Top Ad unit 728 × 90

Woolpit ve Banjos'un Yeşil Çocuklarinin Gizemi

çocuk

1883 yılında İspanya'nın Banjos kasabası yakınlarında bulunan tarlalarda çalışan gündelik işçilerinin gelen çocuk ağlamaları üzerine çevreyi araştırması sonucu, bir mağara girişinde birbirine kenetlenmiş halde 11-12 yaşlarında bir kız bir erkek çocuğunun, aşırı derecede korkmuş ve tedirgin halde bulmuşlar. Daha sonra çocukları kasabaya evlerine götürerek koruma altına almışlardır. Çocuklar normal insanlardan farklı olarak derileri yeşil renkte olup, üzerilerinde tuhaf metal giysiler bulunmakta ve İspanyolca bilmiyorlardı.

İlk başlarda yemek yemeyen çocuklardan erkek olan açlıktan ölmüş, kız olanı ise kurtarılmıştı. Zamanla köylülerin arasında yaşamaya başlamış ve İspanyolca öğrenince, kendilerinin güneşin olmadığı karanlık bir gezegenden geldiklerini, en son bir patlama olduğunu ve bu patlamadan sonra kendilerini, mağarada bulduklarını ifade etmiş ve asıl hikaye bundan sonra başlamıştır.


İşin tuhaf tarafı bu olayın aynısı 12. yüzyılda İngiltere'de bir kasabada geçmektedir. Kasaba sakinleri ormanda yeşil derili, tuhaf gümüş kıyafetli bir kız ve bir erkek çocuk bulmuş, çocuklar İngilizce bilinmemekteydi. Bulunduklarında erkek çocuk tedirgin davranışlar sergileyerek daha sonra ölmüş, kız ise aralarında yaşamış ve daha sonradan büyüdüğünde kendilerinin güneş olmayan bir gezegenden geldiklerini, Hristiyan olduklarını söylemiştir. Bulunan kız çocuğunun büyüdükçe ten rengi normal insan rengini almış, daha sonradan evlenerek hayata karışmıştır.

Birbirinin aynısı ancak farklı asırlarda yaşanan bu olayların doğruluğu hala tartışılmaktadır. Dünya dışı varlıklarla temas içine girdiğimizi iddia edenler, tarihte yaşanan bu olayları delil olarak göstermektedir. Ancak karşıt görüşte bulunanlar halen mevcut olup iddialar sürmektedir. Gerçekte bu iki olayın hiçbir şekilde yaşanmadığı, her iki kasabada da bulunan yeraltı zenginliklerinden olan arsenik nedeniyle, bu iki çocuğun arsenik zehirlenmesi sonucu akıl sağlıklarını yitirdiklerini, arsenik zehirlenmesi nedeniyle tenlerinin yeşil renkte olduğu ve daha sonradan zehirlenmenin zamanla geçmesi ile birlikte kız çocuklarının büyüyüp hayatına devam ettirdiği söylenmiştir.

Gerçek halen net olarak bilinmese de bu çocuklar tarihin karanlık sırlarından biri olarak hala adından söz ettirmektedir.

Woolpit ve Banjos'un Yeşil Çocuklarinin Gizemi Reviewed by Tarihi Gerçekler ve Komplo Teorileri on 08:49 Rating: 5

10 yorum:

 1. Arsenik zehirlenmesi şu anda daha mantıklı geliyor. Bir uzaylıyı, başka gezegende yaşayan canlıları gözlerimle görene kadar böyle bir şeye inanmaya hiç niyetim yok :)

  YanıtlaSil
 2. Arsenik zehirlenmesi çok mantıklı geliyor böyle birolayın varlığıda tartışılır bilimsel verilere dayanmayan olaylara artık hiçkimse inanmak istemiyor.
  Baki

  YanıtlaSil
 3. bu olayda diğeleri gibi baya bir gizemli olaymış

  YanıtlaSil
 4. Bence ifade edilen bilimsel açıklama mantıklı. Arsenik zehirlenmesinden kaynaklı bir durum muhtemelen

  YanıtlaSil
 5. ilginc bir hikaye bana görede muhtemelen arsenik zehirlenmesi lakin orya nasıl geldiler sorusu dikkat çekiyor.

  YanıtlaSil
 6. Herkes arsenik zehirlenmesi demiş peki olayın geçtiği yerde bu madde varmıymış ben ilginç bir bilgi daha edindim sayenizde

  YanıtlaSil
 7. Çok istiyoruz başka dünyalar olmasını başka canlılar olmasında onlar üstün olursa tehlike büyük olur.

  YanıtlaSil
 8. esrarengiz olaylara karşı duyduğum ilgi sayende daha da artacak...yorumları okudum ama kimse net sonuca ulaşamamış :-)))

  YanıtlaSil
 9. Çok ilginç acaba işin aslı nedir bilinmeyecek olması çok kötü

  YanıtlaSil
 10. Çoçukların gizemi hala çözülememiş ise bu saatten sonra çözülebileceğini sanmıyorum kim bilir belki önümüzdeki yüzyıllarda bizde karşılaşabiliriz

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.