Top Ad unit 728 × 90

New York Şehrinin Kanalizasyondaki Timsahlar

new


Şehir efsanelerinin belki de en önemlilerinden biridir ninja kaplumbağalar çizgi filmi konularından biri olması bu konuyu iyice popüler hale gelmiştir.
Bu efsanenin ortaya çıkmasını sağlayan olaylar bundan tam 100 yıl önce 1915 yılında kanalizasyon işçisinin
kanalizasyon içinde oldukça büyük bir timsah gördüğünü aniden koşarak kaçtığını söylemesi de polisin bununla ilgili soruşturma yapmasıdır.

Bu olayın üstüne şöyle bir teori kurulmuştur.Evde timsah beslemek için vatandaşların timsah yavruları nı aldı.Fakat daha sonra bıkan kişiler, bu timsah yavrularını klozet attılar.Kanalizasyona giden yavruların orada uygun ortam bulup, büyüyüp orada geliştiği yönündedir.
Doğruluk payı ne ölçüdedir bilinmez ama bu şehir efsanesi o yıllardan beri sıra gelmiş olup, kanalizasyonda aramalar bile yapılmıştır.
Ünlü Amerikan çizgi filmi Ninja Kaplumbağalar bu efsaneye dayatılarak esinlenildi ve çizgi filmde sıklıkça bu konuya değinilmektedir.Çünkü kaplumbağalar kanalizasyonda oluşan zehirli atıklar ve nükleer maddeler sebebiyle mutasyona uğramış, ninja kaplumbağalar şekline dönüşmüş olup aynı şeyin bir benzerinin timsahlara bulaştığı ve timsahların oldukça kanalizasyonda büyüdüğü şeklinde efsaneler dile gelmiştir.

Acaba bu efsane, hayvan hakları ve hayvan bakımı ile alakalı sorumluluğu dile getirmek için kullanıldı bilinmez.Ama mantıken böyle bir şey olabileceğini düşünülmekte olup New York kanalizasyonlarında dev timsah bulunamamıştır.

New York Şehrinin Kanalizasyondaki Timsahlar Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 20:07 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.