Top Ad unit 728 × 90

Srebrenitsa Katliamı Soykırımı


"Küçük çocukları küçük kurşunlarla öldürürler değil mi anne" bir Bosnalı müslüman çocuğun annesine sorduğu soru hala akıllardadır...
Srebrenitsa bosna hersek'in doğusunda yer alan bir şehir olup 1991 95 yılları arasında Bosna-Hersek  savaşı yaşanmış, Bosna Türkler ile Sırplar arasında Bosna Hersek'in bağımsızlığını kabul edemeyen Sırp ordusu tarafından soykırım uygulanmıştır. Ağır silahlar ve acımasız Sırplar Radko Mladiç komutasında Hollanda birleşmiş milletler gücü askerlerinin gözetimindeki güvenli bölge ilan edilmiş şehrinde Srebrenitsa sırp ordusu tarafından soykırım yapılmış ve bu soykırım sonucunda resmi kaynaklarına göre 9 bine yakın insan bosna hersek türkü müslüman öldürülmüştür ve sayıları yüz binleri bulan kişi bu soykırımdan etkilenmiş binlerce kadın tecavüze uğramıştır.
Tarihe ilk belgelenmiş soykırım olarak geçen Bosna Hersek soykırımı kendini medeni insanlar olarak tanımlayan batının gözü önünde bütün dünyanın gözetiminde gerçekleşmiş, birleşmiş milletler Hollanda askerlerinin kendilerine sığınan bosna müslümanlarını Ratko Mladiç emrindeki sırp askerlerine teslim etmesi vahşetin bir başka boyutudur. Soykırım bir hafta boyunca devam etmiş ve hala toplu mezarlar açılmaktadır. Bu sene 20. Yıl anması yapıldı bu insanlık dramının

Srebrenitsa Katliamı Soykırımı Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 17:14 Rating: 5
loading...

7 yorum:

 1. sırplar tarih boyunca inlığın yüz karası bir millet olmuştur Allahın Gazabı bu katlıamı yapanların üzerinden hiç eksilmesin.
  best54

  YanıtlaSil
 2. Sırp insanlarını hiç sevmem, bu dediğim ırkçı bir yaklaşım olacak ama gerçekten tarih boyunca böyle iğrenç olaylarda başrol oynayan bir ırk.

  YanıtlaSil
 3. Sırplar, amerikalılar, yahudiler ve tarih boyunca yaşamış birçok millet insanlık için kötü birer leke olarak kalacaktır. Fakat bunların canlarını yaktığı o insanlar var ya onlar birer kahramandır.

  YanıtlaSil
 4. kim ne dese boş. resmen soykırımın en büyüğü yapıldı. BM'nin ikiyüzlülüğü

  YanıtlaSil
 5. Ne diyelim Allah ahirette sorsun, hak ettikleri şekilde bir ceza çeksinler

  YanıtlaSil
 6. Ben şimdi o küçük çocuğun kurduğu cümleyi öğrendim ve duygulandım savaşlar hiç bir yerde olmamalı

  YanıtlaSil
 7. bosnaya en iyi yardım iran'dan gelmişti, uçaklarla boş alanlara silah attılar.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.