John F. Kennedy ve ailesi tarihe uğursuzluklar ailesi olarak geçmiş bir ailedir.
Aslen İrlandalı olan baba Kennedy, Boston'un sayılı zenginlerindendir. Baba Kennedy büyük oğlu Jr. Kennedy'i çok istediği başkanlığa büyük uğraşlar sonucu getirdiğinde yıl 1960'ı gösteriyordu.
Oğlu John F. Kennedy Demokrat partiden 35. ABD başkanı seçilmişti.

Kennedy'nin başkan seçilmesinde 2. Dünya savaşında gösterdiği kahramanlık, yakışıklığı, güzeller güzeli eşi ve karizması etkin rol oynuyordu. Herkes Kennedylere hayrandı. Başkanlığıyla ülke adeta şaha kalktı. Ekonomi gelişti, işsizlik azaldı, refah arttı. 22 Kasım 1963'te adeta ülkeye ve Kennedylere Nazar değdi. Başkan Kennedy binlerin gözü önünde Denver'da üstü açık arabada uzun namlulu silahla suikaste uğradı ve korumasıyla birlikte öldürüldü. Olaydan sonra Lee Harwey Oswald isimli saldıgan yakalandı. Ancak Oswald polis tarafından adliyeye götürülürken Jack Ruby isimli biri tarafından öldürüldü.

Kennedy Suikastinin ardından gerçeği araştırmak için Warren komisyonu kurulmuş fakat kafalar dahada karışmıştır. Çünkü komisyonun teorisi, kavisli bir merminin iki kişide 7 yara açması ve ateşleyenin, Başkanı Küba politikaları yüzünden vurduğu olmuştur.

Kennedy Suikasti ve Çelişkiler Yumağı

-Tek yerden atış yapılarak Tek kurşunla araçtaki 2 kişi ölmüş 2 kişi yaralanmış denildi. Oysaki onlarca tanık iki yerden defalarca ateş edildiğini ifade etmişlerdir.
-Başkanın ilk Otopsisi  tecrübesiz, çömez bir doktora CIA gözetiminde yaptırılmıştır.

-Vurulma anında çalılıklardan ateş edildi diye oraya koşan polis memuru, kendisini gizli servis elemanı olarak tanıtan kişilerce engellenmiştir.


-Suikasti gerçekleştiren Oswald ise tamamen karakutudur. Olaydan kısa bir süre sonra öldürüldüğü için hakkında sayısız teori üretilmiştir. İfadeler ve Kennedy suikasti tanıkları gösteriyor ki suikasti işlemesi ve aynı anda kaçması imkansız olup silahı depoya nasıl soktuğu belirsiz. Oswald gerçekleştirdiği suikastin ardından üstünü değiştirmeye giderken polis tarafından durdurulmak istenince polisi öldürdüğü söylenir. Fakat kendisi başkan dahil kimseyi öldürmediğini ifade etmektedir.
Genel olarak Kennedy Suikasti ile ilgili gizli güçler tarafından öldürüldüğü ve suikastın ardından üstü örtülmeye çalışıldığı iddia edilmektedir.

Kennedy Neden Öldürüldü?

- Başkan yardımcısı Johnson'un Kennedy'i sevmemesi ve başkan olmak istemesi.
Kübalılar özellikle başarısız olan Domuzlar körfezi Çıkarmasının başarısızlığını başkana bağlıyor ve Castro ya taviz verildiğini düşünmekteydiler.
-KGB'nin öldürdürdüğü iddiası ise en güçlü ve Kennedy'i infaz eden derin Amerika güçlerinin en sevdiği teori olandır. Oswald'ın Rusya da 1 yıl kadar yaşaması ve bur Rus ile evli olması bu iddiayı güçlendiriyor.
-Barışsever Kennedy'nin Vietnam'dan çekilme kararı ve bununla birlikte silah satıcılarının suikasti işlediği öne sürülüyor.
-Cia ve mafyanın sevmedikleri başkandan kurtulmak istemesi. Bir nevi derin devlet reaksiyonu.
-Marilyn Monroe ile yasak aşkı ve kadınlara olan düşkünlüğü nedeniyle devletin namusunu temizlediği de iddialardan biridir.
- En uçuk teorilerden biri de Kennedy'nin aslında komünist olduğu ve gizlice komünistlerle anlaşması üzerine öldürüldü iddiasıdır.

İddialar çok olsa da suikast işlenmiş ve ardından aday olan kardeşi de suikaste uğramıştır. Kennedy ailesiyle ilgili herşeyin üstü örtülmüş, hatta cenazesi bile denize gömülmüştür. Bu suikastin gizli güçler tarafından birazda acemice işlenmiş olduğu ve üzerini örtemedikleri ortadadır. Bu yüzden Kennedy suikasti tarihin en büyük sırlarından biri olmuştur
Pek çok filme ve kitaba konu olan Kennedy suikasti film olarak detaylı bir şekilde Oliven Stone'nun JFK adlı filminde ele alınmıştır. Ayrıca Başkan Kennedy ve Oswald'ın CİA'nın zihin kontrol deneylerinin deneklerinden olduğu ve Kennedy Suikasti'nin bu zihin kontrol deneylerinin ürünü olduğu iddia edilmekte ve bu iddia detaylı bir şekilde Mançuryalı adam isimli filmde ele alınmıştır.