Top Ad unit 728 × 90

Isveç'in Sami Irkına Uyguladığı Etnik Zorbalık

İSVEÇ

Sami ırkı bugün İsveç'te yaşayan ve kökeni çok eskiye dayanan, tahmini orta Asya'dan geldiği tahmin edilen ve dilleri ural-altay dil köküne mensup bir ırktır.
Bugün sayıları 60 bin civarında kalan Sami ırkına Laponlar da denir. Bölgeye 4000 yıl kadar önce gelmişler ve Vikinglerle savaş halinde olmuşlardır. On yedinci yüzyıldan itibaren İsveç yönetimi ve kraliyet ailesi bu Sami ırkına etnik temizlik yapmaya başlamış, Sami dilini yasaklayarak örf ve adetlerinden uzaklaştırmaya çalışmışlardır.

Bu halk Ren geyiği yetiştiriciliği yapmakta olup geçmişten beri göçebe hayatı yaşamış, kendine has giysileri ve çadırları olan, aynı orta Asya halklarına benzer yaşam süren bir halktır.
Kendilerine medeni diyen İsveç toplumu ve yönetimi aslında ne kadar faşist ve ayrılıkçı bir etnik milliyetçilik yaptığını dünyadan saklamış, 1930-1980 yılları arasında Sami halkına inanılmaz etnik temizlik yapmaya başlamıştır. 63 bine yakın kadın, kız kısırlaştırılarak biyolojik deneyler yapılmış, halkın örf ve adetleri tamamen yasaklanmıştır. Sami halkının okulları kapatılarak, dilleri yasaklanmış ve tamamen İsveç halkına asi mile edilerek Hristiyanlaştırma ,    1980 yılına kadar soykırıma tabi tutulmuşlardır. Bu nedenle sayıların günümüzde çok az da olsa geleneklerini devam etmeye çalışmaktadırlar.
Bugün İsveçliler için bakış açılarının ne olduğunu görmek bir parça bunları nasıl yaptıklarını özetliyor. İsveçliler için önce kendileri, sonra aile ve çocukları sonra köpeklerin en son yabancılar gelmektedir. Kende halkları hariç hiçbir halkı göz önünde tutmayan ve sıfır sayan bu sözde medeni ülke Sami halkına yaptıkları dünya kamuoyunda duyulmamaktadır.
Her yıl Nobel ödülü ve barış ödülleri dağıtan bize soykırım iftirası atan İsveç, Sami halkına yaptığı yüzyıllar boyu süren zulmü görmezden gelinmektedir. İsveç 2006 yılında Banu Avar'ın TRT'de Sami halkına yapılan zulüm hakkında yaptığı İsveç Gerçeği isimli belgeseli nedeniyle Türkiye'ye inanılmaz baskı yapmış bu belgeselin yayınını durdurmuştur.
Ülkemize her defasında insan hakları özgürlük dersleri veren Avrupa ve başta gelen İsveç, kendi yaptığı zulmü görmezden gelip bizim yapmadığımız işleri yapmışız gibi göstermektedir. İşte bizim tarihimize bakıp uyanmamız sonucu bu batılı emperyalistlerin planları suya düşecektir.

Isveç'in Sami Irkına Uyguladığı Etnik Zorbalık Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:59 Rating: 5
loading...

5 yorum:

 1. Hocam ilk defa bu ırkı duyuyorum,ilginç ve asimile edilmeye çalışılmaları kötü olmuş keşke her ırk gibi sami ırkıda saf kalabilse

  YanıtlaSil
 2. bu tür zorbalıkları insan olarak kınıyoruz

  YanıtlaSil
 3. Bende ilk defa duydum bu ırkı. İsveçin biyolojik deneyler yaptığını biliyordum ama kimlere yaptığını bilmiyordum.

  YanıtlaSil
 4. Geçmişte zorbalık yapmamış bir toplum çok ama çok az bulunur. Medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış bir canavar ne de olsa.

  YanıtlaSil
 5. Zamaninda zor sartlarda bir iliskileri olsa da simdilerde en anlayisli milletlerden biriler

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.