Top Ad unit 728 × 90

Avrupa'nın Barbar Ordusu Vikingler

v

Vikingler Kuzey İskandinav ülkelerinin ataları sayılan, denizlerde faaliyet gösteren korsancılık ve barbarlık şekilde yağmacılık faaliyetleri ile gittikleri yerlere kan ve gözyaşı hariç pek bir şey götürmeyen Savaşçı kavimlerdir.

Vikingler tarihe kan ve yağmayla geçmiştir. Bugünkü İsveç, Norveç, Danimarka Bölgesi'nde yaşayan Vikingler milattan sonra 8. yüzyılda özellikle ilk etapta İngiltere topraklarına saldırmışlar ve burada yağma, tecavüz ve katliam getirerek saldırılarını sürdürmüşlerdir. Daha sonra Fransa, İtalya bölgesine ilerleyen Vikingler, Sen Nehri üzerinden 30 bin kişilik ordularıyla Paris'e saldırılar. Fransa kralı Vikinglere haraç ve fidye vererek Paris'in kurtulmasını sağlar. Onlara verimli Toprak verir. Vikinglerin bir kolu olan Normanlar bu verimli topraklara yerleşir ve burada kalarak zamanla Fransızlaşırlar yani Bir nevi Fransa'nın temelini oluşturmuşlardır.
Bir koluda Rusya'ya giderek Rusların temelini oluşturdukları tarihçiler tarafından söylenmektedir. Verimli topraklara yerleşen Vikingler bu zaman zarfında Barbar faaliyetlerinden vazgeçmişler ve yerleşik hayata geçmişlerdir. Bu yayılımcı politikaları zamanla ölmüştür
Vikingler özellikte 8. yüzyılda aşırı yağma ve yayılımcı politikaları nedeniyle Avrupa'nın çoğu yerini işgal etmeleri, zarar vermeleri sebebiyle bu yüzyıllar Viking yılları adıyla anılmaktadır. Vikingler deniz üzerinde hızlı hareket etmelerini sağlayan ejderha başlı tekneleriyle ve gemileriyle korku salmışlardır. Ayrıca gösterişli zırhları, uzun boylu kaba kişilikleri tek harekette kullanabildikleri baltaları ile gittikleri ülkelerde korku salmıştır ve paniğe sebep olmuşlardır.
Vikinglerin içerisinde Deliler denebilecek özel bir grup olup Bu grubun amacı sadece gittikleri yerlere zarar vermek olmuştur. Bu grubun uyuşturucu benzeri maddeler içerek bu şekilde hareket ettikleri söylenmektedir
Vikingler bulundukları yüzyılda İzlanda'ya giderek buraları sömürgeleştirmişler, Hatta Amerika'yı ilk keşfedenlerin Vikingler olduğu da söylenmektedir.

Avrupa'nın Barbar Ordusu Vikingler Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 09:03 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.