Top Ad unit 728 × 90

Yakuza Nedir Japon Mafyası Yakuza

japon

Yakuza denince akla Hollywood filmleri Japon mafyası gelebilir. Özellikle Rusya'nın çöküşünün ardından Hollywood sinemasının rakip olarak ve düşman olarak belirledi. Yakuza Aslında filmlerden öte Japonya'nın bir gerçeğidir.
Yakuza temel anlamda Japon mafyası olan yeraltı örgütüdür. Ancak diğer mafyalardan farklı olarak yer altına inmelerine gerek yoktur. Çünkü yakuza sürekli devlet ile iç içedir. Yakuzanın temel görevi Devleti her şeyden üstün tutmaktır. Japon Devleti, özellikle polis ve bürokratlarla oldukça iyi ilişkilere sahip olan Yakuzalar, bir piramit şeklinde örgütlenmiştir.

Yakuza var tam bir aile mafyasıdır denebilir. En alttan üste piramit şeklinde örgütlenen Yakuza üyeleri sokaklardan aşırı sağcı ve milliyetçi gençlerden seçilir.
Bu seçilen üyeler daha sonra geleneklere uygun (gelenek deyince geleneksel Japon kültürü ve markalaşan Yakuza geleneği olmaktadır) şekilde faaliyet göstermeye başlar.
Yakuzalar, dövmeleri siyah takım elbise, beyaz gömlek, tıraşlı yüzler ve siyah gözlükleri ile dikkat çekicidirler.

Yakuzalar öncelikli amaçları devlet olduğu için bölgedeki esnaflardan kendi adlarına haraç toplarlar, bu haraçları vermeyen esnaf ve İşadamları daha sonra polis tarafından sorgulanır ve bu haraç verilene kadar baskılar devam eder. Yakuza ve haraç Artık Japonya'nın kültürü olmuştur denebilir.
Ayrıca Yakuzanın Pakistan,İran, Afganistan, Çin gibi ülkelerden uyuşturucu trafiği yönettiği, üyelerinin açıktan uyuşturucu sattığı söylenmektedir. Bir başka gelir kaynakları ise Brezilya, Çin, Tayland gibi ülkelerden getirdikleri hayat kadınlarını seks partilerinde, Japonyaya  gelen turistleri eğlendirme için partiler  verilir.
Yakuzaların en büyük gelir kaynakları bunlar olduğu söylenmektedir ve bu faaliyetlerin devlet tarafından bilindiği ve ses çıkartmadığı iddia edilmektedir. Çünkü Yakuzaların Devletin her kademesinde yakın ilişkileri mevcuttur.
Yakuzaların en dikkat çeken özellikleri değişik dövmeleri ve eğer bir hata yaparlarsa Serçe parmaklarının ceza olarak kesilmesidir.
Yakuza Ayrıca toplum ve sokaklarda genel asayişi sağlayıp, saygılı bir şekilde haddini aşmadan gerçek suçluları polise teslim etmeleri, gibi özellikleri de mevcuttur. Yakuzaların en ücra Sokak başlarından Tokyo'daki büyük şirketlere kadar pek çok yerde etkisi mevcuttur. Çok büyük devasa şirketlere sahip oldukları bilinmektedir.
Isminin anlamı Japonca 893 sayılarının yan yana yazılıp okunmasından gelmektedir. Bu da eski bir Japon iskambil oyunundan esinlenilmiştir.
Yakuzalar dünyanın en tehlikeli ve en geleneksel mafyalarının biridir. Hala oluşumları devam etmekte olup iddialara göre dünya uyuşturucu trafiğinin çoğunu yönetmektedirler.
Yakuza Nedir Japon Mafyası Yakuza Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 16:30 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.