Top Ad unit 728 × 90

Amerikan Başkanlarının Taktikleri

abd

Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın en güçlü devleti konumundadır şu an. Amerikan başkanları ve dünya siyaseti açısında En önemli ülke diyebiliriz. Hal böyle olunca Amerikan başkanları da verdikleri simgesel mesajlarla, dünyaya bunu kanıtlamaya çalışmışlar ve gündemi belirlemişlerdir bu sayede. 

Amerika, Dünyayı yönetmektedir. Amerikan başkanları verdiklerin mesajlar, Yönetim şekilleri ile Dünyaya Egemen olduklarını sembolik de olsa göstermeye çalışır. Çoğu Başkanın ortak taktikleri vardır.
Özellikle bu alanda fotoğraf ve medya çok sık kullanır. Neredeyse her başkan, Fotoğrafın çekiş açısından tutun, Simgelere, kullandıkları objeler ve tavırlarıyla her fotoğraflarında dünyaya Mesaj verdiler.
 Özellikle ülkemiz ile ilgili konularda sıklıkla gördüğümüz üzere Ecevit'in Clinton karşısındaki duruşu, ülkemizin Adeta aciz konumunda olduğunu ve Amerika sömürgesi haline geldiğimizi, o dönem dünyaya bir algı olarak göstermeye çalışılmıştır.

Bir Diğer resim olan Obama'nın beyzbol sopası. Resimde ise Obama, Türk yetkilileri ile Suriye konusunu konuşmuş ve bu konuşmanın ardından basına elinde beyzbol sopası olan telefon görüşmesi fotoğrafı servis edilmiştir. Yani burada Suriye konusunda dünyaya Ben hakimim mesajı vermektedir.


Ayrıca Amerikan başkanlarının selamlama şekilleri de çok ilginçtir hiçbir şekilde Kalabalığa el sallayarak selam vermezler Ellerini tek hareketle bir kere de düz olarak geçer. Yani Her şeye hakim olduklarını Bu selamlama biçimi ile pekiştirmek isterler.


Ayrıca Amerikan başkanları geçmişten Gelen devlet geleneğiyle Devlet Yönetim Konusunda Hiçbir Parti Veyahut görüşe göre değişmemiş, hep belli standartlar içerisindedir. Hiçbir başkanın kendisinden önceki bir başkanı eleştirdiği, ne kadar sevmese de neredeyse hiç görülmemiştir. Bu devlet geleneği olarak devam etmektedir. Yani hiçbir başkan kendisinden önce gelen herhangi bir başkanı bombalama ve eleştirme Yoluna gitmemiştir.

Amerikan başkanlarının genel Duruşu benzer şekillerde olup, izlediği taktikler verdikleri simgeler benzerdir ve bu Amerika Birleşik Devletlerinin Dünya üzerinde söz sahibi olmasında  da oldukça etkin bir rol oynamaktadır.
Amerikan Başkanlarının Taktikleri Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:27 Rating: 5
loading...

13 yorum:

 1. Bu tespit tamamen doğru Kesinlikle katılıyorum vücut dilini kullanmayı çok iyi biliyorlar

  YanıtlaSil
 2. bende kesinlikle katılıyorum bunun eğitimini almış kişiler oluyor genelde abd başkanı bizimkiler gibi değil :)

  YanıtlaSil
 3. Medyada bilerek yapılan hareketleri öne çıkartıyor.

  YanıtlaSil
 4. ABD en güçlü devlettir ama İslam dini kafirlere asla boyun eğmeyi yasaklar

  YanıtlaSil
 5. konu incele itibarı ile çok güzel anlatılmış gercekte olmasa bile algı yaratılarak yapılan bu oyunlar bir gün kendi başlarına er veya gec geçecektir.

  YanıtlaSil
 6. İyi veya kötü, zekasını kullanan adam böyle algı oluşturmayı iyi becerir. Bunu başaramayan liderler düşünsün asıl.

  YanıtlaSil
 7. vücut dilini kullanmak bu işin ip ucudur bizimkiler kendilerinden bi haberler nerede kaldı vücut dili

  YanıtlaSil
 8. Hepsi kapitalizmin kopegi, isleri gucleri tek kuvvet olmak milleti somurmek ama allah buyuk

  YanıtlaSil
 9. Fitne fesat bol parcala yonet asimile et yuzyillardir en iyi bildikleri sey. Doymuyor gozleri bir turlu.

  YanıtlaSil
 10. En güçlü ülke olabilirler zaten ben başbakanlara pek inanmıyorum , onları yönetende kişiler var.

  YanıtlaSil
 11. Amerika bu hareketleri ile söylediğiniz gibi dünyada Kendinden başka otoriter tanımadığını göstermekte ama gelişen anında iletişim çağı sayesinde çoğu kimsenin buna Artık İnanmadığına İnanıyorum

  YanıtlaSil
 12. siteyi takip ediyorum çok yazım yanlışı var ya cümlelerinizi anlamakta zorlanıyorum neden daha yalın ve anlaşılır bi üslup kullanmıyorsunuz zira site güzel ama yazıları okumak zor geliyor. Ayrıca şunu belirtmek isterim bush başkanlığa geldiği sırada clinton'ı eleştirerek : amerikan ordusunu 7 yıl savaşsız ve eğitimsiz bırakarak ordunun zayıflamasına neden olmuştur gibi salakça laflar etmiştir. ve ardından 1,5 milyon müslümanı katletmek üzere ırak'a girmeye hazırlanmıştır.hatta bazıları da amerikanın demokrasi götürdüğü saçmalığına aptalca inanmışlar ve müslüman kardeşlerimizin katledilmesini malesef desteklemişlerdir. Kısaca eleştiri var . Selamlama konusunu hiç anlamadım cümle çok düşük ve hiç açık değil düzeltirsen sevinirim.

  YanıtlaSil
 13. bizimkilerde biribini nasıl küçük düşürürüm onun derdine :)

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.