Top Ad unit 728 × 90

Dünyanın Yönetildiği Toplantı BİLDERBERG Toplantıları


Dünyadaki hiçbir örgüt siyasi ve ticari gelişmeleri Bilderberg kadar kontrol etmede etkili değildir. Uluslararası güçlere sahip prestijli bir grup insanın, gizli olarak gözlerden uzak mekanlarda, dünya meselelerinin en ince detayına kadar irdelemeleri, bunlar hakkında konuşup planlar oluşturmaları Bilderberg toplantılarının temeli olmuştur.

Komplo veya değil, Bilderberg grubu siyasi ve ticari olayların görünmeyen düzenleyicisi olarak yıllar boyu perde arkasında kalmayı başarmıştır. her ikisi de amerikan dış ilişkiler konseyi CFR den türemiş ve her ikisinin de finans kaynağı David Rockefeller olmuştur.

Bilderberg grubu, ismini Hollanda'nın Arnhem şehrinde, Hollanda prensi Bernardo ait otelden almıştır. İlk toplantı söz konusu otelde 1954 te yapılmıştır. Bundan sonra yapılan toplantılar Bilderberg grubu olarak adlandırılır. İsmi aynı kalmış, ancak bir sonraki toplantıların, yine birlikte ancak farklı yerlerden yapılmasına dair karar alınmıştır. Bu grubun üyeleri tamamıyla Batı Avrupa ve Kuzey Amerika' yı yöneten sınıfın arasından seçiliyordu.

Ikinci dünya savaşı'nın ardından, 1946 yılında başkanlığını David Rockefeller ve avukat Charles Spot Ford' un yaptığı sefere, çalışma grubunun teklifi de geleceğin Avrupa' nın taslağı çizilmişti, bu taslağa göre Avrupa' nın kömür ve çelik havzalarının birleştirme fikri ortaya çıkmış ve ardından; Benelüks Gümrük Birliği, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg'un oluşturduğu iktisadi topluluk ortaya çıkmıştır. Bu üç ülke aynı zamanda Bilderberg üyelerin oluşturarak, ülkedeki pazar gümrük birliği anlaşmaları ile Avrupa Birliğinin temelleri atılmıştır.

Bilderberg grubu, özellikle 1950 yılının sonlarından beri birçok komple teorisinin ana malzemesi olmuştur. Her yıl bir defa gerçekleştirilen toplantılara, özenle seçilmiş iş adamları, politikacı ve yazarıyla kamuoyunu sürekli meşgul etmiştir. Bilderberg grubu iddialara göre benzer görüş açılarına sahip bir grup insanın, kapalı kapılar arkasında tamamen tehlikelerden korunmalı olarak, dünyadaki siyasi ve ticari gelişmeleri şekillendirdiği üzerinedir.Bilderberg grubu bankacıların, sanayicilerin, politikacıların ve çok uluslu dev şirketlerin, diğerlerini içerir toplantıda alınan kararların dışarıya duyurulması veya not alınması yasaktır.

Bilderberg kurucularından Hollanda prensi Bernard, CIA başkanı ve diğer ekiple de içli dışlı idi, ikinci dünya savaşının ardından, Avrupa' nın tekrar şekillenmesinde CIA' ın etkin rolü olmuş, Hollanda prensi de bu çalışmalarda yer almıştır. Hollanda prensi Bernard, 1976 da patlak veren lockheed rüşvet skandalı sebebiyle istifaya zorlanın caya kadar Bilderberg'in başkanı olmuştur.
Yani Bilderberg grubunun  ilk başkanının adı rüşvete geçmiştir. Bilderberg toplantılarının tartışmalardan ve kamuoyundan gizli yapılması zorunluluktur. Otellerde yapılan toplantılar, yüzlerce silahlı muhafız tarafından korunur ve yemekleri özel yapılır.

Bilderberg toplantıları iddia edildiği üzere yeni dünya düzeni, dünyanın yönetimi gibi olayların tartışıldığı, talimatların verildiği gizli bir dünya hükumeti olduğudur. Bir nevi üs akıl, ayrıca Bilderberg grup üyelerinin, Mason ve Yahudi yöneticilerle içli dışlı olduğu bilinmektedir. Bilderberg grubu ülkemizle de çok ilgilidir, 1959 yılında Yeşilköyde, 1975 yılında Çeşmede ve ardından 2007 yılında İstanbul' da olmak üzere toplam üç kez Bilderberg toplantıları ülkemizde yapılmıştır. Ayrıca ülkemizden de pek çok gazeteci yazar, iş adamı, parti yöneticileri, her sene düzenli olarak Bilderberg toplantılarına çağrılmaktadır. Nedenlerini az çok tahmin edebilirsiniz.

Bu sene Haziraz ayında Avusturya'nın Tirol bölgesinde yapılan Bilderberg toplantılarına ülkemizden bu sene çağrılanlar arasında Koç yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç, kimyasal silahların yasaklanması genel direktörü Ahmet Üzümcü, Google ve Twitter'ın Türkiye avukatı Gönenç Gürkaynak, gazeteciler Soli Özel ve Nuray Mert, CHP den Selin Sayek Böke ve İlhan Kesici katılmıştır.

Dünyanın Yönetildiği Toplantı BİLDERBERG Toplantıları Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 09:01 Rating: 5
loading...

11 yorum:

 1. Masonların 300'ler klubü gibi bir oluşum mu yoksa bu oluşumun farklı bir ismimi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buda benzer bir toplantı her yıl yapılıyor kamuoyu haberdar ediliyor tek fark bu

   Sil
 2. Hocam yok artık inbanın bilmiyordum öğrenmiş oldum her gün dur bakalım acaba neler öğreneceğim daha diye giriyorum sitenize.Birde Rothschild Ailesi hakkında da bilginiz varsa severek okumak isterim

  YanıtlaSil
 3. Türkiye'den çağrılan isimleri duyunca çok şaşırdım doğrusu hangi değirmenlere su taşındığını birileri açıklayabilirmi bilmem.
  best54

  YanıtlaSil
 4. arka kapılar ardında ne kadar iş dönüyormuş meğer. insan gözlerine inanamıyor. herkesin gerçek yüzü ortaya çıkıyor böylece

  YanıtlaSil
 5. Bu tarz gruplar dünyayı alttan alttan yönetiyor bu ortada. Fakat derinlemesine bilgi edinmemiz çok mümkün değil.

  YanıtlaSil
 6. Çok ilginç... Önemli olan fikirler değil, para. Parası çok olan dünyayı istediği gibi yönetme hakkına sahip.

  YanıtlaSil
 7. dünyanın en önemli toplantılarından birisi.
  dünyanın geleceği ile ilgili kararların verildiği bu toplantının etkisi çok büyüktür.

  YanıtlaSil
 8. Kim bilir daha kaç tane var böyle bilmediğimiz,bazen filmleri izliyorumda çoğu haklı

  YanıtlaSil
 9. dünyayı yönetenler zaten siyasiler değil, parası bol olanlardır. bu tip bilinmeyen ne gruplar vardır. yavaş yavaş ortaya çıkarlar

  YanıtlaSil
 10. Çok uluslu siyonist bir dünya hükümeti diyorlar.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.