Top Ad unit 728 × 90

Dondurulan İnsanlar Cryonics Projesi

PROJESİ

Cryonics projesi tıbben ölen insanların dondurularak yıllar sonra tıbbın ilerlemesiyle hastalıkların çözümleneceği bir zamanda diriltmesini amaçlayan bir programdır.

Bilim kurgu filmlerinden sıkça gördüğümüz (özellikle Vanilla Sky) insanların kendini dondurması fikri gerçekten şu an uygulanmakta ve Bu proje satışa sunulmaktadır. En ünlü Yeniden dirilme projesi Alcor şirketi tarafından yapılan Bu işlem maliyetli bir iş olmasına karşın yeniden dirileceğine inanan insan sayısı bu programda 200 ün üzerindedir.

Cryonics projesi ilk kez fikir olarak Benjamin Franklin mektupları gösterilmektedir. Franklin dönemin bilim adamlarını bedenin dondurulması fikrini öne süren bir mektup yazdığı bilinmektedir. Ardından ilk kez Jones isimli yazarın 1930 tarihli romanında insanların doldurulmasından bahsetmektedir. Ardından 1960larda fizikçi Robert Ettingar ölümsüzlük ile ilgili yazdığı kitabında Cryonics terimini ortaya çıkarmıştır.
Bu terimin ortaya çıkmasının ardından bilim adamları dondurulmuş insanlar hakkında çalışmalara başlamış ve 1965 te ilk kez akciğer kanserinden ölen Amerikalı ünlü psikolog James Bedford Bu proje dahilinde dondurulmuştur.

Öldükten sonra dondurulmuştur çünkü yasa gereği bir insanın klinikte öldürülmesi yasak olduğu için işin muhakkak ölümden sonra yapılması gerek mektedir. Bu işlemle ilgili yok 15 dakikada öldükten sonra ruhta bedenle beraber donar şeklinde uçuk varsayımlar olsa da kesinliği kanıtlanmaktadır.
Cryonics projesi 1970 lerde oldukça popüler olmuş, Ancak altı sene sonra dondurulan ilk insanların cesetlerinin çürüdüğü ortaya çıkmıştır. Sadece James Bedford'un cesedi kurtulabilmiştir.
Bunun üzerine bilim insanları daha geniş çaplı araştırmalar yapmış ve sıvı nitrojen uygulanması tekniği kullanılmıştır. Ardından gliserin enjekte edilmesi, kanın çekilmesi gibi yöntemler geliştirilmiş, Günümüzde ise organ nakillerinde kullanmadan camlaştırma teknolojisinin uygulandığı söylenmektedir.
Şu an Bu proje dahilinde İki yüzün üzerinde insanın dondurulduğu bilinmektedir. Ancak firmanın konsepti gereği isimlerin açıklanması istemediğinden dolayı net bir bilgi bulunmamaktadır. Buna karşın Binin üzerinde kişinin öldükten sonra dondurma üzere anlaşma imzaladı söylenmektedir.
Türkiye'de ise Çerkez Ethem'in yeğeni Güner Kurbanın Bu projede yer aldığı kendi açıklaması ile ortaya çıkmıştır.
Cryonics projesi temel olarak kişi öldükten sonra dondurulur ve sonraki yüzyıllarda teknoloji ilerlediğinde tekrar hafızası kaybolmadan çözülür ve yaşamına devam edebilir hatta istediği yaşta bile döneceği söylenmektedir. Tabii resmi olarak kanıtlanmasa da bunun böyle olabileceği bir varsayımdır. Cryonics projesinin başarısının en önemli terzi ise 1992 de Amerikalı bir bilim adamının köpek Miles'i yaşarken öldürüp dondurması ve 70 dakika sonra tekrar canlandırması ve köpeğin hiçbir özelliğinin bozulmamasına dayanmaktadır.
Pek çok ismi açıklanmayan zengin ve ünlünün Bu projede kendine dondurduğu, Walt Disney ile Mareşal Tito'nun Bu proje ile ilgili bilgi ve belge istedi söylenmektedir.
Yeniden kendini dondurma işlemi kendini donduran ve donmuş ortamlarda yaşayabilen canlılardan, özellikle kurbağalardan esinlenilmiş, kış uykusuna yatan hayvanlar taklit edilmeye çalışılmış ve bu anlamda Cryonics projesinin ileri zamanda uzay yolculuklarında dahil kullanılabilecek bir proje olduğunu ve bu bağlamda çalışmalarını hızlandırdığı söylenmektedir.


Bu proje teknik açıdan oldukça karmaşık olup ilk başlarda dolapta et dondurur gibi insan bedeni dondurulmuş, ancak yukarıda da belirttiğim gibi ilk deneklerin vücutları bozulmuştur. Ardından pek çok bilimsel teknik geliştirilmiş ve bu konuda uzman olmadığım için yine girmeyeceğim ancak kanın damardan çekilmesi, vücudun buz kalıplarında dondurulması ve sıvı nitrojen tüplerinde bekletme gibi bir dizi bilimsel fonksiyon ile işlem Bu projeye katılan kişiler de uygulanmaktadır.
Günümüzde Cryonics çalışmalarının bir umut tacirliği, bilimsel bir kandırma yöntemi olduğu iddia edilmektedir. Ölmek istemeyen! bir kısım zengin bu yolla kandırıldığı, insanlığın Bu şekil bir yöntemi uygulayamayacağı pek çok kişi tarafından dile getirilmektedir.
Işin dini boyutu konusuna çok uzman olmadığım için girmeyeceğim ama gerçek  insan Doğar ve ölür. Ölüm Allah'ın emridir ve beden dondurulsa da ruhu nasıl dondurup muhafaza edecekleri büyük bir muamma. Yani bu işin baştan yanlış olduğu mantıken söylenebilir. Ancak bu projeye inanan insanlar oldukça fazla olup sayıları Günden güne artmaktadır.

Dondurulan İnsanlar Cryonics Projesi Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:09 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.