Top Ad unit 728 × 90

Mars Kolonileri mi Kurulmalı yoksa Okyanus Dibine mi İnilmeli

koloni

Son dönemde Mars'ta su bulunmasının ardından özellikle bilim dünyasında oldukça popüler hale gelen Mars'ta koloni kurma ve Dünya'dan Mars'a taşınma teorisi sıklıkla gündeme gelmektedir.
Peki neden Mars'ta koloni kurulmak isteniyor? En büyük dayanağı dünyadaki aşırı çevre kirliliği, savaşlar, küresel ısınma neticesinde dünyadaki yaşamın son bulacağı ve bu nedenle dünyadan kaçıp Başka bir gezegende yaşam alanı kurulması gerektiği, bilim insanları tarafından söylenmektedir.
Özellikle Hollywood tarafından yıllardır pompalanan bu görüş ilk defa İtalyan bir bilim adamı tarafından 1900 lü yılların başında ortaya atılmış ve ardından çok bilim insanı Mars'ta koloni kurma elverişli bir ortam olduğunu ve bu yönde çalışmalar yapılması gerektiğini savunmuştur.
Acaba Mars'ta koloni kurulması ve yaşam alanı mümkün mü? Ya da bakarsak o kadar uzağa gitmenize gerek var mı ?

İlliaki farklı bir yaşam alan oluşturulacaksa sözgelimi Mars gibi Uzak bir gezegene gidip sıfırdan yaşam alanı oluşturulması için harcanan emek ve sermayenin yerine, dünyamızda bulunan ve dünyamızın dörtte üçünü kapsayan okyanusların dibinde yaşam alanları kurulması daha mantıklı değil mi?
japon

Bu iki koloni teorisi ütopya olsa da Okyanus Fikri bilim adamı tarafından daha mantıklı görünüyor. Çünkü Denizin dibinde, Okyanus dibinde Aynen Jules Verne Denizler Altında 20.000 Fersah kitabında geçen Nautilus Gemisi gibi (gemide Herşey Deniz ve Deniz canlılarından sağlanıyordu) bir cam fanus gibi yaşam alanı oluşturulup içinde çok rahat binlerce insanın yaşayacağı şehirler kurulabileceği söylenmekte ve uzak gezegenler için ütopik fikirler yerine sağlam temellere dayanan okyanusların araştırılması daha mantıklı görünmekte denmektedir.
Ayrıca Mars'a gidip koloni kurana kadar, Dünyamız detaylıca incelense daha faydalı olabileceği görüşü pek çok kişi tarafından dillendirilmektedir. Çünkü daha dünyamızda Keşfedilmemiş pek çok canlı türü mevcut olup ulaşılıp incelenmeyen pek çok alan bulunmaktadır. Hatta ulaşılmayan medeniyetler bile olduğu bilinmektedir. Nitekim Avustralya'nın çevresindeki bazı yabani adalarında medeniyet görmemiş kabileler, Amazon ormanlarında başka bir medeniyet dahi görmeden yaşayan insanlar, yerli kabileler dahi mevcut durumdadır.
Mars konusuna geri dönersek Mars belirli bir atmosfere olmayan gündüz eksi 55 derece sıcaklığı bulunan oldukça soğuk ve elverişsiz bir gezegendir. Bilim adamlarının koloni fikrinden tek dayanak noktası su bulunması ve geçmişte yaşam ihtimalinin güçlü olmasından kaynaklanmaktadır. Hala pek çok teorisyen Mars üzerinde canlılar bulunduğunu, Yüzyıllar önce Mars'ta gerçekten yaşam Bulunduğunu savunmaktadırlar.
Böyle elverişsizdir gezegende yaşam alanına çevirmek için pek çok uçuk teori bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Mars'ta nükleer bombalar patlatarak küresel ısınma oluşturup, atmosfer oluşturulması veya Venüs örneğindeki gibi mavi yeşil Alglerin oraya yerleştirilip kendi kendisine bir atmosfer oluşması gibi.
Birçok teorisyen ise Mars kolonisi fikrinin tamamen NASA çalışmalarının finansesinin oldukça fazla olmasının, bu tip boş ütopyaları dayandırıp vergi verenlere ve dünya kamuoyuna Olayı canlı gösterip, NASA'nın aşırı harcamalarının üzerinin örtülmesi istenmesi nedeniyle ortaya atıldığını öne sürülmektedir.
Karar size kalmış Gerçekten Dünyamızın Mars'ta koloni gibi ütopik bir fikre ihtiyacı var mıdır? Yoksa daha az bir bütçeyle okyanuslarda yaşama Fikri daha makul müdür? Ya da dünyamızda çoğu yerde bu kadar açlık, kıtlık, savaşlar ve Esaret yaşanmakta iken bu denli boşa harcanan paraların bu tip insani olayların çözümlenmesi ve yardım amacıyla kullanılması daha doğru değil midir? Sizce önceliğimiz hangisi olmalı? Uzaya taşınmak mı dünyamızın sorunlarını çözmek mi?
Mars Kolonileri mi Kurulmalı yoksa Okyanus Dibine mi İnilmeli Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 10:46 Rating: 5
loading...

21 yorum:

 1. Hocam bu tür konuları seslendirip youtube videosu yapabilirsiniz.Örneğin ruhi çenet gibi bilmiyorsan youtube aratıp bulabilrsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğin arkadaşı biliyorum ama gerek yok hocam böle iyi şimdilik

   Sil
 2. bencede dünya dışı hayatta kalmak yerine dünyamızda nasıl daha verimli yaşamın sürdürülebileceği araştırılmalı okyanusun dibinde yaşam gibi

  YanıtlaSil
 3. bence dünya yaşanılmaz hale geldiğinde bir kaçış yeri olabilecek gezegen mars'tır

  YanıtlaSil
 4. ne zaman öleceğimiz belli olmadığı 20 senelik hayat için bize ne marstan

  YanıtlaSil
 5. uzaylıların ülkemize gelmesi ihtimali ne kadar ise uzay araştırmalarına verilecek önemde herhalde bu kadar olmalı.

  YanıtlaSil
 6. böyle bir şeyin mümkün olacağını bile kabul etsek kıyamet koptuğun a gezegen b gezegen farketmiyecek hepsi birbirine karışacak

  YanıtlaSil
 7. Mars işi bence zor Dünya için birşeyler düşünmemiz daha doğru olur bence.

  YanıtlaSil
 8. Bence çok da bir önemi yok. İnsanoğlu nereye gitse orasını yaşanmaz kılacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru bu döngünün başlangıcının bizler olduğunu farkına varmadığımız sürece ister dünya olsun ister marianna çukuru istersede başka gezegen biz heryeri aynı sona makhüm ederiz

   Sil
 9. merak etmeyin insanoğlu dünyadan başka bir gezegene ayak basamaz. basmadı da aya çıkma yalanı gibi hepsi

  YanıtlaSil
 10. bence marsı boş verin dünyayı yaşanılır bir yer haline getirmek gerekli...

  YanıtlaSil
 11. Yerin altına inmek mantıklı gelmedi ama mars olayı olabilir .

  YanıtlaSil
 12. mars güzel bir yer ara sıra gitmek lazım

  YanıtlaSil
 13. Acaba Mars'ta koloni kurulması ve yaşam alanı mümkün mü?bana göre boyle bir yaşam tarsının yyaşanmasının mümkün olamıyacağını düşünüyorum

  YanıtlaSil
 14. acaba şuan marsa hiç insan gittimi filmlerdekiler hariç

  YanıtlaSil
 15. Önce dünya sorunlarını çözsek bizler için daha iyi olur gibi gözüküyor

  YanıtlaSil
 16. Marsa gidersek hayat bulunabilir. Sualtina gidersek hazine buluruz. Insanoglu sualtini secer bu durumda..

  YanıtlaSil
 17. dünyadan uzaklaşmamak lazım ne olur ne olmaz marsta yaşam için insanoğlunun ihtiyacı olan gıda su gibi temel ürünler üretilmeden yaşayamıyacaktır dünyadan bunların taşınması uzun vadede çok büyük külfetler doğurur.

  YanıtlaSil
 18. millet marsa çıkmış siz hala bunlarlamı uğraşıyorsunuz sözünün doğruluğunuda tartışmak lazım ozaman. Marsa çıkmak maharetmı düşünmek lazım

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.