Top Ad unit 728 × 90

Norveç'in Tatar Türklerinin Uyguladığı Bilinmeyen Soykırım

tatar

Ülkemizi, ecdadımızı sözde soykırımlarla suçlayan sözde medeni Avrupa, aslında tarihe kara harflerle yazılmış pekçok soykırım uygulanmıştır. Bunlardan pek de bilinmeyenlerinden biri dünya tarihine geçmiş, Norveç'in yirminci yüzyılda soykırım uygulayan ülkeler arasına resmen sokmuş olan Tatar Türklerine uyguladığı etnik soykırımdır.

Bugün Norveç'te 20 bin civarı Tatar Türkü yaşamaktadır. Çok önceki yüzyıllarda Norveç'e göç etmiş olan bu Tatar Türkleri 1920-30 yılları arasında etnik soykırıma tabi tutulmuşlardır. Eğer bu soykırıma tabi tutulmasalar bugün belki de sayıları daha fazla olacaktı.
Birinci dünya savaşı'ndan sonra Norveç, Nordik ırkının saflaşması ve kendi ırkının üstünlüğünü Norveç'te daimi olmasını sağlamak için yasalar bunu koruma altına almış ve ülkede bulunan Tatar göçmenleri toplama kamplarına tıkmıştır. Ardından 1920-30 yılları arasında kötü şartlardaki toplama kampında, Tatar Türkleri elektroşoktan, kimyasal ilaç (insulin) veren pek çok teknik uygulayarak etnik soykırım yapmış ve kadınları kısırlaştırılmıştır bu sözde medeniyet. Böylelikle Tatar Türklerinin üremesini engellemeye çalışmıştır. Uygulamaları daha sonra da devam etmiş ancak asıl etnik temizlik 1920-30 yılları arasında yapılmıştır.
Bu tarihe geçen insanlık suçu günümüzde pek dillendirilmemiş, ecdadımıza hala suç atılmaktadır. Oysa ki birleşmiş milletler raporlarına giren bu etnik temizlik, Avrupa'nın ne kadar kara bir geçmişe sahip olduğunu bizlere göstermiştir. Norveç bu soykırımının ardından hiçbir şekilde bir özür veya tazminat ödememiş, diğer Avrupa ülkelerinin de bu etnik  soykırım pek umrunda olmamış ve olmamaya devam etmektedir.
Biz atalarımıza yapılan iftiralara karşı bu gerçekleri gün yüzüne çıkarmalıyız ki sonunda bu sözde medeni batılı devletler tarihleri ile yüzleşsin.

Norveç'in Tatar Türklerinin Uyguladığı Bilinmeyen Soykırım Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 10:08 Rating: 5
loading...

11 yorum:

 1. bahadır ateş4 Eylül 2015 11:39

  bizde suç bulan adamlar engizisyon mahkemelerinde insan asarken aklınız neredeydi...

  YanıtlaSil
 2. iyide avrupanın geçmişinin karanlık olduğunu herkes biliyor çünkü nerelerden geldiklerinin kendileri biliyor ben çok tanıyorum almanyadan rusyaya katliamdan kaçanları

  YanıtlaSil
 3. Konunuzda da dediğiniz gibi çoğu kişinin bence bu katliamdan haberi yok

  YanıtlaSil
 4. bu durumdan habersizdim

  YanıtlaSil
 5. Bu durumu bilmiyordum ; gerçekten insan artık hayret ediyor ; hiç bir dostumuz yok bizim dostumuz sadece Türkiye Cumhuriyeti içinde yaşayanlardan birbirimize sahip çıkalım

  YanıtlaSil
 6. Bu ve bunun gibi birçok örnek var. Biz kendi haklarımızı savunamayan bir millet oldugumuz için baskın olamıyoruz.

  YanıtlaSil
 7. tarihte bilmediğimiz kimbilir daha neler var işte araştıran arkadaşlardan bunları öğrenme şansımız oluyor.

  YanıtlaSil
 8. Norveç'in Tatar Türklerine soykırım yaptığını bilmiyordum, şimdi sayenizde öğrendim. Hepsi aşağılık insan bunların. kendi günahlarını çıkartmaya çalışıyorlar Türkiye üzerinden.

  YanıtlaSil
 9. tatar türklerinin soykırım yaptığını ilk kez duydum

  YanıtlaSil
 10. Daha bilmediğimiz niceleri vardır , Türkün türkten başka dostu yoktur diye düşünüyorum

  YanıtlaSil
 11. tatar Türklerine yapılan etnik soykırım bizim tarih kitaplarımızdada rastlamadım bilinmeyen neler var .

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.