Top Ad unit 728 × 90

Azteklerin Jaguar Savaşçıları

aztek

Aztekler 14. yüzyıla kadar Meksika ve Güney Amerika'da yaşanmış yerli haktır. Oldukça Kadim bir uygarlık olan Aztekler, İspanyollar'ın bölgeyi zapt etmesinin ardından Bir nevi kırılmışlar ve yeni beyaz efendileri tarafından toprakları sömürülmüştür.
Azteklerin kendine özgü tanrıları ve gelenekleri mevcuttu. Korkunç Jaguar orduları vardı. Ancak ordu yeni tanıştıkları beyaz efendilerine karşı başarılı olamamıştır.

Azteklerin Gözde Savaşçılarından en önemlileri Jaguar gibi giyinen Jaguar Savaşçıları olmuştur. Jaguar Savaşçıları Özel seçilmiş askerlerden oluşmaktaydı. Jaguar Savaşçısı olmak için savaşlarda 10 ya da daha fazla düşman askerini esir almak gerekmektedir. Bu savaşçılar ucunda cam kesikleri bulunan tahta sopalarla, at üzerinde savaşır tanrılarına taptıkları için onlar gibi giyinmeye çalışırlardı.
Jaguar savaşları yakaladıkları, esir aldıkları düşmanlarını geceleri Jaguar tanrısına kurban ederlerdi.
Ancak ilginçtir İspanyollar çok ufak bir orduyla koca imparatorlukları, medeniyetleri alt etmiştir. Bunun nedenleri arasında beyazların Tanrı olarak algılanması ve Avrupa'dan getirdikleri hastalıklar etkili olmuştur. Hatta İspanyollarla savaşan Aztek ve İnkalar, İspanyol askerlerinden birinin savaşta kafasının kopup öldüğünü görene kadar onların Tanrı olduklarını inanmaktaydılar.
Azteklerin Jaguar Savaşçıları Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:42 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.