Top Ad unit 728 × 90

Neden Dağlıca Seçiliyor

pkk

Hain terör örgütü PKK yine hain bir bombalı saldırı gerçekleştirerek, 16 askerimizi şehit etti bu saldırıyı Hakkari'nin  Dağlıca gölgesinde gerçekleştirdi.
Peki neden sürekli Hakkari'nin dağlıca bölgesi hedef seçilmekte, yıllardır bu bölge sürekli terör saldırıları ile gündeme gelmektedir.
Geçtiğimiz yıllarda artan terör saldırıları nedeniyle Dağlıca bölgesinde 1 tabur kurulmuş ve karakollar inşa edilmiştir.
Dağlıca bölgesi terör örgütü PKK için kuzey Irak'tan ülkemize geçiş noktası oluşturmaktadır. Bölgenin içinde bulunduğu sarp kayalıklar ve coğrafi engeller terörist hain gruplara çok rahat geçiş ortamı sağlamaktadır.
Dağlıca bölgesi, terör örgütü için rahat geçiş noktası olduğu için buraya kurulan karakollar onları rahatsız etmekte bu nedenle de bölgenin sürekli terör saldırılarına maruz kaldığı askeri yetkililer tarafından da söylenmektedir.
Son zamanlarda artan terör örgütüne yönelik yapılan hava operasyonları sonucu verdikleri ağır kayıplar sonucunda, terör örgütünün sansasyonel eylemler yapma arayışına itmekte ve son çırpınışları olarak değerlendirilmektedir.
Daha geriye gidersek bu örgütün rahat giriş çıkış yapabilmesini sağlayan bir faktörlerden biri ise sınırlarımız çizilirken İngilizler tarafından sınırlarımızın direk tepe noktalarından geçtiği, ulaşım ve korumaya elverişsiz yerlerden bilerek geçirildiği, askeri yetkililer tarafından dile getirilerek söylenmektedir.
İngilizler o dönem yaptıkları sınır anlaşmalarında ulaşımın zor olduğu, düşmanların rahat giriş çıkış yapabilmelerine olanak sağlayan noktaları, sınır çizgisi olarak belirlemeleri, her zamanki gibi hain tuzakları olarak görülmekte, yaptıkları hain planlarının yüzyıllık oldu ortaya çıkmaktadır.
O yüzden bizim yoğun bir şekilde hem tarihimize, hem de bugüne bakıp ders çıkarıp, bu hain terör örgütüne karşı dik durmamız gerekmektedir. ''Şehitler ölmez vatan bölünmez''

Neden Dağlıca Seçiliyor Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 12:18 Rating: 5
loading...

7 yorum:

 1. Çok güzel tespit yapmışsınız. Tebrik ederim. Zamanında vatanımızı ele geçiremeyeceğini anlayan düşmanlarımızın bugün halen süren kinleri devam ediyor. Asıl sorun da bu kadar olmuş, olan şeyleri görmeyerek halen birbirimize düşmemiz. Herkes bir adım geriye çekilip olanları öyle analiz etmeli bence.

  YanıtlaSil
 2. bana göre nedeni daha rahat kaçabilmek için seçilmesi

  YanıtlaSil
 3. Kökünü kazımanın zamanı geldide geçiyor belkide ; şehitlerimize Allahtan rahmet , ailesine başsağlığı diliyorum . Güneş elbet bir gün doğacak

  YanıtlaSil
 4. O kadar için yanıyor ki anlatamam becerebilsem canlı yayına çıkar milleti toplar hakkariye yürüyerek gider ve bu vatan için ölebilecek ben dahil herkes ile köklerini kuruturdum onların.
  Kurban olduğum ne güzel söylemiş.Söz konusu vatansa gerisi teferruattır...

  YanıtlaSil
 5. dağlıca taburunda askerliğini yapan askerlerin ve ailelerinin allah yardımcısı olsun.

  YanıtlaSil
 6. Fiziki konumu bakımından en zorlu bölge ve bağlantı noktası. Bu sebeple pkk tarafından en önemli bölgelerden

  YanıtlaSil
 7. geçmişte bölge kışın boşaltılıyor, baharla birlikte başka bölgelerden getirilen taburlarla korunuyordu.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.