Top Ad unit 728 × 90

Vahşi Batının En Acımasız Kovboyu Billy The Kid

billy

Billy The Kid (1859-1881) adı Amerikan vahşi batıda özdeşleşmiş kanun kaçağıdır.
Yaşı kadar kişiyi elleriyle boğarak öldürdüğü söylenir. Çok iyi silah kullandığı, Hızına kimsenin yetişemediği bir çete reisi olarak Amerikan tarihine ve dünya popüler tarihine geçmiş, hakkında pek çok film çevrilmiştir.
Billy The Kit, New York'un Manhattan bölgesinde İrlandalı bir Katolik ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Zor bir çocukluğun ardından, New Mexico eyaletine gider. Burada Bölge savaşları adı verilen savaşlar 1876 lı yıllarda yaşanmaya başlar. Bölgenin ileri gelen sahipleri arasında çıkan çatışmalarda pek çok kişi kanlı çarpışmalar da hayatını kaybeder. Billy The Kid burada bir bölge reisinin himayesine girerek önce onun adına çatışmalara katılır ve çevresinde arkadaşlarıyla çete hayatı sürerek haydutluk yapar. Çatışmaların bitmesi için Vali, Hatta Amerikan başkanı devreye girer ve hükümeti uğraştırırlar.
Diğer bir adı Mccarthy olan Billy The Kit burada Vali tarafından tanıklık Anlaşmasıyla mahkemeye çıkarılır. İddiaya göre Savcı anlaşmayı bozar ve Billy The Kit'i hapse mahkum eder. Billy The Kit hapisten kaçar ve Çetesiyla haydutluk faaliyetlerini devam eder. Bu süreçte yakalanır ve tutuklanır. İdam cezasına çarptırılır. Ardından idam edilmeden bir gün önce başındaki görevlileri öldürüp tekrar Firar ederek çetesine tekrar katılır.
Billy The Kit'i efsane haline geri gelince kanun kaçağı olarak faaliyetlere göze batmaya başlayınca Şerif Full tarafından Smith Wesson tabancayla 21 yaşında öldürülür. İddiaya göre Billy The Kit Karanlıkta ve yalnızken öldürülmüştür.
Billy The Kit Amerikan popüler tarihinde oldukça önemli bir kişiliktir. Redkit'in hikayelerinde adı geçmiştir. Ayrıca pek çok sinema filmine konu olmuş, karakter olarak esinlenilmiştir(Yeşil yoldaki piskopat gibi)
Billy The Kit genç Yaşına rağmen acımasızlıklarıyla ve yaptıklarıyla tarihi geçmiştir. Bazı Tarihçilere göre aslında çok iyi bir çocuk olduğu, öldürdüğü kişilerin çoğunu çatışmalarda kendini Nefsi Müdafaa için öldürdüğünü, tutuklanması sebebi de haydutluk yaptığı, Aslında iyi bir kişilik olduğu iddia edilmiştir.
Geçtiğimiz günlerde Billy The Kid'in ortaya çıkan bir fotoğraf için Milyonlarca dolar paha biçilmektedir

Vahşi Batının En Acımasız Kovboyu Billy The Kid Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:32 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.