Top Ad unit 728 × 90

Kurtadam Efsanesi Kurt Adam Gerçek mi

dolunay

Kurt adamlar popüler tarihte ve efsaneler de çokça geçmiş hala üzerine filmler çekilip kitaplar yazılan bir efsane olmuştur. Kurtadam Efsanesi vampir efsanesine göre çok daha gerilere dayanmaktadır. Kurtadam Efsanesi nin ilk kaynaklarını ünlü tarihçi Herodot'un yazılarında rastlanır. Heredot'a göre M.ö. 5. Yüzyılda bugünkü Karadeniz kıyılarında o zaman yaşamış olan İskitler arasında kurtadam efsanesi ünlüydü. İskitlerin arasında var olan büyücülerin çeşitli büyülerle Dolunay zamanında kendilerini kurda dönüştürüp Daha sonradan tekrar İnsan formuna döndükleri şeklinde yazmıştır.
Kurtadamlık ya da insandan kurta dönüşme Yunan mitolojisinde de sıkça geçmektedir. Mitolojiye göre tanrı Jüpiter Arkadya kralı Lycaon'ı cezalandırmış ve onu Kurda dönüştürmüş, o da çevresine dehşet saçarak yaşamıştır. Türk mitolojisinde ise kurtadamlık geçmektedir kurt adamları erbörü ismi verilmiştir. Aynı şekilde insanların kurta dönüşme olarak tanımlanan olay mitolojimizde yer almaktadır. Kurtadamlık özellikle Ortaçağda pek çok kişiyi suçlamak, engizisyon mahkemelerinde yargılayıp öldürmek için Kulp olarak kullanılmıştır. Aynı Cadılık gibi. Bu dönemde pek çok kurtadam Efsanesi üretilmiştir. 1500 lü yıllarda Fransa'da köylüler bir cesedin başında üç adet kurdu onu yerken görür. Kurtlar köylüleri görünce kaçar. Köylüler dehşet içinde kurtları takip ederler. Çalılıkların içinde yarı çıplak tırnaklarını kılları uzun, ellerinde tırnaklarında et parçaları ve Üzerinde kan olan bir kişiye yakalarlar. Bu kişi tutuklanıp mahkemeye çıkarılır ve kendisinin kurt adam olduğunu diğer kaçan 2 kurdunda kurtadam arkadaşları olduğunu iddia eder. Mahkeme onu idam cezasına çarptırılır. Ancak daha sonra bu ceza akıl Hastalıkları Hastanesi'ne sevk ile son bulur.
kurt

Aynı şekilde Birinci Dünya Savaşı'nın sonunda 3 adet Kurt Adamın yakalandığı İddaa edilmiş, Fransa'da on yedinci yüzyılda ve farklı bir yüzyılda yaşamış iki kişinin kurt adam olduğunu iddia edilmiş ve ikisinin de aynı tip insan yeme yamyamlık ve ceset parçalanma şeklinde Beşer cinayet işlediği tespit edilmiştir. Yakın yüzyıla gelindiğinde Singapur'da bir kız 1960 larda kendisine kurt adam saldırdığını iddia etmiş, doğruluğu kanıtlanmamıştır. 1970 te ise 17 yaşında ki bir çocuk kurt adam olduğunu ve dolunayda şekil değiştirdiğini, telefonda Arkadaşına anlatmış en sonunda çocuk kalbine Hançer saplayarak intihar etmiştir. Roma'da Dolunay zamanında 1960 larda iki polis farklı davranışlar içerisinde olan kurt gibi uluyan bir kişinin takibine düşmüş ve Bu kayıtlara geçmiştir. Kurtadam Efsanesi her ne kadar efsane olarak görünse de Kanıtlarda Anlaşılacağı gibi aslında psikolojik rahatsızlığı olan ve aşırı derecede şizofrenik ve psikolojik rahatsızlık durumu olduğu düşünülmektedir.
Tıpta kurtadamlığın adı Lycantrophy'dir ve modern bilim İnsanın bu kadar kısa bir süreçte formunu değiştirecek ve eski haline dönecek bir yapıda olmadığını söylemiştir. Özellikle Ortaçağda kurtadamlık maskesi altında pek çok kişi bu suçtan öldürülmüş, Bir nevi kılıf bulunmuştur. Ayrıca kurtadamlık olaylarında tespit eden kişilerin hepsi kurt adam olduklarını kendileri iddia etmiştir. Yani bu durum bir psikolojik Rahatsızlığın eseri olduğu söylenebilir. Her ne kadar Gerçek olmasa da kurtadamlık çok popüler bir malzeme ve efsane olmuş pek çok yerde kullanılmaktadır.
Yaygın inanışa göre kurt adamlar Gümüş Hançer veya Gümüş silah haricinde hiçbir şeyde öldürülemez. Bu tip pek çok Efsaneler üretilmiş ancak günümüzde kurtadamlık olayları yaşanmamaktadır. En son yukarıda belirtildiği gibi 17 yaşında bir çocuğun iddiası şeklinde kalmıştır. Ayrıca dolunayda insanların etkilendiği doğrudur. Ancak bu etkilenme psikolojik etkilenmedir. Bilindiği gibi insanın dörtte üçü su olduğu için dolunayda aynı okyanuslardaki gelgit olayı gibi insanlarda da etkileşim olur su yüzünden. Ancak bu etkilenme Sinir ve gerginlik şeklinde olabilir.
Kurtadam Efsanesi Kurt Adam Gerçek mi Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:49 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.