Top Ad unit 728 × 90

BATILI MASALLAR İLE BİLİNÇALTIMIZA NE İŞLENMEK İSTENİYOR?

pamuk

Günümüzde yaşanan pek çok kadın cinayetleri artan şiddet olayları tacizler tecavüzler sık sık gündemimizi meşgul etmektedir.
Bu suçları  işleyen canilerin incelenmesinde bu suçları işlemesinde  etkin olarak çocukluk döneminde yaşadığı sorunlar olduğu görülmüştür çoğumuzun çocuklarına izlettiği filmler, kitaplar bilinç altlarına işlemektedir.Peki hiç düşündünüz mü bu filmler masallar gizli mesajlar içeriyor mu? yada yeterince güvenilir mi)
Bu yazıda sizlere pek çoğunuzun okuduğu ve okullarda okutulan masal kitapları hakkında bilmediklerinizi anlatacağım.
Bu masallar hem okuduğunuz hem izlediğimiz çizgi film olarak tanıdık masallardır.Mesela sindirella, kırmızı başlıklı kız, pamuk prenses gibi daha birçoğu göründükleri kadar masum değiller.
Bu masalların Avrupa'daki asıllarıyla bizdeki çevirileri arasında çok aşırı farklar vardır.Avrupa masallarında masumiyetten mutluluktan çok vahşet kan ve şiddet içerir.Sindirella masalını hepimiz biliriz.Aslında orjinal kitapta Sindirella'nın üvey kardeşi ayakkabı ayağını sığdırmak için başparmağını kestiği yer alır ve orjinal hikayede diğer üvey kardeş te topunu kesmektedir. Ayakkabılar kan dolunca gerçek ortaya çıkar.Sindirella nın düğününde ise 2 tane güvercin canavara dönüşür ve bu iki kız kardeşin gözlerini oyarlar Grimm kardeşlerin bu çocuk bu çocuk romanı bizde ne kadar masum değil mi ama işin aslı bu kadar vahşet içermektedir.
Gelin birde pamuk prenses masalına göz atalım.Pamuk prensesin üvey annesi kor haline getirilmiş demir takunya giydirilerek ölene kadar çırpınarak dansettirilir.Cadıların yakılması ve işkence edilmesi bu masallara ortaçağda yapılan cadı avlarının etkisinden dolayı girmiştir.Bunlar sadece basit örneklerdir.
Avrupa masallarında baştan aşağıya yakılma, ölüler, işkence, idam, ikiye bölünmüş insanlar, kafatasları ile top oynamalar, tabutlar, hayaletler daha sayamayacağımız pekçok vahşet masal olarak karşımıza çıkmaktadır.Bu tür masallar çizgi filmler aslında daha çocuklarımıza başından itibaren bilinçaltlarına vahşet  işlemektedir ne ile karşı karşıya olduğumuzu bilmek ve tarihi doğru anlamak dizi yanlışlarımızdan döndürecektir.Yani o gözü müzde büyüttüğümüz Avrupa yalanı çoğunlukta böyle saçmalıklar içermektedir.

BATILI MASALLAR İLE BİLİNÇALTIMIZA NE İŞLENMEK İSTENİYOR? Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 18:03 Rating: 5
loading...

1 yorum:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.