Top Ad unit 728 × 90

Ejderhalar Gerçekten Yaşadımı Ejderha Efsanesi

y

Ejderhalar, yarasa kanatlı, dikenli, büyük gövdeli, ağzından ateşler saçan korkunç dişleri olan büyük hayvanlar olarak çoğunlukla mitolojik tasvir edilmiş yaratıklardır.

Ejderhalar Gerçekten Yaşadı mı

Neredeyse dünyanın tüm efsanelerinde adı geçen Ejderhalar gerçekten yaşayıp yaşamadığı büyük bir merak konusu. Çünkü çoğu tarihçi ve arkeolog ejderhaların gerçekten yaşadığına inanmakta, olayın efsanelerden daha büyük boyutlarda olduğunu söylemektedirler. Pek çok bölgede bulunan iskeletlere göre çıkan fosillerin ejderhaların gerçekten yaşadığını doğruladığını inananların sayısı az değil.
Gelelim ejderha efsanesine. Ejderhalar Uzakdoğu'da pek çok efsanede yer almaktadır. Batıda ise aynı şekilde  özellikleri Britanya'da Ejderhalar değerli bir simge olarak kullanılmaktadır. Batıdaki Ejderha korkunç, ağzından Ateş saçan, sürekli hazine koruyan, altınları çok seven ve kötülük olarak çağrıştırırken,  doğudaki Ejderhalar iyi kalpli, bilge iyilik ve Uğur getiren genellikle kanatsız yaratıklardır.

Ejderha Nedir

Ejderhaların genel özellikleri büyük kanatlı ve kanatsız mağaralarda yaşayan, genellikle hazineleri çok seven ve hazine koruyan canlılar olarak geçmektedir. Batıda Dragon olarak adlandırılan ejderha  Dragon (Eski Yunancada büyük yılan anlamına gelmektedir)  pek çok  klan ve topluluğun simgesi olmuştur. Kont Drakula adı da buradan gelmektedir. Batıdaki efsaneler de sürekli ejderhalarla Savaşıp sonunda öldürülürken, doğudaki Ejderhalar ise genellikle Bilge Ejderhalar ve yol gösterici yaratıklar olarak anlatılmaktadır. Uzakdoğu'da çok ülkenin bölgenin sembolü durumundadır.
Bir Ejderha Vuruldu haberi geçtiğimiz yıllarda ortaya atıldı bu resim ancak fake olduğu ortaya çıktı

Özellikle İnternet ortamında oldukça sık yanıltmacaların olduğu ejderha olayı, pek çok yerde ejderha vuruldu şeklinde resimler, videolar şeklinde ortaya çıkmıştır. Ancak doğruluğu hiçbir şekilde kesinleşmemiştir. Ejderha ile ilgili uzunca araştırmalar yapılmış ve hatta Ejderha için bilim dalı bile kurulmuştur.

Ejderhalar Türk mitolojisinde Evren adıyla geçmektedir ve kötü niyetli olan bu yaratıklar, kaos ve ölüm ile anılır.
Bir grup bilim insanı ejderhaların sadece efsanelerden ibaret olduğunu, ortaya çıkan iskeletlerin dinazor iskeleti olduğunu ve gerçekten var olmadığını kanıtlamaya çalışmaktadır. Ancak ejderhanın varlığına inananlar ise bu canlıların gerçekten yaşadığını, çünkü önceki yüzyıllarda çok net bir şekilde çizimlerininin yapıldığı, tasvir edildiği ve detaylandırıldığı üzerinde durmaktadırlar. Ejderhaların gerçekten ağzından Ateş saçan büyük sürüngenler oldukları ve zamanla insanlar tarafından avlanarak öldürüldükleri ve soylarının tükendiği iddia edilmektedir. Hatta son ejderhanın 1900'lü yıllarda Rusya'da bir hayvanat bahçesinde öldüğü ve soyunun tükendiğini iddia edenler de bulunmaktadır.

Ejderhaların gerçekten var olup olmadığı hala tartışma konusu olup gerçekten kesin olarak bilinen ejderha yani Komodo ejderidir. Komodo ejderi sürüngen bir hayvan olup oldukça büyük boyutlara ulaşabilen hayvandır. Son derecede tehlikelidir.
Ejderhalar Gerçekten Yaşadımı Ejderha Efsanesi Reviewed by Tarihi Gerçekler ve Komplo Teorileri on 08:17 Rating: 5

7 yorum:

 1. merhaba arkadaşlar denizlinin çıtak diye bir köyü var ve ben o köyde doğdum babbannem min amcası gençken dağa susam sermeye gitmiş ve kayalıkların arasından bir yaratık çıkmuş ve üstündcen uçmuş bizim orada buna EVREN diyolar evren yılanın en büyümüş gelişmiş halidir acaba bu o EVREN olabilirmi VE HALA GÜNÜMÜZDE ORADA DURUYOR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evren türk mitolojilerinde ejderha olarak geçiyor ejderha olması muhtemel olmakla birlikte kesin bir sonuç veremem

   Sil
 2. Ejderha yoksa Kur'an da neden geçiyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İhsan bey Dini konularda cevap verecek kadar kendimizi yetgin görmüyoruz ancak ufak bir araştırma yaptık ve Kuran da geçen ejderha kısmının aslında yalnış yorumlanıyor olabileceği ve bunu büyük bir yılan mı yoksa ejderha mı olduğu konusunda ikilem olduğu yazmakta bazı yerlerde
   açıklayıcı olması açısında bu linke bakabilirsiniz
   https://sorularlaislamiyet.com/kuranda-oldugu-iddia-edilen-celiskilere-nasil-cevap-verilebilir

   Sil
  2. bence haklısın ama bir çok efsanede keçdiyi halde henüz bir kanıt bulanamadı. ama bu yok
   demek değildir

   Sil
 3. Bence gerçektir yoksa bir insan nasıl sadece hayal ederek böyle bir yaratık çizebilirki.

  YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.