Top Ad unit 728 × 90

Piramitlerin Gizemi

mısır

M.Ö. 2575-2468 yılları arasında Mısır' da yapılan, Dünyanın 7 harikasından olan ve günümüze kadar yıkılmadan ayakta kalmayı başaran, üç piramitten oluşan tek Mimari yapıdır. Mısır 'ın Giza havzasında bulunan piramitler yıllara meydan okumuş ve gizemli yapısıyla ilgi çekmeye devam etmektedir.
Piramitler den en ünlüsü Keops piramididir. Mısır firavunlarından biri olan Keops adına yapılmış bu devasa anıt mezar, dünyanın yaşayan yedi harikasından sadece biridir.
Gizemlerinin halen çözülemediği Piramitlerin yapımından tutun, günümüzün teknolojisinin bile çözemediği pek çok sırla birlikte, çözülemeyen gizli mesajlar bırakmıştır.

PiramitlerMısır inancına göre orta krallık döneminde, krallara (bunlara firavun denirdi) mezar olarak yaptırılmış ve içerisinde kralın mumyalanmış cesedi, değerli eşyaları, dönemin eşsiz sanat eserlerinin  ve özel eşyalarının bulunduğu devasa anıtsal yapılardır.
Piramitlerin yapımında, her biri 2,75 ton ağırlığında olmak üzere, yaklaşık 2,3 milyon adet taş  blokların kullanıldığı bilinmektedir. Taş blokların yerleştirilmesi için yaklaşık 200 bin kişinin çalıştırıldığı, 20-30 yıl içerisinde blokların birleştirilmek suretiyle piramitlerin tamamlandığı tahmin edilmekte, ancak kesin olarak hala Nasıl yapıldığı bilinmemektedir. Çünkü  Tonlarca ağırlıktaki  taş bloklar, taş ocaklarında kesilerek  kilometrelerce yol taşınarak ve aynı büyüklükteki taşların üst üste konularak piramitlerin nasıl oluşturulduğu günümüz şartlarında bile çözülememiştir. Bugün yapılan araştırmalarda, o kadar kişinin çalışmasıyla yaklaşık olarak 6 yüzyılda tamamlanabileceği öngörülen piramitler, sadece 20-30 yılda bitmiştir. İşte bu noktada pek çok teorisyen ve UFO bilimci, aslında piramitlerin uzaylıların yardımıyla yapıldığını iddia etmektedir.
Hala piramitlerin yapımı ile ilgili net bir açıklık getirilememiştir. Piramitlerin çevresinde yapılan araştırmalarda, çalışan kölelerin iskeletleri bulunmuş ve omurgalarında yapılan incelemede Omurgalarının aşırı yük nedeniyle baskıya maruz kaldığı tespit edilmiştir.
Piramitlerin başka bir Gizemi ise matematiksel hesaplardır. Piramitlerin taban yüzeyi anıtın yarısının iki katına bölündüğünde  pi (3,14)sayısını vermektedir.
Büyük piramit in dört yüzeyinin toplam yüz ölçümü, piramit in yüksekliğinin karesine eşittir.
Piramit in ilginçlikleri bitmemektedir. Büyük piramit, dünyanın kara kitlesinin denizler çıkardığımızı var sayarsak, dünyanın kara kitlesinin Merkezinde yer almaktadır. Merkezi Yani bir nevi Dünyanın merkezine kurulmuştur denebilir.
Piramitlerin bulunduğu Giza Vadisi' nin geçtiği boylam, dünyayı kütle olarak ikiye bölmektedir.
Keops, piramidinin yüksekliği dünya ve güneş arasındaki uzaklığın milyarda biridir.
Üç piramit, Pisagor üçgeni oluşturacak şekilde yerleştirilmiştir.
Piramitlerin içerisinde yazın serin kışın ise sıcaktır.
Piramitlerin tek ziyaret edilebilen kısmı, Keops' un oğlu Kefren için yapılan, Kefren piramidinin mezar odasıdır.
Piramitlerin bulunmasında ardından yapılan araştırmalarda, mumyalanmış firavunların mumyalarında radyoaktif madde tespit edilmiştir. Bu nedenle ilk Mumya bulunduğunda 11 arkeolog kansere yakalanarak vefat etmiştir. Bu nedenle Mumya laneti şeklinde bir şehir efsanesi de doğmuştur.
Piramitlerin
içerisinde radar ve telsiz gibi cihazlar çalışmamaktadır.
Ayrıca UFO teorisyenlerinin, en büyük dayanaklarından biri olarak piramit resimlerinde görülen, son yüzyıllarda bulunarak kullanılan bugünkü helikopter, denizaltı, uçak resimleri, piramitlerdeki hiyerogliflerde açıkça görülmektedir. O dönemdeki eski insanların, bu aygıtları nasıl çizdiklerine dair sır gizemini hala korumaktadır.
Piramitlerin, içerisine  çöp bırakıldığında ise şaşırtıcı bir şekilde, çöplerin kokmadığı kendiliğinden zamanla mumyalandığı görülmüştür.
Piramitlerin içerisinde yara bere veya sıyrıkların daha çabuk iyileştiği tespit edilmiştir. Ayrıca taze süt bırakıldığında, birkaç gün bozulmadan kaldığı ve daha sonra kendiliğinden yoğurda dönüştüğü görülmüştür.
Piramitler hangi firavun için yapıldıysa, Yılda iki kez o mezar odası güneş ışığı almaktadır. Firavun'un doğduğu gün de tahta çıktığı gün olmak üzere.
Hala pek çok akla hayale sığmayan sırlarının tespit edildiği piramitlerin bugün dahi net olarak nasıl yapıldığından tutun, bu ölçümlerin ve işlemlerin nasıl böyle kusursuz bir şekilde ölçüldüğüne dair açıklayıcı bir bilgi edinilememiştir.
Erich Von daniken gibi daha pek çok ünlü teorisyen piramitlerin uzaylılar tarafından insanlara yardım edilerek yaptırıldığını  İddia edilmektedir.
Piramitlerin Gizemi Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 12:01 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.