Top Ad unit 728 × 90

Türk Gladyosu, Kazancı Yokuşu ve Ecevit Suikasti


Türk gladyosu, ülkücü kanadın kullanıldığı susurluk kazasıyla ortaya çıkan gizli bir yapıdır. Özellikle Abdullah ÇATLI çevresinde yoğunlaşan pek çok komplo teorisi ne sebep olmaktadır.
Abdullah ÇATLI, Alparslan TÜRKEŞ'in yarı askeri grubu olan sağcı bozkurtlara ikinci başkan olarak komuta etmiş, 1982 de İsviçre'nin Zürih kentinde papa suikastine yardım ettiği gerekçesi ile yakalanmış beraat etmiş, İsviçre'de eroin ticareti yapmak suçundan hapishaneye girmiş, İsviçre Bostadel hapishanesinden 1990 da Firar etmiştir. Daha sonra Susurluk kazasında ölmüş, kaza sonrası üzerinden sahte kimlikler çıkmıştır. Susurluk kazası polis, mafya ve siyaset üçgeninde geçen pazarlıkları ortaya dökmüş, Gladyo'nun çıkarılmasına zemin hazırlamıştır. Ancak hala olaylar tam aydınlatılabilmiş değildir.

Türk gladyosu hakkında çarpıcı bilgiler ÇATLI' nın yakın arkadaşı İbrahim ÇİFTÇİ tarafından Milliyet Gazetesinde dile getirilmiştir. ÇİFTÇİ ifadesinde şunu söylemektedir "1980 de MİT 'te görevli istihbaratçı yüzbaşı tarafından kendilerini Güneydoğu'ya sizi göndereceğim orada bizim adımıza çalışırsınız PKK ile mücadele edersiniz teklifi sunduğunu, bir sıkıntı olduğunda onları koruyacaklarını teklif ettiğini "ifade etmiştir. Ayrıca ÇİFTÇİ Susurluk olayında ÇATLI'nın olayın baş aktörü değil sadece kullanılmış kişi olacağını söylemiştir.
Türk gladyosu nun oluşmasında Kenan EVREN' in önlenemez yükselişi nin payı olduğu düşünülmektedir. Çünkü Kenan EVREN göreve geldiğinde cumhuriyet tarihinin tüm askeri teamüllerinin üzerine çıkmış ve usulsüz şekilde genelkurmay başkanı olmuş ve yaptırılmıştır.
Daha sonra gizli bir Özel harp dairesi kurulmuş ve bu örgüt gizli çalışmalarda bulunmuştur.Örgüt Türkiye' nin NATO'ya girişinden bir yıl sonra Rusya' nın olası bir Türkiye saldırısında kilit vazifesi görmek üzere dizayn edilmiştir.
İddiaya göre özel harp dairesi Amerika'dan yalnızca para almıyor kontrgerilla aynı zamanda son derece modern silah tesisatı da alıyordu, Türk ordusunda bilinmeyen çok sayıda silah, özel harp dairesine veriliyordu, Çiğli'de eski siyasetçi Bülent ECEVİT'e suikast için kullanılan Tengas tabancası bunlardan biriydi.
Ecevit'e Suikast düzenlendiği Andan bir Kare
Özel harp dairesi'nin Bülent ECEVİT 1974 te haberdar olduğunu iddia etmiştir. Bülent Ecevit'e göre başa geldiğinde genelkurmay özel operasyonlar için devletin bir gizli fon ayırması için kendisini sıkıştırıyordu. Nedenini öğrendiğinde Ecevit şok olmuştu. çünkü Özel harp dairesi MİT ve genelkurmay da sıkı bir işbirliği içerisinde idi. CIA  74 teki Kıbrıs barış harekatı nedeniyle diğer yardımları bloke etti.
Bülent ecevit'in kontrgerilla olarak isimlendirdiği bu gizli örgütü seçim bildirgelerinde dahi koymuştur. Bu örgütü temizleyeceğini dair ona göre sıkıyönetim kanadı altında faaliyet gösterdiği anlaşılan kontrgerilla diye bir örgütün faaliyetleri bütün dünyada duyulduğu halde resmi makamlarca üzerinde bile durulmamıştır demiştir.
Daha sonra Ecevit Star tv'deki bir canlı yayında Kenan Evrenden özel harp dairesi'nin temizlenmesini istediğini beyan etmiş ve Kenan Evren'in de daha sonra temizledik dediğini ifade etmiştir.
Kontrgerilla Kenan Evrene sorulduğunda Kenan Evren "her şey yok bunu kontrgerilla yaptı yok onu kontrgerilla yaptı değil aslında kontrgerilla diye bir şey yoktur bahane olarak kullanıyorlar ben kontrgerillanın ne olduğunu en iyi bilenlerdenim. Amerika tarafından pek çok ülkede kuruldu ve silahları toprak altındadır nerede olduğunu kimse bilmez ancak muayyen bir merkezdir bunlar bir savaş esnasında ortaya çıkarlar ve savaşmak için yetiştirilir bunlar "şeklinde konuşmuştur
Iddiaya göre gladyo'nun meydana getirdiği en büyük provokasyonlardan birisi de 1 mayıs 1977 olaylarındaki kanlı 1 mayıs nedir bu kanlı tertipte 38 yurttaş hayatını kaybetmiş daha sonradan bu işte de gladyo'nun parmağı olduğu görülmektedir
1 mayıs 1977 tarihinde Taksim meydanı'nda güvenlik güçlerinin yanı sıra kutlamaları kana bulayacak olan ajanlar da vardı gladyo'nun güvenlik örgütlerinin yürüyüş kollarına ajanlar yerleştirdiği ve bunları uzaktan izledi o zamanın gazetelerinde yer almıştır iddiaya göre Sheraton otel'in tepesinden dürbünle olayları izlemektedir bu gizli örgütün yöneticileri.
Daha sonra Kazancı yokuşu'na sıkıştırılan halk orda ateş açılmış kimliği belirsiz kişilerce 38 işçi öldürülmüş üçyüz kişi yaralanmıştır daha sonra terör dalgası Ecevit'e suikast girişiminde devam edilmiş ateş edenin kimliği bugün bile saptanamamıştır. Ardından şubat 1979 da milliyet gazetesinin liberal solcu yazı işleri müdürü Abdi İpekçi, Mehmet Ali Ağca tarafından katledildi. Daha sonra Mehmet Ali Ağca Abdullah Çatlı tarafından hapishaneden kaçırıldı ve suikastin arka planı bugüne dek karanlık kaldı ardından Mehmet Ali Ağca İtalya'ya giderek papa suikastinin de bulundu.
Başta Türkiye olmak üzere avrupa'nın dört bir yanında karanlıkta kalmış birçok suikastten bombalama olayına imza atan gladio gibi oluşumlar aslında dünyanın her yerinde mevcut NATO'nun Avrupa'daki komünist hareketin yönelik olarak geliştirdiği bu örgüt olarak ortaya çıkıyor. Farklı bir ad altında latin Amerika'dan İran'a, Malezya'dan Güney Afrika'ya kadar dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteriyor her gün karşılaştığımız ve bazı siyasi yapılanmaları değiştirebilecek kadar etkili olabilen skandallar suikastler bombalı saldırılar veya kışkırtmaların arkasında böyle gizli yapılanmaların olmadığını kim garanti edebilir.
Görüldüğü gibi 80 darbesi, suikastler gizli örgütler yapılanmalar mafyalar ve ülkemizdeki pek çok karışık ben altyapısını Amerika ve Gladio oluşturmuştur peki sizce hala bu örgütler ve yapılanmalar devam etmekte nedir ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar sürmekte midir?

Türk Gladyosu, Kazancı Yokuşu ve Ecevit Suikasti Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 09:47 Rating: 5
loading...

8 yorum:

 1. yine çok derin bir mevzuya girmişsiniz hocam. bu yazıları okuyunca ne diyeceğimi şaşırıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla öyle heyecanla okuyoruz ki yazıları... Gerçekten çok derin konular. 1000de birini bile bilmemiz imkansız.

   Sil
 2. Derin mevzular bizim işimiz Bilal bey takipte kalın

  YanıtlaSil
 3. doğrusu hayretler içinde kaldım neler olmuş neler,doğruluğu tartışılır bence.
  best54

  YanıtlaSil
 4. Açıkçası çok kafa karıştırıcı bir konu. Fikir yürütüyorsun bir bakmışsın boşa çıkıyor. Vs vs. gibi. Anlayabilmenin tek yolu içinde olmak veya yakın olmak..

  YanıtlaSil
 5. valla derin konular hep dikkatimi çekmiştir özellikle son zamanlarda bunları gerçek hayatta görmek varlığının gerçek olduğunun göstergesidir. Bir o kadarda tehlikelidir

  YanıtlaSil
 6. Bu tür konuları incelemek hoşuma gidiyor. Hatta elimde Gladio, Derin Devletin Üvey Evladı: YEŞİL kitapları var, bunları inceleyin arkadaşlar merak uyandırıcı şeyler yazıyor.

  YanıtlaSil
 7. Derin devletin her zaman olduğuna inanan biriyim ama anı zamanda fazla film izlemekten midir nedir bunun gerekliliğine de inanıyorum

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.