Top Ad unit 728 × 90

Lozan Antlaşması'nda Musul İle İlgili Gizli Madde mi Var

kerkük

Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti,1923 yılında Yüz senelik olarak belirlenerek imzalanan Lozan Anlaşması ile bağımsızlığımız ile birlikte çeşitli haklar kazanılmış ve bugünkü sınırlarımız çizilmiştir. Son günlerde ortaya çıkan olaylar bu anlaşmayı tekrar gündeme getirmektedir.

Musul'da bulunan Türk askerinin bölgede istenmemesi, sürekli rahatsızlık duyulması üzerine,Lozan ve Ankara anlaşmalarının içeriğinde,Musul ile ilgili gizli bir maddenin olup olmadığı tartışmaları ortaya çıkmıştır. Bu Tartışmaya göre,yapılan Lozan ve Ankara anlaşmalarının içeriğinde,
Irak'ın Toprak bütünlüğünün bozulması durumunda, Musul ve Kerkük'ün Türkiye topraklarına katılacağı hakkında gizli bir maddenin bulunduğu ve bu maddeye göre Musul ve Kerkük' ün yeni Türkiye sınırları içerisinde bulunacağı iddiası konuşulmaktadır.
Musul ve Kerkük Hep hedef oldu
Geçtiğimiz günlerde Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi lideri
 Barzani'nin geçen sene yaptığı bağımsızlık açıklaması ve bu bağımsızlık açıklamasını tekrarlaması, artan terör olaylarıyla birlikte, Türk askerinin bölgedeki rahatsızlığının artması, akıllara acaba sorusunu getirmektedir. Lozan ve Ankara anlaşmalarının içeriğinde yaptığımız araştırmalar sırasında, net bir gizli maddeye ulaşamadık, ancak bir kısım tarihçi ve teorisyenin yaptığı açıklamalarda, böyle bir maddenin gerçekten var olduğunu, bu nedenle Güneydoğu ve Kuzey Irak bölgesinde yaptığımız faaliyetlerimizden dolayı,büyük güç odaklarının rahatsız olduğu şeklinde açıklamalar yapılmaktadır.
Böyle bir maddenin var olması durumunda, yakın bir gelecekte Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından, Kuzey Irak bölgesinde devlet kuracak ve bu durumda, Irak'ın Toprak bütünlüğünün bozulmuş olmasıyla birlikte Musul ve Kerkük'ün, Türk topraklarına katılması gerçekleşecektir. Bu olay gerçekleşir mi, bunu da Önümüzdeki günler gösterecek.

Lozan Antlaşması'nda Musul İle İlgili Gizli Madde mi Var Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 13:29 Rating: 5
loading...

2 yorum:

  1. Bunu yazanın bir cahil olduğunu düşünüyorum. İlk olarak; Lozan Antlaşması 100 yıllık bir anlaşma değildi. Dogmatik düşüncelerle gelmeyin.

    YanıtlaSil
  2. dogru soyluyorsun kardes.herhangi bir bitis tarihi belirtilmemistir.

    YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.