Top Ad unit 728 × 90

Sevgililer Günü Müslümanlara Komplo mu?

bu

Başta ülkemiz olmak üzere dünyanın pek çok yerinde 14 şubat sevgililer günü olarak kutlanır herkes sevgililerine çiçek alır; özellikle gül.Alışveriş yaparlar, herkes genelde pahalı markaların mallarını alır, mağazalar bir pazar yerinin pazar gününe döner.Peki nedir bu sevgililer günü..........
Sevgililer günü katoliklerin günüdür ortodokslar kutlamaz.
Tarihçesine bakıldığında putperest ,pagan inancı içerisinde bulunan Romalıların sürülerini kurtlardan korunmaları için tanrılarına kurbanlar kestikleri 15 şubat Lupercalia bayramı daha sonradan sevgililer bayramına dönüşmüştü.Rivayete göre Roma imparatoru savaş olumsuz etkilemesin diye askerlere evlenmeyi yasaklar.Fakat Rahip Valentine bu yasağa uyumaz ve sevgililer arasında gizliden gizliye nikah kıyar.Tabi bu ortaya çıkınca idama mahkum edilir ve hapse atılır.İmparator, rahipten hıristiyanlığı bırakıp kendi pagan dini ne tapması karşılığında affedeceğini teklif eder.Fakat rahip kabul etmeyince 14 şubatta idam edilir. Hıristiyanlık yayılınca daha sonradan 496 yılında papa, aziz Valentine'yi onurlandırmak için 14 şubat günü Valentine günü ilan eder.
Ancak bu gün bayram olarak kutlanırken bu bayramda gayrimeşru ilişkilerin arttığı görülür.Örneğin kızların isimlerini bir kağıda yazıp, masaüstündeki bir sepete koymaları, erkeklerinde kura çekerek çektikleri kızla birlikte olmaları gibi daha nice sapıkça ahlak dışı olaylar yaşanmaya başlayınca papa bu bayramı yasaklar.
Fakat 14 şubat bayramı 1880 li yıllardan sonra sevgililer günü olarak batı'nın toplumsal bir olayı haline gelir daha çok o günden sonra misyonerlik faaliyeti gibi ülkelerin kültürlerine yerleştirilmeye başlanır.
Allah katında hak din islamdır Allah katındaki islamdan başka bir din makbul değildir.Dolayısıyla hak din mensupları başka bir dine ait bayramını kutlayarak onlara dini konularda benzemekten kaçınmak durumundadır.(Ali-İmran suresi)
Hristiyan olduğu halde ortodokslar kendisine ait olmayan bir günü kutlamazken duyarlılık gösterirken; diğer müslüman neden aynı aynı duyarlılığı göstermemektedir.
Ayrıca inancımıza göre kadın ile erkek arasındaki sevgi ve aşka dayalı ilişkiler varsa meşrudur.Sevgililer gününde daha ziyade nikahsız ilişki de öne çıkmaktadır.Biz her yıl 14 şubatta katoliklerin valentine day yani sevgililer gününü kutlamaktayız.
Müslüman çiftlerin birbirlerine gül ya da hediye vermeleri için katoliklere ait bayramı beklemeleri gerekmez ki.Bu yazı aklınızda kalsın ki her 14 şubatta hatırlayın ve böyle sapıkça putperestlerin paganların sapıkça bayramlarını kutlamaktansa eşinize sevgilinize hergün sevgi gösterin çiçek alın ki böyle ahlak dışı bayramları kutlamaya maruz kalmayalım.

Sevgililer Günü Müslümanlara Komplo mu? Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 11:31 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.