Top Ad unit 728 × 90

Pealr Harbor Atom bombası atmak ve Savaşa girmek için YEM mi edildi

Bilindiği üzere 7 Aralık 194 sabahı Japonya hava kuvvetleri Hawaii de bulunan ABD donanmasına  çok ani ve habersiz bir saldırı gerçekleştirdi ve bu saldırı sonucu 2043 ölü ve 1178 yaralının yanı sıra 18 savaş gemisi ve 188 uçak imha edilmiştir.
Bu olay ABD ‘nin 2. Dünya savaşına girmesine sebep olmasıyla birlikte ve 1945’te Japonya’ya 2 adet nükleer bomba atarak savaşın bitmesine en büyük etken oldu.2. Dünya savaşı totalde ABD’nin en fazla kazanç elde ettiği savaştır.Atom bombalarıyla dünyayı korkuturken Avrupayı Nazi’nin elinden kurtarma(Normandiya çıkartması) ve sağladığı yeni dünya düzeyiyle bugün bile etkileri süren bir Süper Güç algısı oluşturmuştur.Yani kısaca bir taşla kuş katiamı yapmıştır.
Pearl Harbor olmasaydı bunların hiçbiri olmaya bilirdi.ABD savaşın başında çekimser bir tavır sergilemiş ve savaşın dışında nazilere arşı savaşan ülkelere malzeme ve petrol satmaktaydı.Başkan Franklin Roosevelt savaşa girmek istemesine rağmen halk ve senetodan yeterli destek alamadığı için savaşa giremiyordu ta ki Japonların saldırısına kadar.
ABD Japonya’ya petrol satıyordu ve Japonya’nın saldırgan tutumu nedeniyle ülkeye ambargo uygulayarak petrol satışını durdurdu.Japonya bunu savaş sebebi sayacağını ilan etti ve hazırlıklar başladı.Japonya aklınca istibarat toplayıp ABD ye duyurmadan sürpriz bir baskın hazırlıyordu.Bunun için en iyi hedef Hawai de bulunan ABD donanmasıydı.
Ama ortaya çıkan kayıtlar, raporlar ve savaş belgelerinde açıkça görülmektedir ki ABD nerdeyse her ülkeden (Peru dahil)gelen istihbarat raporlarını ısrarla görmezden gelmiştir.FBI, CIA saldırının olacağı tarihe kadar başkana bilgi vermiş ABD Alman büyükelçisi bizzat Japonların gizli bir baskın yapacağını gizli şifrelerle ABD ‘ye iletmiştir.Fakat Washington ısrarla donanmanın baskına uğrayacağı haberine gözlerini yummuştur. Adeta donanma yem edilmiştir.Baskından hemen sonra daha hasar raporu bilinmeden  başkan büyükelçiyi arayarak “zaten gemiler eskiydi Japonlar onları imha ederek bize iyilik yapmış oldular” diyecekti ama Japonların yapmış olduğu iyilikler daha bitmemişti.

Peki ne için ? Pek çok araştırmacı bunun atom bombalarının atılmasına zemin hazırlamak için olduğunu  söylese de asıl cevabı Başkan  Roosvelt Tahran da bir araya geldiği Stalin’e “Eğer Japonlar bize saldırmasaydı Avrupa’ya asker göndermemiz çok zor olurdu” diyen başkan saldırıdan 4 ay önce sanki olacakları tahmin edermiş gibi  senetoda “Savaşları haklı çıkaracak bir olayın gerçekleşmesi için mümkün olan herşey yapılmalıdır” demiş olup bu konu hakkında çıkardığınız sonucu size bırakıyorum.
Not: Yazı tarafıma aittir alıntı ve kopya değildir.
Pealr Harbor Atom bombası atmak ve Savaşa girmek için YEM mi edildi Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 18:10 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.