti Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 07:57 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.