Top Ad unit 728 × 90

Öteki Tarafla Deney Yapmak Gizli Şifre Deneyi

gizli

Biz Müslümanlar kutsal kitabımız Kuranı Kerim ile öteki tarafta karşınıza neler ile karşılacağımızı az ya da çok bilmekteyiz. Ancak diğer tarafta batı dünyası bu konu ile ilgili pek çok uğraşıda bulunmuş, işi şarlatanlığı vuranlar ise oldukça çoktur. Öteki taraf ile ilgili akla gelen en ünlü deney Henry Houdini'nin gizli şifre deneyidir.
Henry Houdini isimli Macar asıllı Amerikan İlizyonist, bu konu ile ilgili sahte medyumları, düşünce okuyanları, şarlatanları ortaya çıkarmak için kitaplar yazmış ve oldukça çalışmalarda bulunmuştur.
Houdini Performans Sergilerken

Houdini özellikte zincire bağlı şekilde kapalı kutudan çıkma numarasıyla dünya İlizyon tarihinin başlangıcını yapanlardan biridir. İyi bir ilizyonist olmasının haricinde sahte medyumlar ve şarlatanlar konusunda çalışmalarda da bulunmuştur. Ancak ölümünün hemen öncesinde karısıyla birlikte bir öteki taraf deneyi yapmak istemiştir. Bu deneyde karısı ile birlikte ortak bir gizli şifre belirlemişler, hangisi önce ölürse öteki dünya ile arasında bağlantı kuracaklar(ruh çağırma seansı ile) ve gizli şifreyi söylediklerinde deneyin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini anlayacaklardı. Deneyin amacı Ahiretle bağlantı kurulup kurulamayacağının araştırılmasıydı.
Houdini karısından önce ölmüş ve karısı ölümünün ardından 1943 te deneyin başarısız olduğunu söylemiştir.

Öteki Tarafla Deney Yapmak Gizli Şifre Deneyi Reviewed by Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri on 08:31 Rating: 5
loading...

Hiç yorum yok:

Tüm Hakları Saklıdır Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri © 2014 - 2015
Bu Site Tarih Komplo Tarafından Desteklenmektedir.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Tarihi Gerçekler Ve Komplo Teorileri. Blogger tarafından desteklenmektedir.