Top Ad unit 728 × 90

Dizilerdeki Subliminal Mesajlar

dizi


Subliminal mesajlar, çoğunlukla çizgi film, filmler, reklam afişlerinde kullanılmış, görsel yolla insanların bilinçaltına mesaj yerleştirmek istenmiştir.


Bu teknik ilk olarak 1950'lerde bir film yönetmeni tarafından denenmiştir. Kendi tekniğine göre 5 saniyede bir kısa bir fotoğrafı, filmin içine normal gözde anlaşılmayacak şekilde yerleştirmiş, Patlamış mısır yiyin, kola için yazılı bu resim sayesinde mısır ve kola tüketiminde artış olduğu tespit edilmiştir.

Ülkemizde ise son zamanlarda artan dizi sektöründe Subliminal mesajların yerleştirildiği, toplumu yozlaştırmak için bu konunun gizli olarak verildiği, amacın cinsellik ve seks düşkünü bir tüketici toplumu oluşturma isteği olduğu iddia edilmiştir. Bu mesajların çeşitli gizli tarikatlar ve Masonlar tarafından Toplumumuzu yozlaştımaya yönelik hareketler olduğu tartışmaları devam etmektedir.

Türk Malı Dizisinden Bir ÖrnekBazı çevreler bu olayın paranoya haline dönüştüğünü, aslında fazla abartıldığını ve gerçeğin öyle olmadığını iddia etmiştir. Tabii bunların rastgele oraya konulduğu, yönetmenlik yanlışı olduğu ya da yanlışlıkla o imajın oluştuğu şeklinde iddialarda sürmektedir. Bu şekilde yanıtlar verilmektedir. Fazla abartıldığını düşünenler aslında bu amaçla olmadığı söylemleri ve açıklamaları birbirini izlemiş, Çokmu abartıyor yoksa bu karelerin amacı neydi bilinmez, yorum size ait.

Geçtiğimiz günlerde Kanal D de yayınlanan "Çocuklar Duymasın" isimli gizide karakterlerin arka planında FETÖ Terör örgütüne ait kitap arka fonda gösterilmiş, ve oldukça tepki çekmiştir.

Çocuklar Duymasında Görünen FETÖ Terör örgütü Kitabı
Son olarak Türk özel kuvvetlerin maceralarını anlatan "Söz" dizisinin 34. bölümünde İsrail bayrağı sembolü yani Davut yıldızı, tabanda alttaki fotoda görebileceğiniz gibi görülmüş, yapımcılar yoğun tepki üzerine açıklama yaparak görünen karenin ışık yansıması sebebiyle olduğunu öne sürmüşlerdir. Bu olay Söz dizisi subliminal mesaj adıyla kamuoyunda oldukça konuşulmuştur.

Söz Dizisinde Görüntülenen Siyon Yıldızı Sahnesi


Dizilerdeki Subliminal Mesajlar Reviewed by Tarihi Gerçekler ve Komplo Teorileri on 13:43 Rating: 5

14 yorum:

 1. çaycı hüseyinin resmi güzel olmuş

  YanıtlaSil
 2. Algı yönetimi gerçekten çok farklı bir olay. Ama ben bazılarının gerçekten bilinçli konduğunu, bazılarının ise tesadüf eseri orada olduklarını düşünüyorum. Sonuçta bütün yönetmenler de aynı kapasitede değiller. :)

  YanıtlaSil
 3. Bence de önem verilmesi gereken bir konu. Özellikle çocuk yetiştirme de dikkat etmek önemli.

  YanıtlaSil
 4. çok önemli bir konuyu işlemiş olan arkadaşımız acıklamaları ile bizi konu hakkında detaylı bilgilendirmiştir.

  YanıtlaSil
 5. bu subnimalmi ne karın ağrısı ise çocuklar için yapılanları çok tehlike arzediyor.

  YanıtlaSil
 6. Bunların önüne asla geçemeyiz. Tüm dizi ve film sektörü bunların elinde olduğu için elimizden bi şey gelmez. Bunu ancak Türk film ve dizi yapımcıları engeller.

  YanıtlaSil
 7. bu sektör yahudinin elinde olunca yapacak ne var acaba??

  YanıtlaSil
 8. diziler de bu gizli mesajlara ihtiyaç yok, alenen ahlağımız dinimiz yozlaştırılıyor zaten

  YanıtlaSil
 9. Ben pek inanmiyorum turk dizilerinde subliminal mesaj olacagina. Goruntu yonetmeni makarasindadir

  YanıtlaSil
 10. Yazmadan geçemedim.Merak ediyorum da ;sadece içinde gizli kelimesi geçtiği için ,masonların müsebbibi olduğu düşünülen bütün bu (yeniden dillendirilen)kavramların,olayların ve veya grupların 'noktalı yerleri', masonlar olmasaydı ne ya da kimle doldurulacak ya da ilintilendirilecekti.Masonların hiç bir uğraşı, meşguliyeti, mücadelesi yok toplumun ahlakını bozmak ve yozlaştırmak için subliminal mesajlar yayınlamakla uğraşacaklar.Cidden kim yazıyor ve kim yayınlıyor ve de yayımlıyor bu bilgisiz fikirleri.Başta da söylediğim üzere yazmadan geçemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada binlerce örneği var Subliminal Mesajlar in
   Masonların hiç mi işi yok derken masonların işi ne peki siz biliyormusunuz peki
   Gizli ezoterik bir orgutun amacı dünyayı kendi düşüncelerie gore sekillendirmekse bunun ilk operasyon u toplumdur ve bu en kolay basın yayın ile yapilir

   Sil
 11. Aslında bazıları subliminal mesaj değildir. Bu mesajlar kullanıcıya iletilir aslında. Arka fondaki posterler, arabalar, öpüşen çiftler vs. bir subliminal mesaja girmez aslında olağan duruma girer. Sinema örneği doğrudur fakat diğerleri değil. Örneğin; filmlerde içtiği içeceğe kimse dikkat etmez ama Pepsidir bu bir mesajdır. Aynı şekilde telefona cevap verirken ki o 1 saniyede markanın gözükmesi gibi... Yada bir cafede araba anahtarını masaya koyan müşterilerin anahtarlarının hepsinin logosunun aynı marka olması gibidir. Bilgisayarı açınca yarım saniyelik "tanıtılmak istenen" görüntü sergilenir. Arkada manken posteri varsa bu hiç bir mesaj vermez. Subliminal mesajlar reklam amaçlıdır. Seksin reklamını yapmak insanlara göre değildir çünkü her insan seksin ne olduğu ya biliyor yada bilecek...

  YanıtlaSil
 12. Güzel yazı hocam.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.