sel

2004 yılında Hint okyanusu'nda meydana gelen ve milyonlarca kişinin etkilendiği, binlerce kişinin öldüğü Tsunami felaketin yaşandı. Acaba bu felaketmiydi yoksa tsunami felaketine neden olan şey Hindistan ordusunun İsrail'le yaptığı  tatbikat mıydı?Bu sorular hala kafa kurcalamaktadır.

Güney Asya'da 150 bin kişinin ölümüne yol açan tsunami felaketinde 9 büyüklüğünde deprem nedeniyle, aralarında Endonezya, Malezya gibi ülkelerin bulunduğu müslüman ülkelerin bulunduğu birçok ülke büyük ölçüde etkilemiş, inanılmaz yıkımlara yol açmıştır.

Başka bir iddia ise Amerika Birleşik Devletleri'nin Tsunami erken uyarı sistemi olduğu halde müslüman ülkelerinin zarar görmesini istediği için, bu ülkelere önceden haber vermemesi olduğudur. Buna en büyük kanıt ise Hint okyanusunda bulunan Amerika'nın strateji hava üssü Diego Garcia hava üssünün hiçbir zarar görmemesidir bu tsunami felaketinden. Yani Amerika'nın tsunamiden önceden haberdar olduğu ve üssü boşalttığı, ama aynı uyarıyı bölgede bulunan ülkelere yapmayarak felakete sebep olduğu iddialar arasındadır.

Buna göre Tsunami erken uyarı sistemine sahip ABD, depremin ardından dev dalgalar oluştuğunu bilmesine karşın Endonezya, Malezya gibi ülkeleri kasten uyarmamış Çünkü bu ülkedeki islami hareketler ABD'yi rahatsız ediyordu.

Hatta bir başka iddaa da çok aşırı giderek Sumatra adası yakınlarında dünya dışı varlıklar olduğunu ve bunun tüm yetkili makamlarca bilindiği ve bu dünya dışı varlıkların, dünyanın dönüşünün düzeltilmesi için bir deneme yaparak deprem oluşturdukları, Hintli bilim adamlarının deprem ve tsunamilerden sonra dünyanın dönüşünün düzeldiğini tespit ettikleri görüşü dile getirilmektedir.

Yaygın iddialardan birisi  ekolojik silahların denenmesidir. Elektromanyetik dalgaların depremler ve volkanik püskürtmelere yol açtığı, İsrail'in yardımıyla Hint ordusunun nükleer askeri tatbikat gerçekleştirmesinin, bu büyük dalgalara neden olduğu yaygın komplo teorileri arasındadır.
Tüm bu iddialar hala konuşulmakta olup, Malezya ve Endenozya da çok büyük bir yıkım gerçekleşmiş olması gerçeği haricinde daha ileri bir boyuta geçilememiştir.