Top Ad unit 728 × 90

Subliminal Mesajlar İşte Gerçekler

gerçek

Subliminal mesaj filmler reklamlar afişlerimiz içine gizlenen, izleyicinin ya da okuyucunun bilinçaltına gizli mesajlar bırakmaya hedefleyen gizli resim, afiş ve video şenlindş düzenlenmiş sloganlardır.

Subliminal mesaj kelime anlamı bilinçaltı mesajı demektir. yani çeşitli görseller ya da sesler kullanılarak kişilerin bilinçaltına mesaj iletilmesi yöntemidir. Subliminal mesajlar fark edilmemek üzere tasarlanmış gizli yöntemlerden biridir.

Pek çok çizgi filmde bu mesajlara rastlayabiliriz. Yaygın komplo teorisine göre bu subliminal mesajlar toplumun ahlakını bozmak, satanizmi yaymak için yeni dünya düzeni ve gizli güçlerin bir silahıdır. 

Subliminal Mesaj Örnekleri

Çoğumuzun Amerikan oyunu deyip geçiştirdiği, bilmeden etkisi altında kaldığı, subliminal mesajlar pek çok filmde ve çizgi filmde tespit edilmiştir.

Resimlerde de göreceğiniz gibi çizgi filmde özellikleri sex ve cinsellik çağrıştıran resim ve mesajlar görülmektedir. Bunlardan en ünlüsü Walt Disney Lion King (aslan kral) çizgi filminde geçen seks kelimesidir. Bu Disney dünyasında pek çok buna benzer çizgi film içinde seks ve cinsel obje çağrıştıran semboller mevcuttur. Disney özellikle bu çizgi film ile ilgili biz oraya SFX( bir klüp)yazmak istemiştik ancak seks olarak algılanmış,  kulüptür onun tanıtımını yapmak istemiş bir serviste çalışanımız ve biz onu işten kovduk demiştir.
Filmde Bize Anlatmıştı

Ancak Portekizli bir milletvekilinin ve konuşmasında geçtiği gibi walt Disney yöneticilerinden biri eşcinsel hayat sürmekte eşcinselliği savunmaktadır. Pek çok Walt Disney çizgi filminde satanizmin ve cinsellik çağrıştıran subliminal mesajlar tespit edilmiştir.

Başka bir durum ise Alice Harikalar Diyarında çizgi filminde yaşanmakta. Burada da cinsel objeler bulunmaktadır. Ayrıca Alice harikalar diyarında, Oz büyücüsü, Charlie'nin çikolata fabrikasını gibi çocuk filmleri ve çizgi filmlerinin pornografik erotik hikayelerden uyarlandığı öne sürülmektedir.

Pek çoğumuz subliminal mesaj olayını Dövüş Kulübü filminde duydu. Bu filmde Brad Pitt ayrıntılı olarak anlatmıştı.

RED KİT'in ATI DÜLDÜL

Red Kit ve atı Düldül
Kovboy Çizgi Filmi Red Kitte kahraman koyboyun uyuz atı'nın adı Düldül'dür. Düldül aslında Peygamber Efendimiz HZ. Muhammed(S.A.V.) damadı HZ. Ali'ye Hediye ettiği atın adıdır. Uyumayalım uyanalım. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki Red Kit'in atının orjinal adı Lucky Luke'dir. Türkçe dublajı yapılırken atın ismi Düldül olarak çevrilmiştir. Yani bu yüzden art niyeti bizimkilerde aramak gerekir.

Dahası Red Kit Amerika'daki gösteriminde ağzında ot tutar , dünyaya verilin filmde ise sürekli sigara içer. Ayrıca bütün ayak işlerini Çinliler yapar ve Kızılderiler ve Meksikalılar hep hayduttur.

1950'lerde sinema salonlarında artan yüzde 50 artan patlamış mısır tüketimi araştırıldığında filmlerin başında verilen birkaç saniyelik gizli reklamın etkili olduğu tespit edilmiştir. Buradan ayrıca bu subliminal mesajların reklam amacıyla bilinçaltımıza yerleştirdiği anlaşılabilir. İddiaya göre yine 1950 lerde ABD'de bir alışveriş merkezi, çaldığı müzikteki tüketim teşvik edici sözlerden dolayı alışveriş merkezinde yapılan
İşte Basit Bir Örnek Daha
harcamanın yüzde 17 civarında arttığı tespit edilmiş ve bunun üzerine firma ceza almıştır.
Bu durumdan subliminal mesajların ne kadar önemli ve etkili olduğu karşımıza çıkmaktadır. Bu mesajlar ve gizli etkiler herkes tarafından bilinmeli ve ona göre önlemler alınmalıdır.
Subliminal Mesajlar İşte Gerçekler Reviewed by Tarihi Gerçekler ve Komplo Teorileri on 09:52 Rating: 5

13 yorum:

 1. böyle harika şeyleri nereden buluyorsunuz size hayranım admin tebrikler. devamını bekliyorum

  YanıtlaSil
 2. Bazılarını biliyordum ama bilmediklerimi de öğrenmiş oldum.Güzel paylaşım.

  YanıtlaSil
 3. Bir ara ben de çok araştırmıştım. Gerçekten çok rahatsız edici şeylerle karşılaştım. Kimisi için saçmalık olarak geçiştirilse de subliminal mesajların insanları nasıl yönlendirebileceği ile ilgili Youtube'da çeşitli videolar bulabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 4. Çoğu bildiğim şeyler olmakla birlikte daha fazlasını biliyorum. Youtube vasıtasıyla videolardan izlemiştim. Lakin bu iş fazla abartılı geliyor.

  YanıtlaSil
 5. 2 sene oldu evde televizyonu kaldırdım. Ne kadar bazı insanlar için abartılı gelse de ihtimali bile önlem almak için yeterli

  YanıtlaSil
 6. yıllardan beri anlatılagelen sinemadaki subliminal mesajla mısır ve kola satışlarının artırılması olayı da efsanedir.

  YanıtlaSil
 7. subliminal mesajlar körfez savaşı'nda da kullanılmıştır hatta ezan sesini ardına ırak savaşacak diye mesaj verilmiştir

  YanıtlaSil
 8. Çok ilginç görseller koymuşşsunuz, insan kapılıp gidiyor. Fazla derinlere de dalmamak lazım ama

  YanıtlaSil
 9. İnanın bir ara bu mesajlara kendimi bayağı kaptırmıştım her yerden birşey çıkarmaya çalışıyordum

  YanıtlaSil
 10. kişinin davranışları kendisi farkında olmadan etkilenebilse bile buna mesaj denemez. r

  YanıtlaSil
 11. Çok örnek var bazıları hayrete düşürüyor resmen

  YanıtlaSil
 12. Bunların birçoğu zeki insanlar tarafından gerçekten konuluyor. Ama bir kısmının da tesadüf olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 13. Herşeye eyvallah da, Red kit in atının orjinal adı Lucky luke, düldül dublajda kullanılan bizimkilerin seçtiği isim. Ayrıca düldül uyuz değil çoğu zaman Red kit i kurtaran karakterdir.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.