Top Ad unit 728 × 90

Bir PKK Cinayeti Olof Palme Neden ve Kim Öldürdü


Olof Palme 31 ocak 1927 de Stockholm de zengin bir ailenin çocuğu olarak doğmuş, Amerika'da aldığı özel burs sayesinde gezip tanıma fırsatı elde etmiştir ülkeyi. 1948 de İsveç'e dönerek hukuk bölümü bitirmiş,
ardından İsveç öğrenci birliği federasyonu başkanlığı yapmıştır .Üniversite yıllarında tanıştığı liberal sosyalist düşüncelerden oldukça etkilenmiş ve 1953 te genelkurmay haber alma dairesinde sekreter olarak çalışmaya başlamıştır.Aynı yıl başbakanın kalem müdürü olmuş, 1957 de milletvekili olarak seçilmiştir.Ardından bakanlıklar yapan Olof Palme 42 yaşında oybirliğiyle İsveç sosyal demokrat işçi partisi başkanlığına seçilmiş ve başbakanlık görevi üstlenmiştir.Yaklaşık 11 yıl İsveç devlet başkanlığı yani başbakanlık görevini yürütmüştür.
Palme dünya kamuoyunun dikkatini 1965 te ABD'nin Vietnam'a yönelik emperyalist müdahalesini çok ağır bir dille eleştirmesiyle çekmiştir. Palme gerek ülkesinde gerekse dünyada sosyal demokrat hareketin önemli bir sembolü olarak anılmaktadır.
28 şubat 1986 gecesi eşiyle birlikte gittiği sinemadan evine dönerken kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerce öldürüldü.Üzerinden 29 yıl geçmesine rağmen cinayet aydınlatılamadı. Öldürüldüğü anda İsveç başbakanı olan
Palme davasından yargılanan daha sonra aklanan şüpheli 16 eylül 2014 te esrarengiz bir biçimde öldü.Esrarını koruyan bu cinayete ilişkin ülkemizin en ilginç haberler gelmektedir.İddaya göre cinayeti PKK işlemiştir.
Iddaya göre PKK, suikast hemen ardından Stockholm polisinin şüpheliler listesine giren terör örgütünün, Avrupa'da siyasi kabul görmemesinin başında bu cinayet geliyor.Abdullah Öcalan Suriye'yi terk edip Avrupa'ya çıktığında, Palme cinayetinden sorgulanması gündeme gelmiş, terörist başı öcalan yakalandığında da savcılar kendisine Palme cinayetinin sormuştur.
Abdülkadir Aygan'ın ortaya attığı iddiaya göre Hıdır Sarıkaya isimli PKK da bir dönem üst düzey görevlerde bulunmuş.İddiaya göre bu suikastı işledikten sonra kahraman ilan edilmiştir PKK tarafından.PKK itirafçısı Abdülkadir Aygan İsveç başbakanı Olof Palme'nin katili PKK ve Ergenekon tetikçisi Hıdır Sarıkaya'dır açıklamasında bulunmuştur.
Hala aydınlatılamayan cinayet hakkında terörist başı apo çelişkili ifadeler vermiştir.
Suikastın ve suikastçının perde arkası aradan yıllar geçmesine rağmen aydınlatılabilmiş değildir.
Bir PKK Cinayeti Olof Palme Neden ve Kim Öldürdü Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 17:52 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.