ufo nedir

UFO tanımlanamayan uçan obje anlamına gelmekte olup, dünya dışı varlıkların kullandığı araç şeklinde bilinmektedir.Peki gerçekten UFOlar varmı ?Bu kadar büyük ve görkemli bir kainat yapısı içinde yaşayan tek canlı bizler miyiz ? sorusu herkes tarafından sorulmaktadır. Kimisi UFO'ların varlığını kesinlikle reddederken, ülkemizde de geniş bir tabaka, Ufo'nun Amerikan uydurması olduğunu düşünmekte. Fakat UFO gerçeği hakkında,  oldukça derin deliler ve teoriler bulunmaktadır.

Bugüne kadar ki dünyanın en büyük komplo teorilerine bir olan UFOlar, 1947 yılında Amerika'nın New Mexico eyaletindeki Roswell kasabası yakınlarında düşen, halen ne olduğunu net olarak anlaşılmayan gök cismi ile birlikte insanlık tarihinin en renkli ve en gizemli tartışma konusu olmuştur.

Roswell Ufo Olayı


Temmuz 1947’de ABD İdaho eyalet sınırlarında Orman  güvenliği için pilotluk yapan Kenneth Arnold, Cascade dağında 9 uçan disk görür ve kasabanın şerifi Binbaşı Marcel’i arayarak Roswell’e bir cismin düştüğünü haber verir.
uzaylı


2 Temmuz 1947’de Roswell kasabasına düşen gök cismi,tüm parçaları yetkililer tarafından toplanıp incelenmek üzere 51. Bölgeye götürülür. Geri kalan tüm izler temizlenir. Askeri yetkililer tarafından bölge araştırılmış ve ertesi gün gazete manşet olarak haberi yayınlanmıştır. Fakat anında tüm Amerikan resmi makamlar tarafından UFO haberi yalanlanmış ve anında basın yayın yasağı konmuştur. Tabi ki bu olayın ardından haber patlamış ve Roswell olayı sonradan dahil olan resmi kişilerin sonradan yaptığı itiraflara göre, istikameti bilinmeyen parlayan bir gök cismi kasabaya düşmüş ve cismin etrafında ikisi canlı olmak üzere 5 canlı bulunduydu. Resmi kayıtlara geçen bu olay ardından Amerikan ordusu harekete geçerek hemen olayı örtbas etti. Roswell olayı ilgili bilgi ve kalıntılar belirsiz bir hava üssüne, ölü canlılar White Sands füze üssüne, halen yaşamakta olan biyolojik canlı türleri ise (UFOlarla ilgili başka bir efsane),  tüm dünyanın konuştuğu 51. bölgeye gönderildi. İddialar bu yönde olup resmi makamlardan yapılan açıklamaya göre düşen cisim, sadece bir hava balonu.


Roswell efsanesi ile ilgili başka bir tanık ise düşen cismin parçalarından birinin eve getirildiğini, cismin büküldüğünü fakat kırılmayan bir madde olduğunu, aynı zamanda üzerinde hiyeroglifi andıran harfler olduğunu söylemiştir. Roswell hadisesi bu tarihten beri devam etmekte olup Amerikan yetkilileri sürekli çelişkili açıklamalar yapmıştır. Artık açıklamalara dayanamamış olsalar gerek Haziran 1997’de Amerikan Hava Kuvvetleri ikinci bir Roswell'ın açıklaması yaptı ve düşen cismin gizli bir silah olduğunu, Sovyetlere karşı kullanılmak üzere denendiğini söyledi. Peki bu açıklama için 50 yıl neden beklendi.

Bu açıklamanın ardından Roswell UFO vakası hakkında emekli bir yüzbaşı kendisine 1960’larda kendisine verilen bir görevin Pentegon tarafından, Roswell’de düşen cismin parçalarını bir araya getirmek ve teknolojisini çözmek olduğu şeklinde açıklamıştır. Yoksa Amerika askeri uçakları UFO teknolojisini mi kullanıyor ?

ABD ordusunda o dönem görevli olan Teğmen Walter Haunt 2008 yılında ölüm döşeğindeyken ölümünden sonra açılması için bir mektup bırakır. Mektupta Roswell olayının ardından ABD ordusunun UFO cesetlerini 51. Bölgeye götürdüğünü ve daha sonradan UFOları ve ölen uzaylıları inceleyerek elde ettiği teknolojik bilgileri, savaş uçaklarında ve geliştirilen silahlarda kullandığı yazmaktaydı.
51. Bölge


Ufo iddialarını güçlendiren başka bir kaynak ise 51 inci bölgedir. Las Vegas'ta bulunan, UFO araştırmacılar tarafından Dreamland olarak isimlendirilen bu askeri kompleks, çok gizli olup yüksek derecede teknolojik uçakların yapımı için kullanıldığı Pentagon tarafından açıklanmış, fakat komplo teorisyenleri ve UFO araştırmacılarına göre ele geçen dünya dışı varlıkların ve cihazların tutulduğu ve teknolojilerinin çözümlenip yeniden kullanıldığı alandır. İddiaya göre bu alanda dünya dışı varlıkların yani uzaylı otopsisi 1947 yılında yapıldı. Cesetlerinin hala burada saklandığı, Ufolarla temas kurulduğu ve teknolojilerinin taklit edildiği gibi pek çok varsayım bulunmaktadır. 51. Bölge daha sonra pek çok filme konu olmuştur.

Ülkemizde ki UFO İddiaları


Ufolar askeri ile ticaret uçakları tarafından defalarca gözlemlenmiş, bilinen uçuş teknikleri ve fizik kurallarını aşacak yükseklikte manevralar yaptıkları radarda tespit edilmiştir. Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan birçok hadisede yüzlerce kişi tarafından UFO gözlemleri yapılmış, bu gözlemler fotoğraf ve filmlerle desteklenmiştir. Ülkemizde de pek çok kez haberlere konu olmuş, hatta savaş pilotlarının UFO'larla it dalaşı yaptığı bilinmektedir.

Bilinen en net UFO videosu da Kumburgaz’da 2009 yılında kayda alınmış ve UFO sempozyumlarına konu olmuştur.

Ufolar ve Ruslar


Astronotların UFOları defalarca gördükleri sonradan yaptıkları itiraflarda ortaya çıkmıştır. Ayrıca füze araştırmaları roket teknolojisinin önemli bilim adamları da UFOları inceleyerek ilginç tespitler yaptığı, iddialar arasında yer almaktadır.

Ufo'ların yakın takibe alındığı başka bir ülke ise Rusya'dır. Resmi verilere göre Ruslar Stalin döneminden bu yana konu ile ilgili derin çalışmalar içerisinde olup, Amerika'ya kıyasla daha sert uygulanan sansür nedeniyle pek ortaya çıkmıştır. Bu çalışmalarda UFOların Mig uçaklarını düşürdüğü şeklinde bir rapor yayınlanmış, söz konusu raporda" pilotlarımız Ufoları takip etti ve düşürme emri almıştı, ama Ufo'lar birden hızlanıyor ve buna ayak uydurmaya çalışan pilotlarımız uçakların kontrolünü kaybederek düşüyorlardı. Buna benzer 3 vaka yaşadık hepsinde de pilotları kaybettik "raporuna göre Rusya'da 30 adet Ufo gözlem merkezi kurulmuştur.

Sibirya'da Düştüğü Bu fotoğraf ile İddia Edilen UFO
Uzaya ilk çıkan insan Yuri Gagarin, UFO'larla ilgili deneyimlerini belgelere dökmüştür. Gagarin'e göre Ufolar, gerçek ve inanılmaz bir süratle hareket ediyorlar. Ayrıca başka bir diyalog, Stalin 1947 yılında Roswell bölgesinde UFO vakası yaşanınca, olay yerine olayı soruşturması için bizzat Rus ajanlarını, gizli olarak yollandığı ortaya çıkmıştır. Dahası her tarafta bulabileceğiniz doğruluğu net olmayan ama Sibirya'ya düşmüş bir UFO fotoğrafın etrafında insanlar olduğu bir fotoğraf mevcuttur. Bu fotoğrafla Ruslar'ın UFOlarla temas kurduğu öne sürülmektedir.