Top Ad unit 728 × 90

Tarihin En Kanlı Toplu İntiharı Jonestown Katliamı: Toplu İntihar mı Deney mi

jones

1978 yılında Güney Amerika'nın, Guyana ülkesinde bulunan Jonestown kasabasında, 911 kişinin aynı anda toplu olarak intihar ettiği haberi bütün dünyada büyük ses getirmiştir.
1931 yılında Indiana' da doğan Jim Jones, eğitimini tamamladıktan sonra, kendisine bir kilise kurarak Halkın Tapınağı  adı altında bir tarikat kurar. Vaizleri sırasında, siyah ve beyazların eşit olduğu ve aynı haklara sahip olduğu görüşüyle bir çok zenci tarikate üye olur.
Jim Jones, çok yüksek inandırıcı hitap gücü sayesinde, kapalı kapılar ardında tarikat üyelerine verdiği vaizler sırasında, insanları etkisi altına alma kabiliyetiyle, müritleri onun insanüstü bir ilah olduğuna inanılmaya başlamıştır.

Kaliforniya' da faaliyet gösteren kilisede, yapılan bağışlar ve artan mürit sayısıyla oldukça büyük paralar kazanarak küçük bir servetin sahibi olur. İnsanları etkileyerek sahte Cennet sunan Jones oldukça popüler bir insan haline gelmiş ve medya tarafından çok sıkı takibe alınmıştır.
1977 yılında müritleriyle birlikte,  Guyana' ya giderek gözden uzak bir hayat kurarak, medyanın ve halkın ilgisinden uzak kalma fikrini hayata geçirir.  Ormanın içinde Jonestown adını verdiği Müridlerinden oluşan kendi kasabasını kurarak vaizlerine devam eder, Müritleriyle sürekli toplu intihar provaları düzenleyerek, toplu ölümün kutsal sayılacağına dair onlara telkinlerde bulunur.
Bu arada Özellikle cumhuriyetçi kesimden tepki alan Jones'un, tarikat üyelerine karşı, insan hakları ihlalinin yapılıp yapılmadığının tespiti için senatör ve basın ekibi gönderilir. Ekibin bölgeye gelmesiyle işler Sarpa sarmış ve birkaç kişinin "buradan ayrılmak istiyoruz" demesinin ardından, heyetle birlikte ayrılmak isteyenler uçağa binmek üzereyken, silahlı kişilerce ateş açılması üzerine, beş kişi hayatını kaybetmiştir. Bunun üzerine çok sayıda medya ve güvenlik gücü bölgeye gittiğinde büyük bir şokla karşılaşırlar. Jim Jones ve Müridlerinden oluşan yaklaşık 911 kişi, siyanür içerek toplu halde intihar etmiştir.
Olayın ardından yapılan araştırmalarda, Jim Jones' un toplu intihar sırasında kendini silahla vurarak intihar ettiği tespit edilmiştir. İncelemeler sırasında ortaya çıkan belgelere göre Jim Jones' un toplu intihardan önce megafonlarla büyük bir seans düzenlediği, Müridlerine sahte Cennet vaat ederek onları intihara sürüklediğine dair ses kaydı bulunmuştur.
Tarihe büyük bir katliam olarak geçen bu olay hakkında çok sayıda teori mevcuttur.
Jim Jones un babası k.k.k üyesidir Ayrıca Jim Jones un CIA tarafından yetiştirildiği vesileyle çok sıkı Bağları olduğu iddia edilmiştir.
CIA tarafından zengin edildiği ve özellikle CIA'ın meşhur Mega Ultra projesi için Jim Jones un müritlerinin kullanıldığı söylenmektedir. Jonestown kasabasında, Mega Ultra projesi uygulanmış ve bu kapsamda yaklaşık 200 bin kişilik şehir Uyuşturucu bağımlısı yapılıp üzerilerinde zihin kontrol deneyleri uygulandığı söylenmiştir.
Yine İddia odur ki Mk Ultra projesi aşamalarından biri olan intihara zorlanma ve toplu intihar etme deneyi, Jonestown kasabasında gerçekleştirilmiş ve bu olay sonunda 911 kişi ölmüştür. Olayın ardından iddialar devam etmekte, aslında rahip Jim Jones' un ölmediği söylenmektedir.
Oğlu tarafından yapılan açıklamaya göre babasının, LSD, amfetamin gibi pek çok uyuşturucu madde kullandığı ve ağır bir uyuşturucu müptelası olduğu söylenmektedir. Ayrıca gizli seks eğlenceleri yaptığı erkekler dahil pek çok kişiyle ilişkiye girdiği İnsanların onu insan üstü bir varlık gibi gördükleri ifade edilmiştir.
Her ne kadar iddialar bitmese de sahte cennet vaadi yüzünden yüzlerce kişinin hayatını sonlandırması olayı, tarihin karanlık sayfalarından birine geçmiştir.
Tarihin En Kanlı Toplu İntiharı Jonestown Katliamı: Toplu İntihar mı Deney mi Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 09:18 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.