Top Ad unit 728 × 90

Kuzey Kore'nin En Gizli Kuruluşu 39. Oda

yasak

Kuzey Kore bilindiği gibi dünyanın en kapalı ülkesidir. Dünyaya karşı kapalı olan ülkeye, dışarıdan hiç kimse izinsiz giremez. Ülkeye izin alarak giren yabancı kişilerin etrafında ise ajanlar dolaşmaya başlar. Bütün dünyanın ortak iletişim aracı olan İnternet, yasak olduğundan halk tarafından kullanılmamaktadır. Ülkede bulunan görsel yayın aracı olan televizyon ise yine Devlet kontrolü altında yayın yapmaktadır.


Dışa karşı oldukça kapalı ve çok ilginç bir ideoloji ile yönetilen Kuzey Kore'de, dünyanın girilmesi belkide en zor yeri olan adı 39. Oda denilen yer bulunmaktadır. Bu odaya giren kişinin cezası ölümdür, ayrıca giren kişinin tüm aile bireylerine de ölüm cezası uygulanır.

Peki ne var bu odada! derseniz, Burada Kuzey Kore kurucusu Kim il Sung'un ölümünün ardından, ailenin para transferlerini yönetmek, bir başka iddiaya göre, dünya uyuşturucu ticaretinin yönetimi, kara Para aklamak, İsviçre bankalarındaki para transferleri ve silah ticareti gibi çok sayıda yasa dışı işin yapıldığı bir kuruluş olduğu söylenmektedir.

Oda 39, Kore gizli servisinin dünya çapında yasadışı faaliyetleri yönlendirdiği ve istihbarat depoladığı yer şeklinde olduğu iddiaları da mevcuttur. Ama asıl içinde ne olduğu hala bilinmemektedir.
Hakkında bu kadar teori bulunsa da gerçek; oda 39 dünyanın belki de dünyanın en yasak yeridir.
Kuzey Kore'nin En Gizli Kuruluşu 39. Oda Reviewed by Tarihi Gerçekler ve Komplo Teorileri on 08:19 Rating: 5

2 yorum:

 1. zaten kuzey koreye kapalı kutu derler. vize alması çok zormuş ve turist olarak gittiğinizde bir çok kısıtlama yapıyorlarmış. alper çelebi diye birinin blogunda okumuştum daha fazla merak eden olursa şuna göz atabilirler : http://www.celebialper.com/ulkeler/kuzey-kore/kuzey-kore-yalanlari.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam o kadar uzağa girmenize gerk yok sitemizde yazıyor kuzey kore ve nasıl kurulduğu :)
   http://www.tarihkomplo.com/2015/03/kuzey-kore-nasl-kuruldu.html

   Sil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.