Top Ad unit 728 × 90

Rusyanın Dehşeti Düşürdüğü Yolcu Uçağında 269 Kişi Öldü

kore

1 Eylül 1983 günü dünya büyük bir şok yaşadı. Soğuk Savaşın en hararetli günlerinde, Amerika'nın New York şehrinden Havalanan ve Güney Kore'nin başkenti Seul'e hareket eden Güney Kore yolcu uçağa, o zaman ki Sovyet Rusya tarafından düşürdü.
Içinde mürettebatı dahil 269 kişinin hayatını kaybettiği vahim olayın ardından dünya şoka girmiş ve Rusya'ya karşı büyük bir nefret Uyanmıştır.

New York'tan Havalanan yolcu uçağı iddiaya göre otomatik pilotun hatası nedeniyle Rusya'nın denizaltı nükleer denizaltı filosunun üzerinden geçmiş, Rus yetkililer uçağı inmeleri konusunda defalarca ikaz etmiş, bu ikazlara pilot yolcu uçağı şeklinde yanıt verince Ruslar uçağı casusluk yaptığı iddiasıyla düşürmüş ve yüzlerce yolcu hayatını kaybetmiştir.
Rusya o günlerde nükleer tatbikat yaptığı ve bu nedenle o bölgede son derece duyarlı olduğu, ayrıca bir eylül sabahında aynı bölgede Amerikan casus uçaklarının tespit edildiği iddia edilmiş ve bunun üzerine Rusya'nın Bu acımasızlığı sergilediği söylenmiştir.
Kuril adalarında gerçekleşen bu vahim Hadise o dönem Rusya tepki toplanmış ancak ardından unutulmuştur. Hatta iddiaya göre Ruslar anakarada tahribat olmasın diye uçağı deniz üzerinde düşürmüştür. Olayın ardından Rus dışişleri bakanı " O uçak bir daha gelse bir daha düşürürüz" tarzı bir açıklama yapmıştır. Bu olayı bize Rusların ne kadar acımasız olduğunu göstermektedir.
Rusyanın Dehşeti Düşürdüğü Yolcu Uçağında 269 Kişi Öldü Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 19:46 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.