Top Ad unit 728 × 90

Galatasaray'ı Gerçekte Kim Kurdu

ali sami yen
Galatasaray futbol kulübü Türkiye'nin en eski klüplerinden birisidir.Sarı kırmızı renklerden oluşan takımın simgesi aslandır.1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından Galatasaray lisesinde kuruldu.Resmi kuruluş böyledir, ama ülkemizde de hala devam eden iddialara göre, Galatasaray'ı kuranlar masonlardır.
Bu haftanın nedenlerinden biri ise hala devam
etmekte olan ve Galatasaray Üniversitesi'nin, Galatasaray lisesi'nin , devletin yaptığı yaptığı sınavların haricinde kendi sınavlarını yaparak, öğrenci alması ve çoğu yabancı kökenli öğrencilerin okulda okuması iddialar arasındadır,

Yalçın küçük'ün araştırmasına göre küçük hür ve kabul edilmiş masonlar locası'nın eski büyük üstad Kaya Paşakay ın da Galatasaray lisesi mezunu olduğunu hatırlatmıştır.Aynı iddiaya göre ise Alyans İsrail Okulları Türkiye'de ibrani asıllı çocuklar yetiştirmek ve yönetime hazırlamak için kurulmuştur. MEB bu okulları 1925 te kapattı.Galatasaray lisesi Alyans israil Okullarının Türkiyedeki devamıdır.
Ayrıca masonluk babadan oğula geçtiği için, Galatasaray lisesi'nden mezun olanların mason olması bu doğrultuda hizmet etmesi gayet normaldir.
Ayrıca Galatasaray spor kulübü'ne başkan olması için kişinin Galatasaray lisesi mezunu olması gelenekler arasındadır.Adnan Polat örneğinden hatırlayacağınız üzere başka bir model tutunamaz. Yani Galatasaray lisesi harici ve mason olmayan bir kişi Galatasaray spor klübüne başkan olamaz. iddaa odur ki 1900 lü yılların sonunda Fransız ve İsrail mason locası Galatasaray spor kulübü'nü kurmuşlardır.

Tabi bu konu iddaalar ve sınırlı kalmaktadır.Resmi olarak kanıtlanmış olmamakla birlikte, Galatasaray yetkili makamları bu iddiaları kesinlikle kabul etmemektedir.Sadece komplo teorisyenlerinin iddiaları ve bazı tarihçilerin araştırmalarına dayanan bu konu tam anlamıyla gün ışığına çıkarılmış değildir.

Galatasaray'ı Gerçekte Kim Kurdu Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 12:00 Rating: 5
loading...

18 yorum:

 1. Umarım gerçek değildir sadece iddiadır.

  YanıtlaSil
 2. bende tam bu şekilde masonların bir takımı olarak düşünmüştürm tezimi kanıtladı. Cunku sonucta gs lisesininn temeller fransızlara dayanıyor. Geçmişi iyi araştırmak gerek

  YanıtlaSil
 3. Hiç bilmediğim bir konu okuyunca çok şaşırdım doğrusu öğrenmem iyi oldu.

  YanıtlaSil
 4. Bir komplo teorisi daha... Ne yalan olduğu ne de gerçek olduğu asla kanıtlanamayacaktır.

  YanıtlaSil
 5. Valla onu bunu bilmem galatasarayın başkan seçimi bile acayip sadece galatasaray lisesi mezunu olmak şartı beni bu bilgilerin doğruluğuna itiyor. İddiaaların söyledikleri yani masonların kurduğu teorisi doğru olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ünal aysal Galatasaray ın hiç bir okulundan mezun değil :D :D :D :D

   Sil
 6. Onlardan da bu beklenir Mason Galatasaray

  YanıtlaSil
 7. bahadır ateş12 Eylül 2015 17:49

  kim kurduysa kurdu iyi ki kurdu gardaşım alayına cimbom...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cimbom ibranicede aslan demek bunu bilmiyorsun muhtemelen.

   Sil
  2. hadi lan zevzek cimbom tezahüratı ingiliz boksör jim bom bom dan geliyo :D :D :D

   Sil
 8. Valla iyi kurmuşlar, Avrupalı vizyonuyla kurulan bir takımın hali de başka oluyormuş. Edirne'den çıkamayanlar düşünsün :)

  YanıtlaSil
 9. aynen kimin kurduğu detayına bakmadan neler başardıklarına bakmak daha iyi gibi

  YanıtlaSil
 10. Galatasaray fransız falan degildir. Osmanlı batılılaşma sürecinde fransız dili öğrenilmesi için galata mektebini kurmuştur. Normalde adı galata mektebidir.Ama binası saray gibi görkemli oldugu icin galatasaray denilmiştir.

  YanıtlaSil
 11. Bu site gerçekten komik ya. Nereden çıkmış bu iddalar? Kim diyor bunları? İddalara göre bu sitede tarihi saptırmak için kurulmuş. Yani sadece iddaları söylüyorum yanlış anlamayın.

  YanıtlaSil
 12. GS lisesi fransiz cumhuriyeti ile ortak kuruldu.. Ne turk okulu? Ana dili fransizca...

  YanıtlaSil
 13. Sultan Abdülaziz han kurmuştur bu liseyi açında tarihi kitaplardan öğrenin böyle yalan yalnış sitelerden degil.ö

  YanıtlaSil
 14. Şaşırmamak lazım, cumhuruyet döneminde masonlaran cirit attığı dönemdir, beşiktaş ve fenerbahçede çok farksız sayılmaz. Bu bir mason oyunu, kimse farkında değil. Bu ülkedd birgün futbol yüzünden
  iç çatışma olursa şaşırmayın derim.

  YanıtlaSil
 15. feneride yunan papazi kurmus ama kimse lafini etmiyor, galatasarayi kim kurmussa cok iyi etmis bugune kadar ne bir baskani hapiste yatti nede bir sike olayina karisti nede avrupa sampiyonasina dopingli atletler gonderdi..helal olsun galatasaraya gunesi balcikla sivamaya devam edin icimizdeki yunanlilar

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.