11 Eylül 2001 günü İkiz kulelere yani Dünya Ticaret Merkezine çarpan uçaklar ile binlerce kişinin ölümüyle, dünya yeni bir boyuta geçmiştir. Soğuk savaştan sonra 11 Eylül ile Amerika kendisine düşman olarak El Kaide denen terör örgütünü belirlemiş, bu yönde bu örgütü bitirmek için sırasıyla Afganistan ve Irak'a girmiş, ardından bugün bile hala devam eden Orta Doğu dizayn operasyonu başlamıştır. Bu terör olayı ve ortaya çıkan yeni dalga, bugün orta Doğu karışıklıklarına ve DEAŞ terör örgütüne zemin hazırladığı herkes tarafından bilinmektedir.


Dünyaya islamofobiyi literatüre katan 11 Eylül, Müslüman topluma ve Orta doğu halklarına hala zulüm kusmaktadır. Dünya üzerinde İslamı terör ile algılayan insanların bu derece artmasının temeli 11 Eylül saldırılarıdır.


İddia odur ki 11 Eylül tüm dünyanın gözü önünde yaşandı ancak arka planında neler yaşandı tam bir muammadır. Bu yirmi birinci yüzyılın en büyük komplo teorisidir ve hala 11 Eylül ile ilgili çoğu gerçekler açıklanmamıştır.


11 Eylül olayları ile ilgili resmi soruşturma 2003 yılının Temmuz ayında neticelendi ve buna göre 11 Eylül vakıası pek de iddia edildiği gibi sürpriz değildi. Baskın değildi. Yönetim kademeleri adeta geliyorum diyen baskına karşın bir nevi duymazlıktan gelinmiştir.

11 Eylül günü ile ilgili hala açıklanmayan pek çok soru vardır. O devasa Amerikan radar sistemleri, rotasından çıkan uçakları nasıl tespit edemedi? Tarihinin en büyük testinde çuvallayan hava savunma sistemlerini bir tek başkan Bush sahip çıkmış ve takdir etmiştir. 11 Eylül'den birkaç ay önceye kadar sistemden kaybolan bir uçağın yeri 10 dakikada teslim tespit edilebiliyordu fakat ikiz kulelere çarpan uçaklar nasıl oldu da 1 saat 10 dakika tespit edilemedi.


Bir başka iddia ise İkiz kulelerin yıkılmasına, uçakta bulunan yakıtının patlamasına bağlı olamayacağıdır. Çünkü o çeliğin eritilmesi için uçakta bulunan yakıtın o kadar büyük bir ısı yayamayacağı tespit edilmiştir. Bu nedenle başka bir komplo teorisi ise, binanın altında bulunan patlayıcıların uçaklar ile eş zamanlı patlatılmasıdır.


Uçakları kaçıran ve saldırıyı gerçekleştirenlerin hepsi tabii ki Müslümandı, ancak işin ilginç yanı saldırıdan hemen sonra uçağı kaçıran kişilerin kimliklerinin birdenbire açıklanmasıydı. Ayrıca bu olay sonrası bağlantıların hemen ortaya çıkarılması işin başka yönü.

Pentagon'a çarptığı iddia edilen bir Jumbo jet miydi? Pentagon da çekilen fotoğraflarda kıyaslama yapılması durumunda şekilde görülebileceği gibi açıkça belli ki uçak çarpması daha büyük bir deliğe sebep olmaktadır. Fakat Pentagon'a çarptığı iddia edilenin sadece füze olduğu söylenmektedir. Üstelik binanın önündeki çim alanda da herhangi bir uçak kazasını doğrulayan ne bir uçak kalıntısı, ne de bir yolcu cesedi göze çarpmıştır.

Başkan Bush'da sonradan yapılan açıklamada New York' ta kulelere uçakların çarptığı sırada ziyarette olduğu, Florida'da bulunan bir okuldaki öğrencilerle olan sohbetine 30 dakika kadar devam ettiğini açıklamıştı. Amerika saldırı altında, ancak başkan Bush hiçbir şey olmamış gibi küçük öğrencilerle sohbetine devam ediyor. Bu arada ilk uçağın çarptığını gördüğünde ''aman Allah'ım ne kadar kötü bir pilot '' dediği de ekleniyor. Oysa ki ilk uçağın çarpma anı hiçbir TV kanalında canlı olarak yayınlanmamıştır.

Ayrıca dünya ticaret merkezi' nin üst katlarına ulaşmış itfaiyecilerin birbirleriyle yaptığı telsiz konuşmalarında yangının kontrol altına alındığı ve herhangi bir çökme tehlikesi bulunmadığını ortaya koyuyordu.


Burada şu sorular akla gelmektedir ve cevap verilmemiştir. Neden İkiz kulelerin enkazı detaylı bir delil incelemesi yapılmadan kaldırıldı ve yurt dışındaki hurdacılara satıldı. Amerikan hükumetinin neden halen kaçırılan uçaklar ile kule arasında yapılan tüm iletişim kayıtlarını yayınlanmıyor.  Ne hikmetse neden olduğu bilinmez, dünya ticaret merkezinde çalışanların büyük bir kısmı o gün işe gitmemiştir ve her şeyden önemlisi özgürlükler ülkesi olduğu söylenen özgür Amerikan basını susmaktadır.


Saldırganlardan biri  Boston' dan kaçırılan uçağa sadece birkaç dakika önce yetişmiştir. Peki terörist bu kadar büyük bir saldırı için hazırsa, neden uçağa birkaç dakika önce yetişebildi. Büyük bir risk değil mi?

Her şey  bariz bir şekilde Bush ve adamlarının körfez bölgesinin iplerini eline almayı hedefledikleri açıkça ortaya konulmaktadır.

11 Eylül ile ilgili teoriler hala devam etmektedir. Ayrıca Usame bin Ladin ailesi ile George Bush ailesi arasındaki yakınlık, Bin Ladin ailesinin Amerikan hükumeti ve CIA ile olan dostluğu gün geçtikçe ortaya çıkmaktadır. 11 Eylül ile ilgili pek çok tartışma hala yapılmakta, ancak şu gerçeği değiştirmemektedir. 11 Eylül sayesinde Amerika Orta doğu petrol rezervine konmuş ve rahat sömürmüş, Müslüman ülkelerin içişlerine karışarak dizayn etmiş, Bush'un açıkladığı gibi ''haçlı seferi'' yapmıştır.

11 Eylül ile ilgili gerçeklerin açıklanması durumunda, bugün devam eden pek çok savaş engellenebilir ve belki dünyanın kaderi 11 Eylül komplosu nun aralanarak açıklığa kavuşturulmasıdır.