Top Ad unit 728 × 90

Tarihin En Ünlü Katillerinden Karındeşen Jack Kimdir Karındeşen Jack Efsanesi


Yaklaşık olarak, 120 yıl kadar önce Londra'nın kenar mahallelerinden olan White çevresinde inanılmaz korkunç cinayetler işlendi.
Karındeşen Jack ismiyle işlendiği iddia edilen bu cinayetlerin hepsi hala Araştırma konusu olmaya devam etmektedir.

Karındeşen Jack in işlediği cinayetlerin tamamı hayat kadınlarından olmuştur. Cinayetlerin genelde sabah vakti işlendiği,  uyguladığı yönteminin ise önce kurbanların boğazı kesiliyor, ardından karın ve cinsel organlarının deşildiği ve bazı organlarının ise dışarı çıkmış şekilde olduğu görülüyordu.
İngiliz polisi, halk arasında efsane haline gelen bu cinayetleri bulup aydınlatmak için oldukça yoğun çaba sarf etmiş, ancak 1900-1888 yılları arasında işlenen cinayetlerin asıl katiline hiçbir zaman ulaşılamamıştır. Polisin elinde bulunan tek kanıt ise kurbanın yanında bulunan bir şal olmuş, görgü tanıklarından alınan bilgilerde ise uzun paltolu kasketli bir Katilin varlığından söz edilmiştir. Özellikle Mary isimli bir kadının öldürülmesinin ardından halkın içine büyük bir korku çökmüştür.
Karındeşen Jack, olarak bilinen katilin, kaç cinayet işledi tam olarak bilinmemekle beraber, kurbanlar arasında bulunan 5 cinayetin, aynı kişi tarafından işlendiği Kesin olmamakla birlikte kanıtlanmış, işlenen cinayetler Karındeşen Jack'e mal edilmiştir.
Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde, çok iyi bıçak kullanıldığının tespit edilmesi üzerine katilin Kasap veya Cerrah olabileceğinden şüphe denilmiştir.
Karındeşen Jack, ismi kullanılarak, gazetelere ve polislere çok sayıda mektup gelmiş, ancak mektup yazan kişiler arasında, cinayetlerin işlenişini ayrıntılı olarak söz eden bir kişinin mektupları incelendiğinde, kendisi hakkında çıkan Haberlere çok güldüğünü, yakalanmadığını yakalanamayacağını, oyunlarının devam edeceğini yönünde  mektuplarla polislere tehdit niteliğinde uyarmıştır.
Kendisinden oldukça bahseden kişinin, mektuplarından yola çıkan polisler, Karındeşen Jack olarak bilinen katilin eğitim Seviyesi düşük biri olduğuna kanaat getirmişler.
Karındeşen Jack, adıyla pek çok Avrupa ve dünya krallarına, padişahlarına ölüm tehditleri yapılmıştır. Hatta bu ölüm tehditlerinden biri de Osmanlı İmparatoru II. Abdülhamid' e yapılmış, Karındeşen Jack imzalı ölüm tehditli mektup, Londra Büyükelçisi olan Abdülhak Hamit Tarhan'a iletmiştir.
Günümüzde hala karındeşen Jack in kim olduğu ile ilgili araştırmalar sürmektedir. 2014 yılında Bir DNA uzmanı tarafından yapılan incelemeye gör Karındeşen Jack' in Polonya'ya uyruklu Aaron Kominski olduğunu dünyaya duyurmuş, şüpheye yer kalmadığını kendi incelemesi sonucu söylemiştir.
Karındeşen Jack' in aralarında İngiltere prenslerinden biri olduğu  ya da profösörler ve İngiliz sanatçılarından biri olduğu şeklinde pek çok Komplo Teorisi üretilmiş, popüler kültürün önemli konusu olmuştur.
Karındeşen Jack, İngilizler tarafından ise Jack tre Ripper adıyla söylenir. Efsanesi hakkında pek çok film çekilip kitaplar yazılmış, hatta kendisinden sonra işlenen cinayetlerin bir çoğu ondan esinlenerek işlenmiş denilebilir.
Tarihin En Ünlü Katillerinden Karındeşen Jack Kimdir Karındeşen Jack Efsanesi Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:16 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.