Top Ad unit 728 × 90

İyi ki Yaşamıyor Dedirten Soyu Tükenmiş En Tehlikeli Canlılar

tehlikeli

Dünya üzerinde pek çok canlı yaşamış ve soyu tükenmiştir. Bu zaman içerisinde bazı yaşayan hayvanlar var ki iyi ki yaşamıyor dedirtecek cinsten tehlikeli canlılar. İşte bunlardan en tehlikeli ve vahşilerini sizin için Araştırdık

Mağara aslanı Avrupa Aslanı
Avrupa'da yaklaşık 10 bin yıl önce yaşadığı tahmin edilen Avrasya aslanı olarak da bilinen bu Aslan türü, günümüzde yaşayan aslanlardan yüzde on daha iri olduğu bulunan Fosillerde görünmektedir vahşi bir aslan türüdür. Son üyelerinin Balkanlarda yaşadığı tahmin edilen Avrupa aslanı bilinen en tehlikeli türlerden biridir.

Tyrannosaurus Rex
T-rex özellikle dinazor filmlerinin en popüler olan en meşhur ve en korkunç dinazorlarından biridir. Hakkında pek çok araştırma yapılan T-rexin 150 milyon yıl önce Jura döneminde yaşadığı ve en son 65 milyon yıl önce soyunun tükendiği söylenmektedir. Oldukça büyük bir etobur olan T-rexin bir kerede 250 kilo eti ısırdığı, fosillerinde ve dişlerinde yapılan incelemede ortaya konmuştur. Ortalama 5 ton ağırlığında olan T-rexin Günümüzde en çok ilgi çeken dinazor olduğu ortadadır.

Smilodon
Smilodon büyükçe bir kaplan türü olup (yaklaşık 2 buçuk metre) milattan önce soyunun tükendiği bilinmektedir. Onu korkutucu yapan özellikle ağzının önünde iki adet çok keskin sivri dişinin olmasıdır. Smilodon'un son buzul çağında neslinin tükendiği yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur.
Megalodonun Gerçek Boyutlarını AAnlarmak İçin bir Resim

Megalodon
Megalodon bugün büyük beyaz köpekbalığının atası olarak bilinen ve oldukça büyük bir köpek balığı türüdür. Okyanus dibinde tek çok fosili bulunan Megalodon'un bugün yaşamadı ve milattan önce soyunun tükendiği söylenmektedir. 3 metre yakın ağız açıklığının bulunduğu Megalodon'un boyunun yaklaşık 30 metre, ağırlığının 15 ton civarında olduğu söylenmektedir. Bazı Bilim adamlarına göre soyu 10.000 yıl önce tükenmiş Bazılarına göre ise hala yaşamaktadır. (Çünkü iddiaya göre soyunun tükenmesinin neden olabilecek herhangi bir bulguya rastlanamamıştır okyanus dibi yiyecek açısından çok zengindir tek teori soğukkanlı olan bu hayvanın sıcak denizlerde ve akıntılarda yaşayamaması olarak gösterilmektedir) Okyanus dibinde yaşadığı söylenen Megalodon'un özellikle Japonya depreminde ortaya çıktığı şeklinde ilginç teoriler bile ortaya atılmıştır.

Raptor
(velociraptor)
Raptorlar Ortalama insan boyunda etçil Bir Dinazor türüdür. Oldukça iyi organize olabilen ve aralarında sağlam iletişim ve örgütlenme olduğu bilim adamları tarafından düşünülen raptorlar, sürü şeklinde avlanmaları ile tehlikeli bir tür olduklarını ortaya koymuşlardır. Hatta çoğu bilim adamına göre eğer raptorlar yaşasa idi Bu Zeki hayvanların yaşaması nedeniyle insan ırkının hayatta kalamayacağı düşünülmektedir. Raptorların dinazorlarlarla beraber soyunun tükendiği bilinmektedir.
İyi ki Yaşamıyor Dedirten Soyu Tükenmiş En Tehlikeli Canlılar Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 10:34 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.