Top Ad unit 728 × 90

Türkiye'yi Neden Bölgede İstemiyorlar


Ortadoğu ve özellikle Suriye coğrafyasında yaşanan iç savaş ve güç çekişmesi nedeniyle dünyanın gözü şu an Suriye ve Irak topraklarında.
Bu bağlamda ülkemizin önemi oldukça öne çıkmaktadır. Yaşanan Rusya krizi, ardından IŞİD belası derken ülkemiz yoğun psikolojik saldırı altındadır.
Ayrıca ortaya bir de Irak'ta ki Musul'a gönderilen Türk askeri sorunu çıktı. Dünya üzerinde Irak topraklarında neredeyse tüm ülkelerin askerleri bulunmakta Türkiye hariç. Aklınıza gelen Amerika, Kanada, Fransa, İngiltere, Almanya gibi pek çok ülkenin asker ve casusları Irak topraklarında kol gezmekte iken 1 tabur Türk askerinden neden bu kadar rahatsızlık duyuyor?

Sebebi Tabiki Korku. Bilinçaltına yerleşen korku. Bilinçaltı kavramına bir bakarsak, farkında olmadan beyninizin içine işleyen yaşanmışlıklar diyebiliriz. Bu anlamda Avrupa'nın, batının, Rusya ve Çin'in derin yaraların mevcut Türklerden.
Pek çok Devlet atalarımızdan, Hunlardan tutun Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu'na kadar bizden çekmiş milletlerdir ve hala bilinçaltlarında yaşattığımız korkunun izleri mevcut.
Bu sebeptendir ki Bu sözde nedeni batı ve Rusya Çin blogu, ülkemizin bölgede güçlenmesinden ve gücünün artmasından rahatsızlık duymaktadır. Çünkü biliyorlar ki Musul ve Suriye'de Türk gücünün hissedilmesi, oradaki Mazlum halkların ülkemiz etrafında birleşip tekrar Osmanlı ruhunu oluşturmasından korkmaktadırlar.
Çünkü onlar İstanbul'un fethinden başlayıp üç cihanda Türklerin hükmetmesiyle artan Türk gücünden korkmaktadırlar.
Her ne kadar Son zamanlarda Osmanlı için hasta adam deseler de nasıl bir millet olduğumuzu Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda hepsi net bir şekilde gördüğü için hala Türklerden oldukça korkmaktadır bu Haçlı zihniyeti.
Bu nedenle Suriye'deki asıl istikrarı oluşturacak Tampon bölge, Musul'un modernize edilip korunması noktalarındaki Türkiye'nin girişimleri şiddette reddedilmektedir.
İşte burada IŞİD belasına parantez açalım. Rusya IŞİD'i bombalamak için bölge geldiğini bahane etse de IŞİD'i bombalamayıp onun yerine masum Türkmenlere Saldırdığını tüm dünya bilmekte. Tüm Akdeniz'de Dünyanın yarısının Askeri deniz gücü bulunmakta ve hepsinin amacının İŞİD'i yok etmek olduğu söylenmekte. Bu kadar askeri gücün sadece yarısı  IŞİD ile mücadele etse bugün IŞİD diye bir şey ortada kalmaz.
İşte bu nedenle güç odakları Amerika, Siyonizm, Çin, Rusya blogu ülkemizin gelişmesini ve aktif olmasını Kesinlikle istememekte ve her zaman dedikleri gibi Türkiye kurudukça sulanan, büyüdükçe budanan bir ağaç gibi davranılmalı teorisinin sürekli uygulamaya çalışmaktadırlar. Bu sebepten ne zaman Aktif olmaya çalışsak, PKK ve diğer belaları üstümüze salmaktadırlar. Son yaşanan Rusya krizi de buna örnek olmuştur. Şu an Rusya, PKK'ya destek vereceğini söylemekte ve desteklediği görülmektedir.
Bu sebepten ülke olarak Birlik olmalı ve Haçlı zihniyetine ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara seyirci kalmamalı ve emin adımlarla istikrar ve huzur için çalışmalıyız.

Türkiye'yi Neden Bölgede İstemiyorlar Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:36 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.