Top Ad unit 728 × 90

Enerji İçecekleri Neden Bu Kadar Reklam Veriyor Hangi Amaca Hizmet Ediyorlar

içeceği

Bildiğiniz üzere piyasada pek çok enerji içeceği satılmakta ve bunlar meşru olarak piyasada bulunmaktadır.
Üzerinde zararlı ibaresi Ayrıca 18 yaşından küçüklerin içmesi, diyabet sorunları yaşayanların tüketmesi vesaire zarardır olduğu ibareleri bulunan enerji içeceklerinin sağlığa zararlı olduğunu pek çok otorite ortaya koymaktadır. Özellikle alkol ile karıştırılarak tüketilen bu içecek  alkol ile karıştırıldığında daha zararlı hale gelmektedir.

Sağlığa zararlı konusundan ziyade enerji içeceğinin neden bu kadar çok reklam yaptığı hadisesine değinmek istiyorum. Formula 1 takımlarından tutun uzaydaki uyduya kadar pek çok alanda enerji içecekleri büyük reklamlar vermektedir.
Bırakın Formula 1, daha düşük alanlarda bile büyük firmalar reklam konusunda rekabet edemezken Bu enerji içeceği firmaları neden bu alanda oldukça Etkin? Formula 1 de büyük otomobil markaları Bile reklam ve takım alamazken, enerji içecekleri çok mu büyük paralar kazanıyor da böylesi reklamlar yapabiliyor.
Evet acaba çok mu tüketiliyor ve enerji içecekleri. Yani çevremize bakarsak o kadar da tüketildiği söylenemez Bu enerji içeceklerinin. Ancak tanıtım yaptıkları araçların son model oluşu, Ayrıca çok büyük reklamlar vermeleri çok mu kazanıyor ki sorusunu akla getiriyor. Tahminimizce bu kadar satış yapmadıkları halde bu destek nereden geliyor, ya da hangi amaca hizmet etmektedir. Bu enerji içeceklerinin Kafein içerdiği bilinmektedir. Ayrıca yapılışının boğa spermi kullanılarak yapıldığı iddiaları, internet videolarında mevcuttur. Doğruluğu tartışılırsa da sağlığa zararlı olduğu bilinmektedir. Bağımlılık yaptığına dair bir kanıt yoktur ancak kola gibi bu enerji içecekleri de dünya piyasasına hakim olup, üst akıllara hizmet mi etmek hedefleniyor acaba.

Enerji İçecekleri Neden Bu Kadar Reklam Veriyor Hangi Amaca Hizmet Ediyorlar Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:45 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.