adası

Kuzey Sentinel Adası bugün Hindistan'a bağlı, Hint okyanusu'nda yer alan, içerisinde 200-300 kişinin yaşadığı yerel ilkel bir kabileden oluşan bir adadır.


Bu adayı bu kadar popüler yapan içindeki yerlilerdir. Çünkü bu halk medeniyetle ilişkisini tamamen kesmiş ve kendileri ile iletişime geçmek isteyen medeniyete oldukça düşmanca davranmışlardır. Bu nedenle Hindistan yönetimi adaya gidilmesini kesinlikle yasaklamıştır. Sentinel Halkı bu adada medeniyetten uzak bir biçimde yaşamaktadır.

adası
Sentinel Adası sakinlerinin 60 bin yıl kadar önce Afrika'dan göç edenlerden oluştuğu söylenmektedir. Halk bölgeye yaklaşmak isteyen İngilizler dahil, daha sonradan Hintli yetkililere kadar pek çok kişiye düşmanca tavır sergilemiş, Hindistan'ın gönderdiği elçileri öldürüp yedikleri iddia edilmiştir. Ayrıca 2004'deki Tsunami faciasının ardından adalarına gelen helikopterlere ateşli Oklar atmışlardır. Oldukça saldırgan davranışlar sergileyen yerlilere kimse yaklaşmak istememektedir.


Yanlışlıkla bu bölgede denize vuran gemiler ve balıkçıları öldürdükleri bilinmektedir. Sentinel adasındaki vahşi yerliler 2006'da iki balıkçıyı öldürülmüştür.

Haklarında yamyamlık iddialarında bulunulan, kıyılarına vuran gemilerden Demir silahlar yapıp bu kullandıkları malzemeleri tarım işlerinde kullanılan yerli halk, medeniyetten ve gözden uzak bir hayat yaşamakta ve dünyada girilmesi yasak olan Ender yerlerden biridir. Bu nedenle dünyanın en ilginç yerlerinden biri olmuştur. Kuzey Sentinel Adası yerlileri en son 2018 yılında 27 yaşındaki Amerikalı bir misyoner olan ve izinsiz giriş yapan John Allen Chau'yu okla vurarak öldürmüştür.
Altta ki Video Gitmek isteyenleri gösteriyor ve çok ilginç...