çocuk

1883 yılında İspanya'nın Banjos kasabası yakınlarında bulunan tarlalarda çalışan gündelik işçilerinin gelen çocuk ağlamaları üzerine çevreyi araştırması sonucu, bir mağara girişinde birbirine kenetlenmiş halde 11-12 yaşlarında bir kız bir erkek çocuğunun, aşırı derecede korkmuş ve tedirgin halde bulmuşlar. Daha sonra çocukları kasabaya evlerine götürerek koruma altına almışlardır. Çocuklar normal insanlardan farklı olarak derileri yeşil renkte olup, üzerilerinde tuhaf metal giysiler bulunmakta ve İspanyolca bilmiyorlardı.

İlk başlarda yemek yemeyen çocuklardan erkek olan açlıktan ölmüş, kız olanı ise kurtarılmıştı. Zamanla köylülerin arasında yaşamaya başlamış ve İspanyolca öğrenince, kendilerinin güneşin olmadığı karanlık bir gezegenden geldiklerini, en son bir patlama olduğunu ve bu patlamadan sonra kendilerini, mağarada bulduklarını ifade etmiş ve asıl hikaye bundan sonra başlamıştır.


İşin tuhaf tarafı bu olayın aynısı 12. yüzyılda İngiltere'de bir kasabada geçmektedir. Kasaba sakinleri ormanda yeşil derili, tuhaf gümüş kıyafetli bir kız ve bir erkek çocuk bulmuş, çocuklar İngilizce bilinmemekteydi. Bulunduklarında erkek çocuk tedirgin davranışlar sergileyerek daha sonra ölmüş, kız ise aralarında yaşamış ve daha sonradan büyüdüğünde kendilerinin güneş olmayan bir gezegenden geldiklerini, Hristiyan olduklarını söylemiştir. Bulunan kız çocuğunun büyüdükçe ten rengi normal insan rengini almış, daha sonradan evlenerek hayata karışmıştır.

Birbirinin aynısı ancak farklı asırlarda yaşanan bu olayların doğruluğu hala tartışılmaktadır. Dünya dışı varlıklarla temas içine girdiğimizi iddia edenler, tarihte yaşanan bu olayları delil olarak göstermektedir. Ancak karşıt görüşte bulunanlar halen mevcut olup iddialar sürmektedir. Gerçekte bu iki olayın hiçbir şekilde yaşanmadığı, her iki kasabada da bulunan yeraltı zenginliklerinden olan arsenik nedeniyle, bu iki çocuğun arsenik zehirlenmesi sonucu akıl sağlıklarını yitirdiklerini, arsenik zehirlenmesi nedeniyle tenlerinin yeşil renkte olduğu ve daha sonradan zehirlenmenin zamanla geçmesi ile birlikte kız çocuklarının büyüyüp hayatına devam ettirdiği söylenmiştir.

Gerçek halen net olarak bilinmese de bu çocuklar tarihin karanlık sırlarından biri olarak hala adından söz ettirmektedir.