Top Ad unit 728 × 90

Meksika Kartelleri

mafya

Özellikle son yıllarda Meksika denince uyuşturucu ile anılan bir ülke akla gelmektedir. Meksika'nın kanayan yarası olan uyuşturucu ticareti, Meksika mafyası Meksika kartelleri adı verilen oluşumların eseridir.
Meksika kartelleri uyuşturucu ve insan ticareti sayesinde oldukça büyük rakamlar kazanan uyuşturucu için yapamayacakları şey olmayan çetelerdir. Bu karteller aile şeklinde örgütlenip özellikle Amerika'da uyuşturucu ticareti yapan oluşumlardır. Meksika ordusunun ve Amerika'nın yoğun bir şekilde mücadele ettiği kartellerin elinde bulundurduğu para milyar dolarlarla ifade edilmektedir.

Amerika'nın baskısı da özellikle ülke içinde devlet ile kartellar arasında oldukça büyük savaşlar yaşanmaktadır. Sık sık dünya basınına yansıyan bu savaşlar ve çatışmalar nedeniyle pek çok kişi hayatını kaybetmiştir. Bu nedenle  Meksika kartelleri denince akla toplu infazlar, ağaç testeresiyle kafa kesmeler ve aşırılıklar akla gelmektedir. Kısacası Meksika kartelleri uyuşturucu için babasını bile Keser diyebiliriz.

Pekçok mafya babasının ve Kartel üyesinin yakalanmasına rağmen, ülkeler bu ticareti bitirebilmiş değildir ve oldukça yoğun mücadele edilmektedir.

Meksika Kartelleri Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:25 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.