Top Ad unit 728 × 90

Nazilerin Ölüm Meleği Mengele

mengele

Trenden indiriliyor  ne yapacaklarını kimse bilmiyordu  sıra yavaş yavaş ilerliyordu. Almanlar niye sadece Yahudi olduğu için onu bu kampa getirmişlerdi? aklında Onu sorguluyordu. Sıra kendisine geldiğinde  elinde kırbaç olan  iyi yüzlü bir adam  ona  güzel şekilde gülümseyerek bakıyordu. Kırbacını sağa ve sola çevirdiğinde esirler o yöne gidiyordu. O da gösterdiği yere gitti. Bu sevecen adamın aslında bir ölüm meleği olduğunu nereden bilebilirdi ki ?

Josef Mengele(dogum1911) , Nazi Almanyasının tarihe  acımasızlık ve bilimdeki aşırılığıyla geçmiş ünlü Nazi doktorudur. Mengele Auschwitz toplama kampına gelen Yahudi esirlerin kötü sonuna doğru seçimlerini yapıyordu. Mengele yaptığı seçimlerde Yahudilerin yakılmaya mı gideceğini, ağır işlerde mi çalıştırılacağını seçiyor hoşuna giden aykırı tipler olursa onları bilimsel çalışmaların da kullanıyordu. Yüzünde sürekli tatlı bir gülümseme olan ve yapacağı kestirilemeyen bir kişilikti.
Mengele gençliğinde Münih Üniversitesi ve birkaç üniversitede eğitimler almış, daha sonradan Hitler'in Nazi partisine girmiştir. Bu süreçte Partiyle içli dışlı olan Mengele 1940 yılında Tıp eğitimini tamamlamış, 1943 te ünlü Aucwits toplama kampına Kendi isteği ile katılmıştır. Tabii Bu kampta isteği Nazi çıkarları doğrultusunda Bilim çalışmaları yürütmekti.
Toplama kampları Onun için bulunmaz bir nimetti. İstediği kadar denek istediği şartlar ve deneye tabi tutabiliyor ve Kimse bunları sorgulamıyordu. Kendi psikopatça deneyleri yüzünden Milyonlarca kişi ölmüştür. 2 milyon kişinin ölümünden sorumlu olduğu söylenmektedir.
Josef Mengele en büyük araştırması saf arı ırk yaratma konusunda idi. Sarı saçlı mavi gözlü Germen ırkı takıntısı yüzünden özellikle ikizler üzerinde çokça deney yapmış, ikizlerin gözüne boya enjekte edilmesinden tutun çeşitli kimyasallarla zehirlenme gibi insanlara saç ve derilerine boya enjekte etme gibi pek çok akıl almaz deneyin mimarı olmuştur.
deneyi

Ikizler üzerinde bir ikizi ağaca çarpıp diğerinin ne tepki vereceğini ölçmek, yapışık ikizleri morfinsiz ayırmak gibi çok ilginç ve acımasız deneyleri sahibidir.
Savaşın ardından kızılhaç örgütü nün sağlığı sahte pasaport ile İtalya üzerinden Güney Amerika'ya kaçmış, Brezilya'da 1956 da öldüğü iddia edilse de kesinlik kazanmamıştır. Mengele'nin Amerikan hükümeti tarafından kullanıldığı, 1976 ya kadar Brezilya'da Ailesiyle mutlu bir hayat sürdüğü gibi pek çok teori üretilsede MOSSAD'ın yakalayıp öldüremediği Ender Nazilerinden biridir.
Bugün her ne kadar arkasından bu kadar kötülense de genetik biliminin babası olarak kabul edilir. Yaptığı araştırmalar pek çok ülke için inanılmaz faydalı olmuş, Tıp dünyasında hala onun araştırmaları bazı alanlarda kullanılmaktadır. Üst düzey ülkelerin savaştan sonra genetik ve tıpta bu kadar ilerlemesi buna bağlayanlar çoktur. Gaz odalarının üst limiti hala onun belirlediği üst limittir. Tabii bu limitin belirlenmesinde pek çok insan gaz odalarında yüksek basınca Maruz bırakılarak ne kadar basınçta öleceği ile tespit edilmiştir.
Mengele Hitler'den hücre alarak çoğaltma yoluyla pekçok Hitler üretme gibi uçuk fikirlere de sahipti. Yani Hitler klonlama çalışmaları yapmıştır.
Son zamanlarda Mengele'nin saf Arı ırk çalışmalarında başarıya ulaştığını ve bu kapsamda Brezilya'da 80 kişilik bir köyde 36 adet ikiz ürettiği ve bu ikizlerin hepsinin Sarı saçlı mavi gözlü olduğu şeklinde haberleri çıkmış, Tabii ki kanıtlanamamıştır.
Bugün tıbbın ve genetiğin kendisine çok şey borçlu olduğu iddia edilmekte olsa da milyonlarca kişinin ölümünden bizzat sorumlu olup yaptığı deneyler kan donduran cinstendir. Çalışmalarında özellikle Nazi mantığı ile hareket ederek insanlık artığı olarak nitelendirilen, Çingeneler ve Yahudileri kullanmıştır. Cüceler üzerinde özel bir ilgisi bulunmaktadır. En sevdiğin karakter Yedi Cüceler olduğu için cüceleri edip daha normal çalışmalarda kullandırmış. Toplama kamplarında gaz odalarına yollamamış, onları temizlik işi gibi basit işlerde çalıştırarak Bir nevi kıyak geçmiştir.

Nazilerin Ölüm Meleği Mengele Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 15:04 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.