Top Ad unit 728 × 90

Girmenin Yasak Olduğu Yılan Adası'nın Gizemi

adası

Girmenin yasak olduğu dünya üzerinde ender yerlerden biridir Brezilya'daki Yılan Adası. İsmi gerçekten de Yılan Adası olan bu Ada, Brezilya'nın Sao Paulo şehrinin açıklarında yer alır. Yılan Adası asıl adı Ilha de Queimada Grande'dir.

İsminden de anlaşılacağı gibi Ada, tamamen yılanlarla kaplı olup, insan yaşamamaktadır. Bölgede o yöreye özgü çok zehirli sarı renkte çukur engereği (Bothrops insularis) bulunmaktadır. Brezilya'daki yılan tarafından ölümlerin yüzde 90'nına neden olan bu tür, Yılan Adası'nda yaşamaktadır.

Anakaradaki akrabalarına nazaran 5 kat daha zehirli olan bu yılan türü, bütün adayı kaplamış durumda olup normal bir insanın adada en fazla 2 gün yaşayabileceği söylenmektedir. Çünkü yapılan araştırmalara göre adada metrekareye 5 yılan düşmektedir.
yılan
Yılan Adası Brezilya

Brezilya hükümeti ve Deniz Kuvvetleri tarafından girilmesi yasak olan yerlerden biri olan yılan adası doğal olarak korunaklı bir bölge olmuştur. Bölgeye yanlışlıkla gelen kuş sürülerinin birkaç gün içinde tamamen yılanlar tarafından yendiği söylenmektedir. Ada tamamen ormanlarla kaplı olduğu için yılanlar açısından elverişli bir büyüme ve popülasyon alanına sahiptir.
Dünyanın en ilginç yerlerinden biri olan yılan adası, ürkütücü ve ilginç bir yer olma özelliğini devam ettirmektedir. Bu adaya girişler Brezilya hükümetinden alınan özel izinle yapılmakta olup, genellikle bilimsel çalışmaları için adaya girişler yapılmaktadır.

Yılan adası hakkında burada Deniz feneri bekçiliği yapan ailenin yılanlar tarafından öldürüldüğü ve bir balıkçının cesedinin yılanlar tarafından yenmiş halde adada bulunduğu gibi ürkütücü hikayeler bulunmaktadır.

Girmenin Yasak Olduğu Yılan Adası'nın Gizemi Reviewed by Tarihi Gerçekler ve Komplo Teorileri on 10:24 Rating: 5

11 yorum:

 1. Umarım evrimleşip yüzmeyi öğrenip anakarayı istila etmezler.sen o zaman bak ölümlere

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yılanlar normalde de yüzmüyorlar mı? Bu işin içinde başka bir iş var bence.

   Sil
 2. Paylaşım için teşekkürler. İşime yaradı.

  YanıtlaSil
 3. zaman zaman bazı bilim adamlarının çalışma üssü haline gelmiş artık

  YanıtlaSil
 4. adalar ilgiimi çeker ama bu adaya girmek isterdim kısacası

  YanıtlaSil
 5. Düşüncesi bile ürpertici. Yılanlarla dolu bir adaya düşmek... Çok korkunç. Kız Kulesi de yılanlardan korunmak için yapılmıştı sanırım. Onunla ilgili de bir yazı girilebilir belki :)

  YanıtlaSil
 6. Bir belgeselde bu bilgili duymuştum. Metrekareye 5 yılan gerçekten çok fazla ve hepside çok tehlikeli.

  YanıtlaSil
 7. ne ürkütüçü bir ada bu yahu normal bir inan en fazla 2 gün yadığına göre buraya uzaktan ve yakından uğramamaj lazım

  YanıtlaSil
 8. Bende bu adada yılan falan yok arkadaşlar belki amerikalı ajan dostlarımız ya da asker her neyse gizli deneyler ya da toplantılar ya da başka bi iş için güvenli olarak seçmişlerdir ve kimse girmesin diye yasaklanmıştır tabi böyle direk yasaklanırsa herkes gizlice girmek ister o yüzden adada yılanlar var demişlerdir ve böylece korkudan kimse girmez olmuştur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hah aq manyagi adamlarin isi gucu yok oylesine bir adada toplanti yapicaklar kardesim kusura bakmada yıl 2017

   Sil
 9. Bence yilan falan yoktur amerikali ajanlarin toplanti yerleridir

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.