Top Ad unit 728 × 90

Van Gölü Canavarı Gerçekten Var mıydı?

CANAVAR

Van gölünde varlığı ve yokluğu tartışma konusu olan ve bugüne kadar birçok gazete ve televizyonlar haber olan efsane, Van gölü canavarı, Van gölü'nde yaşadığı iddia edilen dev bir yaratıktır.
Van'da doktor, asker, futbolcu, köylü ve balıkçıların da bulunduğu çeşitli yaş ve mesleğe sahip yüzlerce Vanlının çeşitli tarihlerde gördüğü, adına isim yarışması açılan heykeli dikilen, eski başbakanlardan Bülent Ecevit tarafından adına Van gölü canavarı ismi ile şiir yazdığı TBMM tarafından Van gölü canavarı araştırma komisyonu kurulan Van denizi'nin simgesi o canavarın
bugüne kadar iddiaları süre gelmiştir.Ülkemizde aynı Norveç'te, İskoçya'da olduğu gibi orada da göllerde yaşayan ejderhaların bulunduğu söylenir.Bizdeki Van gölü canavarı da pek çok kişi tarafından görüldüğü iddia edilmiş, bundan 121 yıl önce Osmanlı da sultan Abdülhamid han döneminde yayınlanan Saadet gazetesinin 29 nisan 1889 da çıkan haberinde Van gölü canavarı haber yapılmıştır.

Haberde canavar, abdest alan bir kişiyi götürdüğü şeklinde yapılmış olup haberde, namaz kılmak için deniz kenarında abdest almaya başlayan bir adamı deniz hayvanlarından yani Van gölü canavarı ayağından yakalanmış, şahıs feryat etmeye başlayınca arkadaşları ateş yakarak kuyruğunu yakmışlar ve hayvan acı içerisinde inleyerek ayağından kaptığı adamla birlikte denize doğru tekrar girmiş ve adamcağızı götürmüştür.
Aslında Van gölü canavarı, yöre halkı tarafından zararsız bir hayvan olarak görülmektedir.Görgü tanıklarının uzunluğunu 10-12 metre ses çıkaran, su püskürten, siyah renk olarak tarif ettiği Van gölü canavarı hakkında hala kesin bir bilgi bulunmamaktadır olup veyahut olmadığı ile ilgili....
Van Gölü Canavarı Gerçekten Var mıydı? Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 12:24 Rating: 5
loading...

2 yorum:

  1. Çocuklugumun canavari. aksam yemegi yerken haberler izlenirdi bizim evde. her aksam istisnasiz van golu canavari haberi yapilirdi. ha cikti ha cikacak diye beklerdim, biraz korkar biraz heyecanlanirdim.

    YanıtlaSil
  2. çocukluğunu efsaneleriyle geçirmiş bir birey olarak kendisini unutmadık, unutmayacağız.

    YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.