Top Ad unit 728 × 90

Dünyanın En Gizemli ve Korunaklı Yeri 51. Bölge'nin Gizemi

YASAK

51. bölge dünyanın en korunaklı yerlerinden biri olup girilmesi yasak olan Özel bir askeri Tesisdir. Amerika'nın Nevada çölünde yer alan bu çok gizli askeri tesis, uzun yıllardır Komplo teorisyenlerini en önemli iddaalarını oluşturmuştur.
51. bölge özellikleri UFO teorilerinin temelini oluşturan bir olaydır. Resmiyette Amerika hükümeti tarafından çok gizli askeri uçuş çalışmaları, düşman gözleme, uçak ve silah üretimi çalışmalarının yapıldığı askeri bir tesis olarak geçse de çoğu kişiye göre bu sadece görünen yüzü olup Aslında Gerçek çok farklı...

Iddiaya göre 1950 lerde Amerika'ya UFO gemisi düşmüş ve bu gemide çıkarılan 2 adet uzaylı cesedi ve geminin kendisi incelenmek üzere 51 inci bölgedeki askeri tesise getirilmiştir. Burada uzaylıların cesedi üzerinde otopsiler yapılmış ve bu bilgi Amerikan hükümeti tarafından gizlenmektedir.
Uzun yıllardır popüler Tarihin en önemli gizem konusu olan 51 inci bölge, UFO iddialarıyla sürekli gündemi meşgul etmektedir. Bölgeye girişler oldukça sıkı güvenlik önlemleri neticesinde gerçekleştirilmiştir. Ancak pek çok UFO takipçisi bölgeye gizlice girmek için sızmaya çalışmakta ve tesisin etrafında ihtilaller gerçekleştirmektedir.
OTOPSİ

51. bölge çok filme konu olmuş ve otopsi görüntüleri kamuoyunda Yer almıştır. Gerçekliği tartışılan bu konu hala tam olarak aydınlatılabilmiş değildir. Gerçekten uzaylılar var mı burada incelendi mi pek çok soru cevapsız kalmıştır.
Pek çok iddiaya göre Amerika'nın teknolojisinin bu kadar ileri seviyede olması, özellikle Savaş Teknoloji ve Bilim Teknoloji açısından uzaylıların otopsisine göre ve uzay gemisi parçalarından yola çıkarak bu teknolojinin geliştirildiği ve aya roket gönderme ve atmosfer dışına uçuş çalışmaları dahil, askeri silahlar, telefon ve bilgisayar teknolojilerinin 51. bölgedeki gizli çalışmalara dayandığı iddia edilmektedir.
Bir başka İddia ise tam tersi olup oldukça dikkat çekicidir. Bu teoriye göre Aslında 51. Bölge de hiçbir şey yok. Sadece gizli silahlar üretilmeye çalışılıyor. Ayrıca Amerika'ya UFO filanda düşmedi. Amerika'da düşen şeyin 1950 lerde Çok gizli bir uçak olduğu, Amerika'nın bunu dünya gündeminden sakladığı uçağın Aslında test uçuşu tarafının sırasında testi geçemeyerek yerleşim bölgesine düştü ve bunun oldukça sıkı bir şekilde gizlendiği söylenmektedir. Uçak düştükten sonra parçaları toplanarak 51. bölgeye götürüldü. Halk tarafından bu kadar sıkı güvenlik önlemleri alınması neticesinde UFO iddialarının ortaya atılmasının Amerika'nın işine geldiği ve bu nedenle net bir açıklama yapmamayı seçerek olayın bu şekilde davranıp odaklanmasının işine geldiği söylenmektedir. Uçağın dünya gündeminden gizlenmesinin asıl gereği Rusya'yla girişilen Soğuk Savaş ve teknoloji ya da uzay savaşıdır.
Her ne kadar pek çok teori ortaya atılsa da 51. Bölge nin dünyanın en korunaklı yerlerinden biri olduğu gerçeği değişmemektedir. Amerikan başkanının bile özel izinle girebildiği 51. bölgeye girişler kesin olarak yasaktır. İhlal edilen kişiye ölüm emri ve Ateş emri bulunmaktadır.

Dünyanın En Gizemli ve Korunaklı Yeri 51. Bölge'nin Gizemi Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 11:21 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.