Top Ad unit 728 × 90

Samuraylar Kimdir

japon

Samuraylar, Japonya'da 10-18 yüzyıl arasında faaliyet gösteren Savaşçılara verilen isimdir. Samuraylar, daimyo adı verilen Toprak ağalarının Savaşçıları olarak hizmet etmişlerdir. Kendilerine ait müthiş bir felsefe ve inanç üzerine kurulu bir eğitimin ardından oluşturulan Savaşçılardır.
Haydar dinlendiğini nasıl aksine oldukça en entelektüel ve İlim irfan sahibi insanlar de kendilerine ait belirli sistemleri olan, gelenek ve geçmişlerine bağlı savaşçılardır.

Bu savaşçıların kendilerine göre maddeleri olup hocalarını ve ustalarını utandıran bir hareket yaptıklarında veyahut Savaşı kaybettiklerinde (Seppuku) harakiri adı verilen intihar yöntemini seçerlerdi. Bu intihar özel bir törenle ustaların eşliğinde, kısa kılıcı karınlarına saplayıp v harfi şeklinde keserek intihar ederlerdi, Samurayların intihar etmeleri onların son görevi olarak görülüyordu.
Samuraylar, 16. yüzyıldan itibaren, Japonya'nın birleştirilmesi ve birliğin sağlanmasının ardından çok aristokrat olanlar hariç yok olmaya başlamış, İmparatorun batılılaşma çalışmaları çerçevesinde 1870 yıllarında tamamen sonlandırılmıştır.
Çok yüksek seviyede dövüş sanatları konusunda uzman olan Samuraylar özellikle kılıç kullanma konusunda çok Usta kişilerdir. Kılıçlarının saç telini bile kestiği söylenir.
Samuraylar Kimdir Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:45 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.