YASAK

51. bölge dünyanın en korunaklı yerlerinden biri olup girilmesi yasak Özel bir askeri Tesisdir. Amerika'nın Nevada çölünde yer alan bu çok gizli askeri tesis, uzun yıllardır Komplo teorisyenlerinin en önemli iddialarını oluşturmuştur.

51. bölge özellikleri UFO teorilerinin temelini oluşturan bir olaydır. Resmiyette Amerika hükümeti tarafından çok gizli askeri uçuş çalışmaları, düşman gözleme, uçak ve silah üretimi çalışmalarının yapıldığı askeri bir tesis olarak geçse de çoğu kişiye göre bu sadece görünen yüzü olup aslında gerçek çok farklı...

İddiaya göre 1950lerde Amerika'ya UFO gemisi düşmüş (Roswell Ufo Olayı) ve bu gemide çıkarılan 2 adet uzaylı cesedi ve geminin kendisi, incelenmek üzere 51. bölgedeki askeri tesise getirilmiştir. Burada uzaylıların cesedi üzerinde otopsiler yapılmış ve bu bilgi Amerikan hükümeti tarafından gizlenmektedir.

Uzun yıllardır popüler Tarihin en önemli gizem konusu olan 51. bölge, UFO iddialarıyla sürekli gündemi meşgul etmektedir. Bölgeye girişler oldukça sıkı güvenlik önlemleri neticesinde gerçekleştirilmektedir. Ancak pek çok UFO takipçisi bölgeye gizlice girmek için sızmaya çalışmakta ve tesisin etrafında ihtilaller gerçekleştirmektedir.
OTOPSİ

51. bölge çok filme konu olmuş ve otopsi görüntüleri kamuoyunda Yer almıştır. Gerçekliği tartışılan bu konu hala tam olarak aydınlatılabilmiş değildir. Gerçekten uzaylılar var mı ve burada incelendi mi gibi pek çok soru cevapsız kalmıştır.

Pek çok iddiaya göre Amerika'nın teknolojisinin bu kadar ileri seviyede olması, uzaylı teknolojisi sayesindedir. Özellikle Savaş ve Bilim Teknoloji açısından uzaylıların otopsisi ve uzay gemisi parçalarından yola çıkarak bu teknolojinin geliştirildiği ve aya roket gönderme, atmosfer dışına uçuş çalışmaları dahil, askeri silahlar, telefon ve bilgisayar teknolojilerinin 51. bölgedeki gizli çalışmalara dayandığı iddia edilmektedir.

Bir başka teori ise tam tersi olup oldukça dikkat çekicidir. Bu teoriye göre Aslında 51. Bölge de hiçbir şey yok. Sadece gizli silahlar üretilmeye çalışılıyor. Ayrıca Amerika'ya UFO filanda düşmedi. Amerika'da düşen şeyin 1950'lerde Çok gizli bir uçak olduğu, Amerika'nın bunu dünya gündeminden sakladığı, uçağın Aslında test uçuşu sırasında testi geçemeyerek yerleşim bölgesine düştüğü ve bunun oldukça sıkı bir şekilde gizlendiği söylenmektedir. Buna göre  düştükten sonra parçaları toplanarak 51. bölgeye götürüldü. Halk tarafından bu kadar sıkı güvenlik önlemleri alınması neticesinde UFO iddialarının ortaya atılmasının Amerika'nın işine geldiği ve bu nedenle net bir açıklama yapmamayı seçerek olayın bu şekilde odaklanılmasının Amerika tabiri caizse üstüne yatmaktadır. Uçağın dünya gündeminden gizlenmesinin asıl gereği Rusya'yla girişilen Soğuk Savaş ve teknoloji ya da uzay savaşıdır.

Her ne kadar pek çok teori ortaya atılsa da 51. Bölgenin dünyanın en korunaklı yerlerinden biri olduğu gerçeği değişmemektedir. Amerikan başkanının bile özel izinle girebildiği 51. bölgeye girişler kesin olarak yasaktır. İhlal edilen kişiye ateş ve ölüm emri bulunmaktadır.