Top Ad unit 728 × 90

Kayıp Atlantis Kıtası


Atlantis efsanesi Platon nın ilk defa  eserlerinde geçmiş, M.Ö 9000 veya 9500 dolaylarında bir gecede suya gömüldüne inanılan efsanevi çok refah ve zenginlik içerisinde yaşadığı sanılan kayıp uygarlık ve kıtadır.
Aynı Mu Kıtası gibi Atlantis kıtasının da çok entellektüel insanların yaşadığı ve çağın çok ilerisinde bir hayat sürdüklerine İnanılır. Mu Kıtası teorisini ortaya atan İngiliz subay James'e göre Atlantis,  Mu kıtasının bir kolu ve devamıdır.

Ilk defa Plüton'un kitaplarında yer alan kıtaya göre Atlantis, milattan önce 9000 li yıllarda Batı Avrupa'nın tamamına sahip olmuş ve feth etmiş bir uygarlıktır. Uygarlık sonunda Atina'yı fethetmeye kalkmış, Tanrıların gazabına uğrayarak bir gecede suya gömülmüştür.
Atlantis daha Sonraları da Sokrates gibi bazen düşünürlerin yazılarında geçmiş, Mısır rahiplerinin öğretilerini dayanmaktaydı. Onların öğretilerinde ve bölgelerinde de Atlantis geçmektedir. Atlantis Soylu kişiler tarafından yönetilen zengin bir kıta iken bir gecede sulara gömülmüş kaybolup gitmiştir eski öğretilere göre....
Atlantis in bugün hala araştırmaları yapılmaktadır kimi tarihçilere göre Atlantis ya da Adland ismi de geçmektedir ve bu nedenle Kur'an'daki Ad kavmi de ilişkilendirenler vardır.
3. Ramses yazdırdığı eserlerde Atlantisten bahseder ve bugünkü Roma civarlarında olduğunu iddia eder. Bunun üzerine bazı tarihçiler Mısır halkının ve medeniyetinin Atlantisten oraya göç eden insanlardan oluştuğunu iddia etmektedir. Ünlü tarihçilerin iddialarına göre Mısır tarihi (piramitlerin yapılmasını hatırlayın) Çok üst düzey bir medeniyettir ve hiç başlangıç dönemi görülmemiştir. Direk medeniyetin başladığından beri olgun ve işi bilen insanlardan oluşmuştur. Bu nedenle bu insanların Atlantis'in bilgeliğinden geldikleri ve bu bilgeliği yeni Mısır topraklarında böyle Çağın ilerisine geçecek şekilde yapılar ve eserler bıraktıkları şeklindedir.
Bugün hala Atlantis in yeri araştırılmaktadır. Özellikle Kanadalı araştırmacıların Atlas okyanusu'nda yaptığı araştırmalarda Bermuda Şeytan Üçgeni'nin dibinde piramitlere benzer yapılarda içerisinde antik yapılar bulunan şehirler bulunmuştur. Bu Şehrin Atlantis olduğu iddia edilmektedir. Ayrıca M.Ö. 12.000 ve 9500 yıllarda buzul çağı ve büyük depremlerin yaşandığı, hatta İngiltere civarında Denizin dibinde büyük ormanların bulunduğu bilinmektedir. Atlantisinde bu süreçte Atlas okyanusunun içerisinde kaybolduğu sanılmaktadır.
Başka bir Atlantis araştırmacısı ise Amerikalılar tarafından yapılan çalışmaya göre Atlantis vardı Ve bugün Kıbrıs ile Suriye arasındaki bir bölgede denizin altına gitmiştir ve bugünkü Kıbrıs Adası Atlantis'in devamıdır. Yani Suriye ve Kıbrıs arasındaki kalan bölge Atlantis yerleşim yeri idi Ve Akdeniz'in derinliklerine gömüldü.
Her ne kadar Atlantisin Yeri sürekli araştırılsa da aslında Atlantis'in Pluton'un Ütopya şehirlerinden biri olduğu, böyle bir şehrin Aslında olmadı, Plüton'un Sicilya işgali Truva Savaşı'ndan etkilenerek böyle bir kayıp şehri eserlerinde işlediği şeklinde iddialarda sürmektedir.
Diğer kısım tarihçiler ise hala aktif Arkeologlar eşliğinde Atlantis'in yerini araştırmakta ve Son zamanda özellikle ülkemizde Manisa dolaylarında ve Ege'de araştırmalarını yoğunlaştırmaktadır. Atlantis habercilerine göre Atlantis büyük bir deprem, daha büyük bir felaket nedeniyle yıkılmaya başladı ve kayıklarla kaçan kişiler, Atlantis Efsanesi nin temelini oluşturdu. Yok olmasını Büyük Tufan'a bağlayan tarihçiler çoğunluktadır. Büyük Tufan neticesinde yok olan kayıp şehirden kaçanların Bugün Aztekler ve İskandinav ülkelerine, Avrupa ülkelerinden Mısırlıları pek çok halkın temelinin Atlantis e dayandığını iddia etmektedirler.Kayıp Atlantis Kıtası Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 12:22 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.