komplo

Pop dünyası sansasyon açık olduğu için olsa gerek ünlü kişilerin öldükten sonra gerçekten ölüp ölmediği biraz kafa karıştırmakta ya da neden öldükleri komplo teorilerine konu olmaktadır.Bunun bir benzeri Beatles grubunun üyesi olan Paul McCartney’in aslında 1966'da trafik kazasında öldüğü ile ilgilidir.

Paul McCartney öldü iddiasını gündeme getiren ilk haber Eylül 1969’da bir üniversite dergisinde yayınlanır. Bu haber ilk başta üstündeki de durulmaz ancak bir ay sonra Detroit'te bir radyoda bir dinleyici "Revelation 9" şarkısının tersinden çalınmasını ister ve çalındığında “turn me on that man” sözlerini duyduğuna inanılır. Daha sonra bu iddia patlak verir. İddiaya göre Paul McCartney, arkadaşları ile bir sabah kötü şekilde tartışır ve hışımla stüdyodan çıkar. Ardından kaza yaparak ölür. Bu şarkı sözlerine göre ise trafik ışıklarının değiştiğini fark etmemiştir ve kaza yaparak Paul McCartney ölür. Ölümünden sonra Paul McCartney'ye benzeme yarışması yapılır ve William Campbell isimli şahıs, küçük bir estetik müdahaleyle gruptaki yerini Paul McCartney olarak alır.
şarkıcı
İddialar hala bu yönde gelişmektedir ve deliller arasında albüm kapakları, şarkı sözleri gösterilmektedir. Bazı Beatles kapaklarında Paul McCartney sandık içinde görünürken, bazılarında ise kanlı biçimde görülmektedir. İddaa odur ki Beatles grubu o zamanlar dünyayı kasıp kavurdu için ve ülkelerin çıkarlarına hizmet ettiği gerekçesiyle Paul McCartney’in ölümü saklanmış ve onun yerine benzeri değiştirerek grubun devamlığı sağlanmıştır.

Dünyayı kasıp kavuran ve müzik tarihine altın harflerle yazılan Beatles grubu hakkında iddialar günümüzde de sürmektedir. Çiçek çocukları olarak bilinen 68 kuşağı gençleri uyutmak için (nedeni bu 68 kuşağının çok olaylar çıkarması ve komünizm devrimini yapmak istemeleri gösterilmektedir) bu kuşağa Beatles'ın devlet tarafından kullanıldığı söylentileri, bir de Paul McCartney'nin ölümüdür. Bu ölümle ilgili delillerden biri ise Paul McCartney'in canlı performansı öne sürülmekte ve ilginç olan Beatles’in ünlü Abbey Road albümünün kapağında tek çıplak olan Paul McCartney'dir......